Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Scenic I 1.9 dci cutie automata an 2003, Vibratii in caroserie

AlLeXcKo
post 15 Nov 2017, 12:30
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 15 November 17




Salutare la toata lumea , de curand am devenit posesorul unui Renault Scenic I 1.9dci 105cp cv automata, masina arata foarte bine interior exterior , motorul nu are urme de ulei , fum scoate in limita bunului simt ( pufuri la accelerari , ambalari ), functioneaza absolut totul pe ea , a fost cumparata din Romania de la inceputul "vietii" un singur propietar, 177228km , etc.
Ce ma deranjeaza la masina sau sa spun problema care o are masina este o vibratie in caroserie , din ce mi-a spus fostul posesor ar fi schimbat tamponul dinspre motor si a cumparat ce-l mai ieftin de pe piata si ca acela ar fi motivul, dar din ce am intrebat un tampon de cutie ar fi motivul principal al vibratiilor , aveti idee cu exactitate care ar fi motivul vibratiilor in caroserie mai este cineva pe forum posesor de cv automata ?
Asa sunt foarte multumit de masina si de toate dotariile pe care le are necesare unei familii , astept pareri si opinii din parte voastra , o sa revin si cu ceva poze cu masina.

Alte intrebari ar fi : 1 - de unde pot cumpara barele transversale pentru plafon (exterior) originale renault pe care se pot pune box, suport snowboard , etc
2 - se gaseste suspensie reglabila/fixa sport pentru acest model ?

Multumesc

This post has been edited by AlLeXcKo: 15 Nov 2017, 13:23


--------------------
Renault Scenic 2003 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 15 Nov 2017, 13:03
Post #2


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.826
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Pe spate ai bari de torsiune ... este dificil de coborat/urcat ...

In rest drespre tampoane gasesti destule discutii pe aria de Megane 1


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlLeXcKo
post 15 Nov 2017, 13:19
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 15 November 17




am fost posesor de renault 5 acum ceva ani si bara de torsiune nu mi-sa parut dificila de schimbat pozitia/inaltimea puntii , atat timp cat numeri cum trebuie 'dintii' tijei in ambele parti nu o sa iti stea masina stramba de spate , problema este pe fata amortizoare/arcuri daca gasesc ,sau de la ce model s-ar putea potrivi suspensia sport daca pentru scenic nu s-a facut...

This post has been edited by AlLeXcKo: 15 Nov 2017, 13:21


--------------------
Renault Scenic 2003 - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 16:43
Dacia