Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

121 Pages « < 112 113 114 115 116 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Megane GT 1.6 205cp, Pareri; probleme etc.

Gill_ro
post 2 Jul 2020, 05:12
Post #3391


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Poti sa vezi postarile utilizatorului - ptitseb44 - de aici forum-auto.caradisiac.com


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 2 Jul 2020, 06:34
Post #3392


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




Am văzut, în afara de postul cu schimbarea cutiei, nu are alte mesaje interesante... Probabil este prima intervenție după cum povestește... Spune ca e ok cutia noua, ca reacționează accelerația în neutru mai rapid dar nu se compara cu modul sport. Mai spune ca i place GT ul și dc ar fi sa o schimbe ar lua un Rs, dar fiind diferența mare de bani, prefera sa păstreze GT ul. Dacă ar fi avut n probleme, nu cred ca ar mai fi fost asa relaxat... smile.gif


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aba81
post 2 Jul 2020, 08:23
Post #3393


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 2 November 16
From: Suceava




Scoaterea din fabricație nu cred ca are legătură cu numărul de cutii schimbate ci mai degrabă cu motorizarea din ce îmi aduc eu aminte. Ce motorizare puteau sa pună în loc? 1.3 sau 1.8? smile.gif nu prea cred ca se riscau pentru ca atacau alte segmente.


--------------------
Renault Megane GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 2 Jul 2020, 11:14
Post #3394


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




aba, +1
din ce-mi aminntesc, nici pe 1.6 dCi si nici pe 1.6 TCe-205cp nu au reusit sa le omologheze pentru Euro 6-b la mijlocul lui 2018. Era si o lista pe undeva cu motoarele Renault si emisiile WLTP, cred ca am si urcat un link pe forum pe vremea aceea.


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
shyck
post 2 Jul 2020, 16:51
Post #3395


Membru autentic


Group: Members
Posts: 620
Joined: 24 August 05




QUOTE(speedman @ 1 Jul 2020, 13:47)
Subiectul asta cu edc urile stricate/bulite deja este istorie. Au fost probleme, ulterior s au rezolvat... Câți din cei are au avut probleme și au schimbat cutii/ambreiaje mai au probleme? Nu prea sunt d ăștia... Cel puțin, nu pe forum. Ideea e că, nu a lăsat pe nimeni în drum gt ul din cauza cutiei... Nu a crăpat nicio cutie, au fost schimbate din cauza zgomotelor produse sau a diferitelor mesaje afișate de cb... Ce sa spună aia de la ATA? Dc erau asa proaste le țineau aproape 4 ani? Și dc nici alea n au fost abuzate... Sunt convins ca unii cu mașini producție 2016, 2017 au acel zgomot prezent pe ale lor gt uri, însă nu i deranjează și mașinile merg ok...
*




Descrii zgomotil te rog, a mea e mai 2018 si nu sesizez, sau sunt eu surd

Am am avut probleme de schimbat intarziat, rezolvat cu update sw


--------------------
Renault Megane IV Estate 2018 GT 205
Ex: Renault Megane II Sedan 1,6 16V 2003 Privilege + Cruise
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
speedman
post 2 Jul 2020, 16:59
Post #3396


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.459
Joined: 21 April 07




A ta este 2018...cele 2016 pana în mai 2017 ar fi cu posibile probleme... Am descris de n ori cum face... Vezi YouTube ai clipuri cu talisman tce și cu gt
https://youtu.be/qrnWz8NHkKM


This post has been edited by speedman: 2 Jul 2020, 18:12


--------------------
Smart eq forfour 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VioT
post 4 Jul 2020, 19:59
Post #3397


Membru


Group: Members
Posts: 168
Joined: 21 June 17




S-a reaprins topicul despre Gt, dar nimeni nu-si mai cumpara unul... 😁

https://www.renault.bh/cars/megane-gt/megane-gt.html

https://youtu.be/qXqMo06jGTs


Attached thumbnail(s)
Screenshot_20200704_205614_Google.jpg ( Size: 387.21k ) Number of downloads: 987
Screenshot_20200704_205852_Chrome.jpg ( Size: 661.42k ) Number of downloads: 997


--------------------
bmw f40 120i
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 5 Jul 2020, 16:48
Post #3398


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




In orientul mijlociu nu a fost oprita niciodata vanzarea de GT-uri la fel si pt australia, doar pentru europa.. pt ca... (m)UE si toate normele retardate pe care le avem.

This post has been edited by Poty: 5 Jul 2020, 16:50


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 22 Jul 2020, 06:29
Post #3399


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Pentru cei ce au mai facut in ultimul timp geometria ( cei cu 4control ) ...este posibil ca in decurs de 30 de minute standul de geometrie sa imi citeasca si sa recomande 2 valori diferite? Este posibil ca dupa geometria facuta conform standului volanul sa stea o palma in stanga ca eu sa pot merge drept pe drum si sa zica ca e ok asa? Dupa a 2 a geometrie volanul pare ca e ok...dar oare exista in Bucuresti un service cu stand de geometrie recomanda de Renault Sport ( sau acreditat ) ?


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aba81
post 22 Jul 2020, 08:27
Post #3400


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 2 November 16
From: Suceava




Eu am făcut în aprilie geometria mai mult ca să verific dacă e totul ok. Nu a fost ok bineînțeles... Stătea drept volanul dar trăgea putin dreapta. M-am dus din nou cu fisa de la geometria de acum 2 ani cand au fost problemele ca se rodeau pneurile. Au spus ca cine lucrează acum acolo a băgat valori de m4 normal... smile.gif Acum e totul ok merge drept, volan drept și nu am observat uzura neobișnuită a pneurilor.


--------------------
Renault Megane GT 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandru.vladescu
post 22 Jul 2020, 13:54
Post #3401


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 13 April 19




Unde ai încercat în București? Eu până acum am trecut cu Clio prin 3 geometrii, una la Serus și 2 la Cobălcescu și tot nu e ok și mașina are nevoie de un minim de corecție pentru că "trage dreapta". Ei au dat vina pe cauciucuri care nu ar face obiectul garanției dar mașina se comportă la fel și cu cele de iarnă.


--------------------
Renault Clio IV 2019 SL Life EVO TCe 75
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 22 Jul 2020, 14:22
Post #3402


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Gill, eu am povestit patania mea cu geometria cand am luat masina acum 1 an...
Stiind din forum ca au fost GT-uri cu 'bubite' la geometrie din fabrica, am cerut la MV in prima luna dupa ce am luat masina sa verifice geometria. Bine-inteles ca cel care a verificat geometria, a incarcat valorile pt. non-GT, asa ca i-a dat ca geometria are probleme si-a modificat-o. Am vazut pe fisa de geometrie ca nu era selectat GT, le-am atras atentia, mi-au raspuns ca asa e la ei in soft GT-ul...
Dupa cateva saptamani m-am intors tot la ei (tragea usor stanga masina), am vorbit cu seful, a verificat el ce selecteaza 'dorel' in soft, si au refacut geometria aproape corect - selectand de data asta Megane (4ROUDIR). Spun aproape corect, pentru ca masina nu mai trage stg.-dr., uzeaza uinform anvelopele de pe aceeasi axa, insa volanul nu este perfect aliniat la mers drept. Are o abatere aproape insesizabila spre stanga.
Deci daca stai langa ei - cum recomanzi - mergi la MV, ca-ti fac geometria corect daca-i spui 'poetului' ce masina sa selecteze in soft.


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 22 Jul 2020, 14:49
Post #3403


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Fix acolo am fost...deja din 5 ( din 2017 ) geometrii facute pe acel stand 3 au fost gresite.


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 22 Jul 2020, 16:40
Post #3404


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Uau! Trist moment in relatia clientilor cu reteaua de service Renault.
Am prins vremuri MULT mai bune in tineretea M2-ului din semnatura.
De curand am fost tot la ei in service pentru 'remedieri' in urma unei sesizari pe care am facut-o dupa revizia de 1 an a GTului. Sesizarea am facut-o catre MV, cu VC in CC, iar reactia a fost imeidiata. Sa zicem ca si-au cam spalat pacatele in mare masura la rechemare...


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Poty
post 22 Jul 2020, 17:38
Post #3405


DDT Guru


Group: Members
Posts: 978
Joined: 19 March 17
From: Slatina/Bucuresti




Daca vreti geometrie ok.. exista un singur loc in București si ala e autosoft.


--------------------
Renault Megane Intense Hatchback 1.2 Tce 132CP - OT-06-APV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladof
post 25 Jul 2020, 14:53
Post #3406


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.086
Joined: 15 November 16
From: Bucuresti




Eu am facut la Cobalcescu o singura data si a reglat si fata si spatele. Au selectat M4 GT cu 4 Control. Au trecut peste 2 ani de atunci si nu trage nicaieri, volanul drept si uzura uniforma la pneuri.


--------------------
Renault Megane GT 1.6 TCe 205 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 25 Jul 2020, 16:26
Post #3407


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Multumesc tuturor pentru informatiile privind geometria...din pacate azi dupa ce am spalat jantele cu solutia SONAX FULL EFFECT WHEEL CLEANER am avut neplacerea sa constat ca TOATE cele 4 jante au fost zgariate cand mi-au facut cele doua geometrii saptamana asta.

Sunt dezamagit si in acelasi timp furios pe cei ce isi bat joc de masiniile noastre in service.

Sunt curios daca isi asuma aceste zgarieturi.. huh.gif


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chivualex
post 25 Jul 2020, 19:04
Post #3408


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 18 April 15




Nu si le vor asuma pentru ca nu le-ai observat cat timp era masina la ei. Idioti


--------------------
Renault Megane Intens Hatchback, 1.5dci 110cp, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chivereanumarian
post 25 Jul 2020, 22:22
Post #3409


Pagina de facebook Activari Funcții,Hărți 2019,Diagnoz


Group: Members
Posts: 831
Joined: 22 June 15




Eu m-as duce a doua oară la ei sa faca din nou si atunci le-as zice ce ați făcut la jante ! Alta solutie nu vad


--------------------
megane 3 bose 2013 Laguna 2014 2.0 130 ,megane 3 2015 95 cp euro 6 2015,Megane 4 intens estate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 27 Jul 2020, 06:58
Post #3410


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




O mica completare...dupa 225 km volanul tot stramb e iar masina parca se comporta ciudat. Trist dar adevarat.

EDIT :

Cum era de "asteptat" masina nu necesita o noua geometrie si asta doar in urma unui simplu test drive fara a pune masina pe standul de geometrie.

Cat despre jantele zgariate de "clestii" standului de geometrie cica sunt zgarieturi normale ...citez " doar se pune fier pe fier si din cauza ca anvelopa are protectie la janta s-a apasat mai tare ..." Repet cei de la Meridian Vest spun ca zgarieturile SUNT NORMALE.

Cu alte cuvinte NU isi asuma nimic...va las pe voi sa trageti concluziile.

This post has been edited by Gill_ro: 27 Jul 2020, 20:53


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hammer
post 27 Jul 2020, 12:27
Post #3411


Membru


Group: Members
Posts: 198
Joined: 6 June 03
From: Sighetu Marmatiei




Am avut si eu probleme cu geometria pana au nimerit-o. Cand au nimerit-o mi-au lasat volanul stramb. Pana la urma au reusit sa imi indrepte si volanul. Gume uzate aiurea!


--------------------
Renault Megane IV GT TCE 205 - 2017
Seen it all, done it all, can't remember most of it!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tuneam
post 27 Jul 2020, 23:22
Post #3412


Membru autentic


Group: Members
Posts: 851
Joined: 1 March 04
From: Bucuresti




QUOTE(Gill_ro @ 27 Jul 2020, 08:58)
O mica completare...dupa 225 km volanul tot stramb e iar masina parca se comporta ciudat. Trist dar adevarat.

EDIT :

Cum era de "asteptat" masina nu necesita o noua geometrie si asta doar in urma unui simplu test drive fara a pune masina pe standul de geometrie.

Cat despre jantele zgariate de "clestii" standului de geometrie cica sunt zgarieturi normale ...citez " doar se pune fier pe fier si din cauza ca anvelopa are protectie la janta s-a apasat mai tare ..."  Repet cei de la Meridian Vest spun ca zgarieturile SUNT NORMALE.

Cu alte cuvinte NU isi asuma nimic...va las pe voi sa trageti concluziile.
*



Acum, daca te pui in locul lor, janta e tinuta de niste clesti de metal, asa e aparatul. Ce ar putea sa faca ei? Nu cred ca mecanicul a facut-o intentinat.


--------------------
Renault/Ford Clio IV 2014 - bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Gill_ro
post 28 Jul 2020, 06:21
Post #3413


..Nici paine fara munca, nici munca fara paine..


Group: Members
Posts: 2.349
Joined: 1 February 07
From: Bucuresti




Oare mai sus ai citit? Faptul ca am plecat cu geometria facuta varza cu volanul stramb din service ... oare ei se pun in locul nostru ca si clienti? Daca era sotia cu masina in service si pleca asa si intra in primul stalp ? Isi asumau faptul ca au gresit? Tot noi trebuie sa ne punem in locul lor pentru ce? Ca isi bat joc de bunul altuia? Oare cati din schimbatori de piese ( din pacate mecanicii adevarati au ramas putini ) au fost la un curs despre cum se repara noile modele Renault? Oare cati ? Toti invata pe masiniile clientilor!

Oare cei de la Meridian Vest s-au pus in locul meu cand le-am arat baza isofix si le-am spus ca am un bebelus si ca am mers timp de 8 luni in masina cu aerul conditionat NEFUNCTIONAL din cauza lor pentru o mufa ce nu a fost clipsata in urma unei interventii in garantie?

Oare s-au pus in locul meu cand pe data de 21 IULIE 2020 in timp ce mie imi ziceau ca trebuie sa primeasca raspuns de la producator pentru diverse nimicuri pentru a fii schimbate pe garantie iar unui domn cu Sandero Stepway de culoare maro inchis ce a venit cu un domn la costum de sus de la birourile lor i-au verificat masina si pe loc i-au comandat un kit de ambreiaj nou pe garantie fara sa mai astepte un raspuns pozitiv de la producator pe Garantie...

Eu ma retrag momentan de pe acest topic. Am trimis reclamatie catre vocea clientului astept sa vedem ce decid acestia din urma.


--------------------
Renault Megane II.1 / Megane IV GT /// 2004 Sedan Privilege 1.5 dci / 2017 GT 1.6 dci - = B-006-ILL
Mi-e grea maturitatea, mi-e greu să fiu docil,
Aș da orice pe lume să redevin copil!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jay333
post 28 Jul 2020, 06:46
Post #3414


Membru autentic


Group: Members
Posts: 979
Joined: 25 June 07




Asteapta tu raspunsul de la WC, o sa-l folosesti pe post de hartie igienica. Rino isi cam bate pla de client de ceva vreme iar meridianvest s-a transforamat demult in produsul ala de-l stergi cu hartia de care spuneam mai sus.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 28 Jul 2020, 09:37
Post #3415


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




QUOTE
Acum, daca te pui in locul lor, janta e tinuta de niste clesti de metal, asa e aparatul. Ce ar putea sa faca ei? Nu cred ca mecanicul a facut-o intentinat

Yep, mecanincul nu a facut-o intentionat, ci din ignoranta, prostie, lipsa de interes... pentru ca sefii nu iau masuri cand apar astfel de situatii... putem continua daca vrei.
Facem pariu ca dispozitivul ala nu zgaria jante cand era nou? O fi existand notiunea de mentenanta la aparatura asta? Daca aplica un scotch de Kapton pe interiorul ghiarelor alora nu mai zgarie. Asta ca alternativa ieftina la o mentenanta mai scumpa (de ce de kapton? pt ca ala are uniformitate mare a grosimii, a.i. nu apar diferente de la o ghiara la alta ca sa-ti 'pacaleasca' geometria).
Tot la MV m-am trezit cand mi-au inlocuit janta pe garantie ca nu puteau sa o echilibreze ca era de 18" si aparatul lor stia numai pana la 17". Au luat-o in alta masina si-au dus-o la AutoSoft langa ei... Cum se descurca baietii cu asemenea situatii cand au in oferta masini cu jante de 18 si 19 inch?
Gill are dreptate, este o boala care se raspandeste foarte repede in toata reteaua de service Renault - cu faze de neconceput (pt mine cel putin) acum 10 ani.
Singura idee pe care o am este sa incepem sa fim activi/critici pe topicurile de Service Autorizat, macar sa stim la ce sa ne asteptam:
http://www.reno.ro/Service-autorizat-Renault-f108.html
Vad ca ultima postare are aproape 4 luni, iar despre Meridian Vest s-a scris ultima data in Nov.2011
Eu cand am facut sesizarea la VC (cu MV in copie), au reactionat a 2-a zi, m-am programat cand am avut timp si au remediat partial ce notificasem eu. Deci se poate; nu excelent, dar mai bine decat la momentul sesizarii.

p.s. Poate ne muta un Admin pe alte meleaguri, ca ultimele posturi sunt usor off-topic.


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 28 Jul 2020, 11:26
Post #3416


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




N are voie sa ti zgarie jantele... prin analogie daca le ceri sa ti indrepte volanul o sa l gasesti jupuit?
Eu zic sa le ceri sa remedieze cat mai urgent.


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
st3efan
post 3 Aug 2020, 20:28
Post #3417


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 24 July 16




Salut,
Am observat anul acesta de cand au inceput temperaturile ridicate - peste 30 grade- ca motorul se incinge foarte tare, chiar excesiv ( cand deschid capota dupa un drum de ...200 km parca as deschide usa la cuptor).
De asemenea simt in habitaclu, in mers, miros de motor incins(nu miros de ulei ars , gaze de esapament,ambreiaj).Nu este un miros permanent ,dar se simte ....sa zic asa..mergand pe autostrada/140 150 km/h....la un interval de cateva minute...in valuri.
Antigelul este la limita maxima,temperatura nu depaseste ora 9, ventilatorul functioneaza,scurgeri de lichid sub masina sau compartimentul motor nu sm observat.
Mai am o masina pe benzina,tot cca 4 ani are,japoneza, iar motorul nu se incinge aproape deloc dupa un drum lung.

Rog alti posesori de GT sa mi spuna daca au intampinat aceasta "problema".

Merci pentru raspuns


--------------------
renault megane GT 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 3 Aug 2020, 21:53
Post #3418


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.852
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




eu cred ca cauti probleme unde nu sunt ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MihaiF3
post 3 Aug 2020, 22:44
Post #3419


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 14 April 13
From: bucurești




Incearca cu recirculare aer la climatizare si vezi daca se mai simte mirosul ala de motor incins. Vezi sa nu fie de la ventilatie.


--------------------
reno clio 2016 rs trophy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meg2s
post 4 Aug 2020, 07:27
Post #3420


Membru autentic


Group: Members
Posts: 973
Joined: 5 November 15
From: Bucuresti




Vorba lui cj98czh - nu-ti face griji cand parametrii masinnii nu au valori anormale. Si la tractorul meu am remarcat ca se incinge, mai ales cand ma ia valul pe drumuri de munte... Nu miroase in masina cum descrii, insa langa masina cand opresc si cobor se mai simte din cand in cand.
Pana la urma gandeste-te ce capacitate cilindrica si ce putere are motorul...


--------------------
CUPRA Formentor (2023) e-Hybrid++ 204CP
(Ex) Megane Sedan Privilege (2008) 1.5 dCi 78kW && Megane 4 GT (2018) 1.6 dCi 163CP EDC
(Ex) Skoda Octavia 4 Style++ (2022) 2.0 TDI 150 DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
121 Pages « < 112 113 114 115 116 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 00:36
Dacia