Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1343 Pages « < 1112 1113 1114 1115 1116 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Faze de toata jena, intr-o tara de toata jena

iulia_boris
post 14 Aug 2019, 09:47
Post #33391


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




https://youtu.be/jfv4kMbTLms

N-am mai editat filmarea..Primele 30 de secunde conteaza..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 09:58
Post #33392


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




O sa imi pun cuplul de soferi in cap...

In primul rand, ala cu tirul e un bou, dar cum stiu sigur ca nu il pot controla pe ala, ma gandesc la ce puteam face "eu" mai bine. Din nou, poate vine din nevoia de a-mi salva oasele pe mobra.
Acum ca am stabilit asta, hai sa vedem ce putea fi controlat.

Niciunul dintre cei 2 soferi nici macar nu a incercat sa revina pe banda 1 dupa depasirea autobuzului, lucru care ar fi facut ca intreaga situatie sa nu existe de la bun inceput.

Ambii soferi au ignorat indicatorul de limitare de viteza. Bine, e galben si niciun santier in zona, deci probabil "uitat" de Dorel; numai bun de ignorat, dar venea totusi o trecere semnalizata, motiv numai bun de a reduce viteza.

Ai putea spune ca era foarte evident ca nu trecea nimeni si ai avea dreptate, dar in acelasi timp era foarte evident ca tiristul nu avea niciun gand sa dea prioritate, ceea ce ma aduce la ultima mea remarca.

Ambii soferi s-au dus glont catre "intersectie" desi ala nu schita nicio intentie de a ceda trecerea. Parerea mea este ca situatia era clara cu mult timp inainte sa se vada frana si semnalizarea bmw-ului. Chiar nu inteleg cum ar fi putut fi surprins de grozavia tiristului. Poate daca era cu nasul in telefon in timp ce depasea, sau cu degetul in nas.

Ce mi se mai pare de rahat este ca daca bmw ar fi evitat coliziunea cu tirul, dar se urca pe masina din dreapta, el iesea singurul vinovat, cel mai probabil. Sau in cel mai bun caz ramanea tiristul fara permis, dar RCA nu acoperea daunele de pe bmw, pentru ca nu s-a atins cu tirul.

This post has been edited by MuciX: 14 Aug 2019, 10:06


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 10:04
Post #33393


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Mucixe,n-ai inteles ca io-s a 2-a masina? Si special n-am vrut sa-l las p-ala sa treaca..Tirul a franat un pic,in ultima instanta..Si am vazut ca-i loc sa trec si sa scapam cu bine toti dar m-am saturat la maxim de nesimtitii care-ti trag de volan obligandu-te sa le acorzi prioritate cu japca..Daca era situatia critica nu faceam asta c-am evitat destule situatii critice in anii astia.Dar idiotul cu bmw n-ar fi vrut sa opreasca ci doar sa ma oblige pe mine s-o fac.Ieri n-am avut chef s-o fac..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 10:06
Post #33394


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




M-am prins ca erai tu, dar am vrut sa comentez obiectiv, fara sa judec.

De acord ca te-ai saturat sa se grabeasca altii pe timpul tau, dar daca reusea sa te atinga nu ajungeai sa pierzi de fapt mai mult timp?

P.S. vezi sa nu se ia lumea de tine ca esti justitiara, mai ales ca ai recunoscut in scris ca ti-ai pus mintea cu el. tongue.gif

This post has been edited by MuciX: 14 Aug 2019, 10:07


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 10:09
Post #33395


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Iti dai seama ca mi se rupe..Poate multi intra la intimidare tocmai pt ca-s muiere..Si cred ca asta-i filosofia de multe ori pt ca femeile se panicheaza usor si cedeaza.Si am facut-o de multe ori.Ca daca-i vreunul cu ceafa lata si x5 se gandesc de 2 ori inainte sa-i taie calea,nu?


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 10:10
Post #33396


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Iti complici existenta. smile.gif


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 10:15
Post #33397


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Stiu..

14 Aug 2019, 10:27:
https://youtu.be/WtZJxqzzhEE
Altul..Aici eram dupa tura de noapte si un pic amortita motiv pt care-am reactionat un pic intarziat..

This post has been edited by iulia_boris: 14 Aug 2019, 10:27


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 10:30
Post #33398


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Ö, Pipera. <3

Depasit pe trecere, in curba, cu masina pe contrasens. Mirific. Cat timp o fi economisit?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 14 Aug 2019, 11:01
Post #33399


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(MuciX @ 14 Aug 2019, 09:03)
Greseala
giphy.gif
*

Posibil. Dar nu obligatoriu.
Un fost coleg de-al meu a pățit-o la un meci de fotbal. S-au îmbrîncit unii prin spatele lui, fără nici o legătură cu el, iar întîmplarea a făcut ca el să fie împins de la spate către un jandarm, pe care l-a atins. S-a ofticat ăla și i-a tras două pulane pe cocoașă de-a văzut stele verzi.
Desigur, jandarmul român e o specie aparte, cu creierul nu prea departe de nivelul unei moluște. Dar nu m-ar mira ca polițiștii greci să fie și ei tot cam pe-acolo pe scara evoluției. Am mai auzit povești cum că în Grecia, ca străin, e bine să eviți pe cît posibil contactul cu poliția.

This post has been edited by VladSoare: 14 Aug 2019, 11:03


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 11:09
Post #33400


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




https://adevarul.ro/locale/tulcea/marturisi...dfad/index.html
Ce vreti,mai,ii era draga masina si lui..Cretinul dracului!


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 14 Aug 2019, 11:46
Post #33401


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Am vazut si eu stirea asta, chiar daca mi-am impus sa nu mai fac revista presei. Ala a ajuns cu masina intr-un pom dupa ce a lovit si acoperisul unei case? Airborne? Acum zice ca ii pare rau, dar ii pare rau de masina, de fapt. Zice asa ca poate nu ii dau aia cu executare.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 11:49
Post #33402


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




A lovit un damb si ala l-a propulsat in gradina amaratilor alora..Probabil ca si casa o fi fost sub nivelul soselei.Ii vor da cu executare ca era baut..

This post has been edited by iulia_boris: 14 Aug 2019, 11:50


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
diesel_power
post 14 Aug 2019, 12:08
Post #33403


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.964
Joined: 18 February 05
From: diaspora




QUOTE(MuciX @ 14 Aug 2019, 09:58)
Niciunul dintre cei 2 soferi nici macar nu a incercat sa revina pe banda 1 dupa depasirea autobuzului, lucru care ar fi facut ca intreaga situatie sa nu existe de la bun inceput.
*


In Bucuresti e o chestie generala ca Banda 1 is lava, nu stiu de ce, n-am inteles pana acum. Masinile ocupa benzile incepand cu axul drumului mereu.


--------------------
Renault Symbol faza 3, 1.5dCi 60kW, 2005, Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Avani
post 14 Aug 2019, 12:17
Post #33404


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 23 October 07
From: Capitala gri




E, ba stii de ce. Pentru ca de foarte multe ori la un moment dat se ajunge ca prima banda sa fie blocata de diversi. Si, uneori e mai confortabil pentru soferi sa ramana pe banda a doua, mai ales pentru cei care nu le e foarte usor sa se asigure tot timpul la schimbarea benzii de circulatie. Daca nu s-ar bloca atat de des prima banda, am putea cauta si alte motive.

This post has been edited by Avani: 14 Aug 2019, 13:09


--------------------
. . .
Think forward !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 14 Aug 2019, 12:18
Post #33405


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(Solon @ 14 Aug 2019, 12:46)
Zice asa ca poate nu ii dau aia cu executare.
*


Pai nici n-o sa-i dea cu executare.



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 12:20
Post #33406


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Poate pt ca de multe ori pe b1 sunt multi protapiti pe avarii? Ori masinile RATB,chiar si-n cazul alveolelor,stationeaza tot pe b1? Asa se instituie un defect.Eu folosesc b1,in general,dar acolo ies din benzinarie multi,de multe ori kamikaze, si d-aia rulam pe b2..Cand rulez pe b1 si gasesc un avariat astept dup-aia mila vreunuia sa-mi permita iesirea din banda.Si de multe ori trec fara sa te lase si pe tine sa intri in b2..Desi eu sunt o proasta care permite altora intrarea in banda..

<span class='edit'>14 Aug 2019, 12:22:</span>
QUOTE(Bicicleta galbena @ 14 Aug 2019, 12:18)
Pai nici n-o sa-i dea cu executare.
*


Pe unde a fost cu bautura s-a lasat cu executare.Daca nu era baut scapa cu suspendare.

This post has been edited by iulia_boris: 14 Aug 2019, 12:23


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 14 Aug 2019, 12:44
Post #33407


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(VladSoare @ 14 Aug 2019, 12:01)
Am mai auzit povești cum că în Grecia, ca străin, e bine să eviți pe cît posibil contactul cu poliția.
*



Sunt povești. Nu am avut niciodată probleme cu ei cât timp am vorbit frumos, pe un ton calm. Sunt peste noi cu mult, mai ales ca te poți înțelege cu ei în engleza.
Pe de alta parte vorbeam cu cineva care se ocupa cu diferite chestii prin Franța, Germania, în vremurile "bune" și zicea ca se feresc sa facă "fapte" în Grecia pentru ca bate politia la ei ca la fasole.
Asa ca, dacă te dai zmeu, o iei. biggrin.gif


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 14 Aug 2019, 13:33
Post #33408


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Asta da, e normal, dar nu la asta mă refeream. Se zice că e bine să eviți orice conflict cu un grec, pentru că poliția nici nu stă la discuții cu tine, ba te arde și mai rău dacă insiști. Iar dacă faci accident cu un grec, mai bine te înțelegi cu el decît să chemi poliția, pentru că aia te scoate pe tine vinovat orice-ar fi.
Așa se zice. Că o fi adevărat sau nu, nu știu, că n-am fost personal acolo. Cred totuși că nu iese fum fără foc.

This post has been edited by VladSoare: 14 Aug 2019, 13:39


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aqua
post 14 Aug 2019, 14:00
Post #33409


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.244
Joined: 24 February 05
From: Bucuresti




QUOTE(Avani @ 14 Aug 2019, 12:17)
E, ba stii de ce. Pentru ca de foarte multe ori la un moment dat se ajunge ca prima banda sa fie blocata de diversi. Si, uneori e mai confortabil pentru soferi sa ramana pe banda a doua, mai ales pentru cei care nu le e foarte usor sa se asigure tot timpul la schimbarea benzii de circulatie. Daca nu s-ar bloca atat de des prima banda, am putea cauta si alte motive.
*



exact, sa vezi cum e sa tii sa mergi pe B1 in bucuresti
pai mergi 20 m, depasesti o masina stationata, intri inapoi, mai mergi 10 depasesti un biciclist, intri inapoi, inca 20 o trotineta, inca 20 si iese unul dintr-o parcare, inca 20 o groapa, si cand vrei sa faci stanga nu mai ai unde sa te incadrezi si tot asa
sa vezi ce frumos arata traseul tau atunci, si cum ii incurci mai mult pe aia de pe langa tine daca vrei sa fii regulamentar, asta daca si gasesti unii sa te lase sa mai intri inapoi pe B2

teoria e frumoasa si usor de invocat, la fel cu reducerea vitezei la trecerea de pietoni cand se vede cu ochiul liber ca nu e nimeni in zona
cine s-ar lipi de bordura cand ai cel putin B2 libera?
ma refer in oras unde traficul e cum e, in exterior e altceva si acolo se preteaza sa mergi majoritar pe prima

This post has been edited by aqua: 14 Aug 2019, 14:01


--------------------
ex. megane dci, ex. Sportage GDI 2017
Sportage 2020 AWD T-GDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 14:03
Post #33410


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(iulia_boris @ 14 Aug 2019, 12:20)
Cand rulez pe b1 si  gasesc un avariat astept  dup-aia  mila vreunuia sa-mi permita iesirea din banda.Si de multe ori trec fara sa te lase si pe tine sa intri in b2..Desi eu sunt o proasta care permite altora intrarea in banda..
*


Creca de fapt asta e problema. Sunt zone unde masinile oprite aiurea (sau gropile) sunt exceptia, dar te peeshi pe ea de karma cand astepti mai bine de un minut sa poti schimba banda, sau indoi vreo janta pentru ca nu ai avut loc de manevra.

Si nu numai ca nu incetinesc, dar si accelereaza, numai sa nu te lase. Posibil sa fi facut si eu asta cand eram mai tanar. blush.gif



--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 14:04
Post #33411


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Aia cu acceleratu' ma seaca de injuraturi ..In orice caz barbatii sunt mai gentili decat muierile..Nu te-ar lasa corporatistele sa le iei fata nici moarte.Peste 90% din cazuri barbatii imi acorda prioritate..

This post has been edited by iulia_boris: 14 Aug 2019, 14:06


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 14 Aug 2019, 14:05
Post #33412


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




QUOTE(diesel_power @ 14 Aug 2019, 13:08)
In Bucuresti e o chestie generala ca Banda 1 is lava, nu stiu de ce, n-am inteles pana acum. Masinile ocupa benzile incepand cu axul drumului mereu.
*


Pentru ca banda 1 e ocupata de tot felul de masini oprite pe avarii, iar banda 3 de multe ori se transforma in banda de virat la stanga, vezi Iuliu Maniu.

La fel, pe Dealu Negru, daca vrei sa mergi pe banda 1 ca sa nu o patesti, te trezesti ca atunci cand se ingusteaza drumul trebuie tu sa reintri pe drum, nu cei de pe banda 2, cum ar fi normal. Daca mai e si noapte si nu stii zona, o cam belesti, ca nu iti face nimeni loc, cum e inainte de Moraresti pe sensul de Valcea.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 14:12
Post #33413


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(iulia_boris @ 14 Aug 2019, 14:04)
Nu te-ar lasa corporatistele sa le iei fata nici moarte.
*


Tot barbatii sunt de vina. Plm, cand toata viata ta profesionala te zbati pentru fiecare farama de "teren" si trebuie sa tii tot timpul steagul sus, sa nu te calce masculii in picioare, risti sa ai apucaturi si in viata reala.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 14:30
Post #33414


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Posibil..Dar un pic de solidaritate n-ar strica..Si ce vina am eu c-are colegi misogini? Eu crezi c-am avut covor de petale la munca? Muncesc printre mai multi barbati decat muncesc fetele astea prin birouri,crede-ma..Si d-aia cu maniere canci si educatie lipsa..Dar nu ma razbun pe toti barbatii ca am eu idioti la munca..Si unde mai pui c-am si ultima categorie luata,conform pregatirii mele,pe cand unii dintre barbatii n-o au..

This post has been edited by iulia_boris: 14 Aug 2019, 14:35


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 14:36
Post #33415


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Stiu ce zici si nici ele nu se comporta asa in mod intentionat neaparat.

Chestiile astea ne afecteaza pe fiecare in mod diferit. Pune asta langa faptul ca generatia mea in comparatie cu altele are tendinta sa creada ca i se cuvin mai multe puse direct pe tava si uite cum barbatii din biroul ei sunt o problema mai mare decat cei de la tine de la serviciu.

Dar cum a spus si Iisus, "Don't be a dick"


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
D-Ice
post 14 Aug 2019, 14:45
Post #33416


Membru autentic


Group: Members
Posts: 826
Joined: 27 June 10




QUOTE(VladSoare @ 14 Aug 2019, 14:33)
Asta da, e normal, dar nu la asta mă refeream. Se zice că e bine să eviți orice conflict cu un grec, pentru că poliția nici nu stă la discuții cu tine, ba te arde și mai rău dacă insiști. Iar dacă faci accident cu un grec, mai bine te înțelegi cu el decît să chemi poliția, pentru că aia te scoate pe tine vinovat orice-ar fi.
Așa se zice. Că o fi adevărat sau nu, nu știu, că n-am fost personal acolo. Cred totuși că nu iese fum fără foc.
*



Pai de ce sa ai conflicte cu grecii ca nu-s asa smardoi și bombardieri ca romanii?
Peste tot pe unde am fost eu, grecii sunt foarte ospitalieri cu noi, probabil și datorita faptului ca romanii nu au apucat sa facă rele pe acolo de frica bataii, ceea ce nu e un lucru rău.
Pe de alta parte la ce rable au grecii puțin probabil sa îl afecteze pe grec asa cum te afectează pe tine, asa ca probabil, politia va face un PV de dragul tău ca la ei dacă nu e cu victime nu se formalizeaza ca noi.

This post has been edited by D-Ice: 14 Aug 2019, 14:50


--------------------
. . .
„Omul a ajuns un semizeu tehnic înainte ca, din punct de vedere moral, să fi coborât de tot din copac.” — Jean Rostand
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 14 Aug 2019, 15:40
Post #33417


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(MuciX @ 14 Aug 2019, 14:03)
Si nu numai ca nu incetinesc, dar si accelereaza, numai sa nu te lase. Posibil sa fi facut si eu asta cand eram mai tanar. blush.gif
*

Dacă tu mergi frumos pe banda întîi, eu pe a doua, și-ți apare un taximetrist oprit de-a-nsulea sau o groapă, te las să intri, ba uneori chiar încetinesc ca să-ți dau șansa s-o faci.
Dacă însă toată lumea merge pe banda a doua din motive de gropi și mașini parcate, iar tu depășești coloana prin dreapta, mergi pînă-n mașina parcată și acolo dai să revii pe a doua, atunci eu accelerez și nu te las.
Cu alte cuvinte, te las dacă ești cinstit și ai ghinion, nu dacă ești un ghiolban scîrbos și vrei să faci pe șmecherul.

This post has been edited by VladSoare: 14 Aug 2019, 15:46


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2019, 15:56
Post #33418


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Vorbea cineva de depasit pe dreapta? De ce o dam iar in extreme?

Iulia mergea regulamentar, mai putin in privinta benzii de rulare. A zis ca nu a mers complet regulamentar din motive de obisnuinta dobandita din cauza metehnelor de romania/bucuresti.
Deci daca ar fi sa mearga pe banda 1, ar merge sa mearga regulamentar, nu sa depaseasca prin dreapta.

Ce treaba are oful ei cu exemplul tau?


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 14 Aug 2019, 16:47
Post #33419


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu mă refeream la Iulia. Vorbeam așa, în general, despre motivele pentru care ai putea accelera ca să nu-l lași să intre.
Sînt unii care deși văd că banda întîi se blochează în față, totuși se ambiționează să accelereze pînă acolo, iar acolo să stea la pomană sau, mai rău, să-și forțeze intrarea. Pe ăștia în general nu-i las.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 14 Aug 2019, 16:55
Post #33420


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Oho,si cati d.astia sunt..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1343 Pages « < 1112 1113 1114 1115 1116 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 23:59
Dacia