Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cel mai jalnic drum european, Drajna Slobozia

riptor
post 11 Apr 2008, 19:53
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 30 August 06




venind pe A2 dinspre bucuresti si apoi spre slobozia, treci prin drajna si apoi urmeaza vreo 15 km de COSMAR. drum european in reparatie de vreo 2 ani, acum mai jalnic ca niciodata. este acoperit de pietris cu granulatie mare (cam 5 cm fiecare piatra) care ar fi teoretic noul terasament. numai ca de vreun an si ceva peste pietrisul ala nu s-a pus nimic si lumea isi rupe masinile pe acolo. am mers azi sperand ca, dupa o pauza de vreo luna jumate s-a mai lucrat ceva(ca deh, e primavara)... si era mai rau, in sensul ca acum portiunea de 15 km e acoperita in proportie de 70% de pietris, in timp ce acum un an sa zicem erau vreo 3 km acoperiti doar, sa nu mai zic ca mai trece si cate un "destept" cu vreo masina de teren cu 60 la ora pe langa tine si iti arunca cu pietre.

dupa ce ca nu suntem in stare sa facem o portiune de rahat de 15 km de drum mai apar si nesimtiti pe care ii doare la basca pt ca vezi domle, eu am q7 si sunt imparat. urasc sa spun ca traiesc intr-o tara de rahat dar in momentele in care mergem cu 5 kmh si imi trancanea toata masina chiar nu aveam ce sa zic altceva.

P.S: daca trecea bush ala pe acolo faceau drumu in 2 saptamani
astept reply-uri pe subierctu asta, macar sa stim pe unde sa NU mergem

o seara buna tuturor!


--------------------
renaultsport clio 182
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DANUTZICU 08
post 11 Apr 2008, 20:21
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 2 February 08
From: Petrila (HD)




Man nu trebuie sa te enervezi ! E plina tara de asemenea drumuri ,,europene'' .


--------------------
RENAULT MEGANE-SCENIC 2001/RXE - HD-07-ASB
Incepator
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
riptor
post 11 Apr 2008, 20:27
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 30 August 06




venea din sens invers si un golf V gti.. mi-a fost mila de el sa il vad cum se taraste ca si mine.. exista oare un site ceva unde sa fie informatii actualizate periodic referitoare la starea drumurilor? dati link daca stiti ceva

si cum dumnezeu sa nu ma enervez? mai vezi drumuri cu gropi.. asta e, le mai ocolesti, da pe pietrisu ala groaznic ce sa mai faci? 022.gif


--------------------
renaultsport clio 182
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Berila
post 11 Apr 2008, 20:32
Post #4


vesnic incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 23 July 07
From: Praga - CZ




Make love not war ...
Repeta dupa mine:
"traiesc intr-o tara de rahat"
"traiesc intr-o tara de rahat"
"traiesc intr-o tara de rahat"
"traiesc intr-o tara de rahat"
Te simti mai bine? ... Io nu, tocmai m-am enervat si mai tare ...


--------------------
Renault Clio 3 Exception 1.6 16v - B-64-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 11 Apr 2008, 20:34
Post #5


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Hahahaha. Si eu am fost azi pe acolo. Si am mai si stat la coada vreo juma de ora. Criminal drumul. Ce mult am regretat ca nu am luat-o pe Harsova.

Nu inteleg de ce nu se lucreaza pe portiuni si e luat tot drumul la renovat deodata. Pesemene e din motive de costuri, dar cretinii de la drumuri, AND sau cine dracu se ocupa ar fi trebuit sa impuna un standard minim de calitate a circulatiei.

This post has been edited by ssilviu: 11 Apr 2008, 20:36


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
riptor
post 11 Apr 2008, 20:53
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 30 August 06




QUOTE(ssilviu @ 11 Apr 2008, 20:34)
Hahahaha. Si eu am fost azi pe acolo. Si am mai si stat la coada vreo juma de ora. Criminal drumul. Ce mult am regretat ca nu am luat-o pe Harsova.

Nu inteleg de ce nu se lucreaza pe portiuni si e luat tot drumul la renovat deodata. Pesemene e din motive de costuri, dar cretinii de la drumuri, AND sau cine dracu se ocupa ar fi trebuit sa impuna un standard minim de calitate a circulatiei.
*



exact. au astupat tot drumu cretinii in loc sa il faca pe bucati. fratilor nu aveti bani sa il faceti in timp util? lasati-l naibii in pace ca inainte era plin de gropi ce-i drept da le ocoleam si tot mergeam cu un 70. astupati gropile pana sunt fonduri sa il faceti rapid si gata. nu pot sa cred ce am vazut azi. in loc sa astupe pietrisu care era deja, au mai pus inca vreo 10 km ca sa fie domle! judetzu SLOBOZia lu peste si tara lu papura voda


--------------------
renaultsport clio 182
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tzavalau
post 11 Apr 2008, 21:11
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 417
Joined: 9 February 08
From: Petrosani




Dn 66 de la Petrosani la Deva e jale............pe portiuni de citiva metrisunt tot felul de praguri, unde se duc dracului pivoti si telescoape...........intrarea din Dn 66 in Dn 68 la Simeria are o diferenta de nivel de 20-25 de cm..............si astia acu asfalteaza Dn 68 .....deciinca vreo 5-10 cm de asfalt ..........sa vezi cum te urci cu masina in spate pe drum ca altfel ramin toate "halea " p-acolo


--------------------
Renault Laguna 3 2.0 dci - HD 13 BXL
Cugetare: "Românul e un fel de om care se supără dacă nu îl inviți, și dacă îl inviți nu vine".
Sursa: "Moftul Român",10 iunie 1901
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 11 Apr 2008, 21:16
Post #8


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Și pe la Hârșova e rău drumul, dar nu chiar așa. Oricum porțiunea dintre Ciorani și Urziceni e mai rea decât Slobozia - Drajna. (toate sunt E)

O parte mai bună din Slobozia - Drajna
p2303081240oh2.jpg

This post has been edited by MAERSK: 11 Apr 2008, 21:55


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 11 Apr 2008, 21:52
Post #9


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Am trecut saptamana trecuta pe podul de la Harsova, noaptea. Am dat 8 lei si sa mor daca stiu pe ce. E varza podul... mai bine ma duceam pe A2.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 11 Apr 2008, 22:06
Post #10


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(riptor @ 11 Apr 2008, 20:53)
venind pe A2 dinspre bucuresti si apoi spre slobozia, treci prin drajna si apoi urmeaza vreo 15 km de COSMAR. drum european in reparatie de vreo 2 ani, acum mai jalnic ca niciodata. este acoperit de pietris cu granulatie mare (cam 5 cm fiecare piatra) care ar fi teoretic noul terasament. numai ca de vreun an si ceva peste pietrisul ala nu s-a pus nimic si lumea isi rupe masinile pe acolo. am mers azi sperand ca, dupa o pauza de vreo luna jumate s-a mai lucrat ceva(ca deh, e primavara)... si era mai rau, in sensul ca acum portiunea de 15 km e acoperita in proportie de 70% de pietris, in timp ce acum un an sa zicem erau vreo 3 km acoperiti doar, sa nu mai zic ca mai trece si cate un "destept" cu vreo masina de teren cu 60 la ora pe langa tine si iti arunca cu pietre.

dupa ce ca nu suntem in stare sa facem o portiune de rahat de 15 km de drum mai apar si nesimtiti pe care ii doare la basca pt ca vezi domle, eu am q7 si sunt imparat. urasc sa spun ca traiesc intr-o tara de rahat dar in momentele in care mergem cu 5 kmh si imi trancanea toata masina chiar nu aveam ce sa zic altceva.

P.S: daca trecea bush ala pe acolo faceau drumu in 2 saptamani
astept reply-uri pe subierctu asta, macar sa stim pe unde sa NU mergem

o seara buna tuturor!
*

In primul rand ca drumul e in reabilitare de la sfarsitul anului trecut, peste iarna lucrarile s-au sistat pana in aprilie, asa cum prevede legea, singura vinovata de astfel de situatii, pentru ca este neclara si plina de lacune. Se platesc penalizari grele daca nu te apuci imediat de lucrare, chiar daca e cea mai mare tampenie sa te apuci la sfarsit de an de vreun drum.
In al doilea rand, in perioada in care nu s-a lucrat, drumul a fost decopertat sau asfaltat la capatul dinspre Slobozia. Pietris nu a fost mai mult de un kilometru.
In al treilea rand, doar nu vroiai sa toarne drumarii asfalt pentru toti frustratii care au drum ocazional pe acolo si care stiau la ce sa se astepte, ca sa nu-si rupa ei masinile.
Cand mergi printr-un santier, te mai murdaresti, iti mai rupi tocul, daca vii cu pantofi de fripturi.
Sunt de acord ca se fac drumuri de mantuiala in toata tara, dar si daca la o lucrare de o asemnea amploare nu exista intelegere, eu zic ca mai bine iei trenul alta data. Nu se poate realiza o lucrare de calitate fara efort. Zi merci ca nu au inchis drumul cu totul, sa ocolesti pe la mama dracu'.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Apr 2008, 00:20
Post #11


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Yeah Right. Hai ca esti de bula. Adica modalitatea asta in care se repara drumul ala de rahat e singura pentru a iesi o lucrare de buna calitate? Vrei sa spui ca aia in Vest repara la fel drumurile? Sunt pe jos de ras....


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 Apr 2008, 00:42
Post #12


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Drumul ala nu se repara. Vezi ca ti-ai murdarit hainele degeaba wink.gif


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Apr 2008, 00:44
Post #13


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Dar ce se intampla cu el? Il desfiinteaza?

This post has been edited by ssilviu: 12 Apr 2008, 00:45


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 Apr 2008, 00:54
Post #14


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Citeste bine inainte de a da cu tifla...


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Apr 2008, 00:57
Post #15


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Cand pui un post ... Vezi ca acolo unde tastezi,in stanga, ai un loc cu multi "emoticons". Foloseste-i. Macar pentru oamenii obositi care citesc in diagonala posturile ... blush.gif

This post has been edited by ssilviu: 12 Apr 2008, 01:48


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
riptor
post 12 Apr 2008, 03:49
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 30 August 06




QUOTE(vis-a-vis @ 11 Apr 2008, 22:06)
In primul rand ca drumul e in reabilitare de la sfarsitul anului trecut, peste iarna lucrarile s-au sistat pana in aprilie, asa cum prevede legea, singura vinovata de astfel de situatii, pentru ca este neclara si plina de lacune. Se platesc penalizari grele daca nu te apuci imediat de lucrare, chiar daca e cea mai mare tampenie sa te apuci la sfarsit de an de vreun drum.
In al doilea rand, in perioada in care nu s-a lucrat, drumul a fost decopertat sau asfaltat la capatul dinspre Slobozia. Pietris nu a fost mai mult de un kilometru.
In al treilea rand, doar nu vroiai sa toarne drumarii asfalt pentru toti frustratii care au drum ocazional pe acolo si care stiau la ce sa se astepte, ca sa nu-si rupa ei masinile.
Cand mergi printr-un santier, te mai murdaresti, iti mai rupi tocul, daca vii cu pantofi de fripturi.
Sunt de acord ca se fac drumuri de mantuiala in toata tara, dar si daca la o lucrare de o asemnea amploare nu exista intelegere, eu zic ca mai bine iei trenul alta data. Nu se poate realiza o lucrare de calitate fara efort. Zi merci ca nu au inchis drumul cu totul, sa ocolesti pe la mama dracu'.
*



mah imi pare rau dar nu accept nici o explicatie. vorba lu silviu: in afara nu s-ar fi procedat asa. nu incerc sa gasesc acu vreo solutie dar cu siguranta nu asta era cea mai buna. am venit acasa nervos si am cautat informatii pe net. trec pe acolo zilnic sute de camioane si masini (deci nu e un drum ocazional) si am inteles ca exista riscuri in degradarea marfurilor transportate de tiruri din cauza portiunii aleia nenorocite. ultima oara am fost acu vreo luna maxim doua pe acolo si nu era atata pietris (cam 1km doi cum ziceai tu) si nu m-am asteptat la cca 10 km de pietre. evident ca le era greu sa zica : drum in lucru 10 km limita de viteza 10 kmh, macar stiam ce ma asteapta. poate chiar ma duceam naibii prin alta parte (desi alte variante nu prea sunt odata ce ai ajuns acolo, din cate stiu eu). nu sunt de acord cu exprimarea "pentru toti frustratii", frate tu chiar crezi ca ce se intampla acolo e in regula?? si da, in ceea ce ma priveste mai bine il inchideau naibii si veneam bucuresti urziceni buzau braila galati decat sa imi fac nervi aiurea. si nu e numai drumu, am mai zis , mai sunt si baetzasii cu touareg pe care ii doare-n joben ca trec pe langa tine cu 60 la ora si arunca pietre.

P.S: cred ca o lucrare de mai mare amploare e sectorul brasov-sibiu unde cred ca se lucreaza si acum. acolo au trebuit sa refaca terasamentul care se surpase la inundatiile din 2005, si asta si fac. au pus semafoare si intr-adevar se circula greu, dar sa mor io daca am trecut peste vreun cm de pietris, deci se poate. si e vorba de cati km? 90? 100? nici eu nu mai stiu. asa ca se poate totusi

12 Apr 2008, 03:59:
QUOTE(MAERSK @ 11 Apr 2008, 21:16)
Și pe la Hârșova e rău drumul, dar nu chiar așa. Oricum porțiunea dintre Ciorani și Urziceni e mai rea decât Slobozia - Drajna. (toate sunt E)

O parte mai bună din Slobozia - Drajna
p2303081240oh2.jpg
*



da, macar asa de era! cand ai facut poza?. chiar imi pare rau ca nu am facut si eu poza ca doar aveam aparatu

This post has been edited by riptor: 12 Apr 2008, 03:59


--------------------
renaultsport clio 182
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geocosma
post 12 Apr 2008, 09:27
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 22 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(MAERSK @ 11 Apr 2008, 22:16)
Oricum porțiunea dintre Ciorani și Urziceni e mai rea decât Slobozia - Drajna. (toate sunt E)


Intre Ciorani si Urziceni s-a lucrat anul trecut: s-a asfaltat, acum arata bine, dar pana acum 2 saptamani nu gasisera vopsea sa marcheze drumul. Era intr-adevar o portiune de vreo 500-800m pe langa un lac, unde drumul o cam luase la vale, si nu se putea repara doar prin plombari, cum aveau obiceiul. Acolo au pus pietris, care a fost lasat la tasare de catre masinile din trafic cred vreo 3-6 luni, dupa care au venit si au asfaltat. Acum portiunea de drum este foarte buna. Am pus eu doua poze cu drumul, cand era cu pietris si cand era asfaltat. O sa caut locul unde le-am pus si o sa dau link. In seara asta probabil ca o sa ajung iarasi pe acolo, pe seara, asa ca o sa vad daca au facut rost de vopsea pentru marcaje.


Uite pozele aici.
Si apropo, intre Urziceni si Ciorani nu este drum european (de parca asta ar conta...)

This post has been edited by geocosma: 12 Apr 2008, 09:35


--------------------
Renault Megane Estate II.1 - 2005 - 1,6 16V 115 CP - Confort Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 12 Apr 2008, 09:28
Post #18


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




calm, calm smile.gif .
ptr calmare va recomand ploiesti-targoviste-gaesti (dn72). nu e european, e national. dar sigur o sa va faca sa uitati de toate celelalte drumuri. e un drum care n-a mai fost reparat de 1 milion de ani.
pe langa banalele gropi, acest drum are si ceva deosebit. are denivelari. santuri facute de masini grele. daca nimeresti cu rotile in saturile alea, risti sa ramai suspendat pe portiunea dintre santuri (care pe alocuri depaseste lejer inaltimea de 10 cm). io stiu un nene care a trecut c-un bmw seria 5 p-acolo si si-a lasat bucati din cutie si baia de ulei p-o ridicatura d-asta.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 12 Apr 2008, 09:34
Post #19


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(riptor @ 12 Apr 2008, 04:49)
da, macar asa de era! cand ai facut poza?. chiar imi pare rau ca nu am facut si eu poza ca doar aveam aparatu
*



Poza e făcută în martie.

QUOTE(geocosma @ 12 Apr 2008, 10:27)
Intre Ciorani si Urziceni s-a lucrat anul trecut: s-a asfaltat, acum arata bine...
*



Arata bine pe naiba... E o porțiune de vreun kilometru în care nu e asfalt, sunt numai pietre, drumul e foarte denivelat, la un moment dat unul din sensuri coboară vreo jumătate de metru față de celălalt.

Parcă acum 2 ani au început lucrul, și mereu a fost câte o zonă numai cu pietriș.

Zona din prima poză a ta e asfaltată de mai mult de jumătate de an. Au râmas încă porțiunea de care spun mai sus, plus craterele dintre Bărbulești și Urziceni.

This post has been edited by MAERSK: 12 Apr 2008, 09:43


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
geocosma
post 12 Apr 2008, 10:05
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 22 June 05
From: Bucuresti




Eu circul doar bucata intre Jilavele si Ciorani, pe acest drum. Din spusele celor din zona intelesesem ca drumul a fost asfaltat pana la Urziceni, si am crezut ca au venit cu lucrarea dinspre Urziceni. Bine ca am aflat, sa nu ma bata gandul vreodata s-o iau pe acolo.
Deci, asfaltarea nu a fost terminata pe tot tronsonul. Si eu mai am nesimtirea sa le cer sa marcheze drumul...

Drumul Slobozia-Drajna incepuse sa se strice de vreo 2-3 ani (atunci am circulat eu pe el). Dar pe atunci parca erau copaci pe marginea lui. Au fost cumva taiati?

This post has been edited by geocosma: 12 Apr 2008, 10:08


--------------------
Renault Megane Estate II.1 - 2005 - 1,6 16V 115 CP - Confort Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 12 Apr 2008, 10:08
Post #21


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Acolo e bine întradevăr, acel drum îndeamnă la viteză, mai ales nemarcat. smile.gif

Dar pentru lămurire, mergi de la Jilavele până la Urziceni! cool.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 12 Apr 2008, 10:23
Post #22


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(MAERSK @ 12 Apr 2008, 10:34)
Poza e făcută în martie.
Arata bine pe naiba... E o porțiune de vreun kilometru în care nu e asfalt, sunt numai pietre, drumul e foarte denivelat, la un moment dat unul din sensuri coboară vreo jumătate de metru față de celălalt. Au râmas încă porțiunea de care spun mai sus, plus craterele dintre Bărbulești și Urziceni.
*



Pai eu am fost ieri pe acolo pe traseul drajna-slobozia-urziceni-ploiesti. Si doar la drajna mai erau probleme. Plus la intrararea in Barbulesti, dar pe o portiune de 200 de metri. Si atat.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 12 Apr 2008, 10:27
Post #23


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Eu am fost în martie... Sună bine...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 Apr 2008, 13:16
Post #24


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Daca nu se fac drumuri si se lasa in paragina, nu e bine... daca se plombeaza si termenul de garantie este de 6 luni, iar nu e bine... daca se fac tratamente la structura existenta si termenul de garantie este de 1 an, iar nu e bine... daca se reabiliteaza drumul, asta insemnand ca se face aproape de la zero drumul propriu zis, pe amplasamentul celui vechi si orice om normal la cap isi da seama ca se va circula greu pe acel tronson daca el nu va fi inchis, iar nu e bine...
Pana la urma ce doriti domnilor?
Traim in tara in care traim si lucrurile se misca asa cum se misca. Fara sacrificii nu se pot face progrese, chiar daca avem impresia ca dintr-o data ni s-a schimbat mentalitatea si ne credem europeni... si de fapt, pana acum cativa ani ne curgea tarana din buletine.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 12 Apr 2008, 13:30
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




daca stau bine si ma gandesc toate drumurile sunt intr-o stare excelenta, avem autostrazi cu mult peste standarde si toate lucrarile se fac exact asa cum trebuie. totul e perfect.

domnu vis-a-vis i-a incercati domne un pic de realitate! hai sa nu vopsim gardu ca sa dea bine. Ce e facut a noi in materie de infrasctructura rutiera e facut fie prost fie foarte prost. exemple sunt cu duiumul!


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 Apr 2008, 13:45
Post #26


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




Sunt total de acord cu asta...

Insa AND-ul are nevoie de specialisti... si cum am vazut ca sunt multi pe aici, n-ar strica sa bage cate un CV wink.gif
Daca ar fi sa filozofam, este o vina politica si implicit vina noastra, a celor care votam cu dosu'... Dar asta e o alta discutie in care n-are rost sa intru.
Eu m-am legat strict de neadevarurile din primul post.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 12 Apr 2008, 13:52
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




specialisti sunt, bani se dau cu duiumul...lucrarile tot prost se fac! de ce? pt ca e mai ieftin asa si oricum nu te trage nimeni la raspundere! cand o firma ia 20% din valoarea contractului amenda pt calitate indoielnica sau nerespectarea termenului de executie altfel se scrie istoria! da daca nu se dau amenzi se au spagi atunci tot o frectie apare!

un exemplu de cenzurat romanesc este dn1 unde la iesirea din ploiesti sau de pe centura e un prag de asfalt de 5 cm neanuntat, fara un pic de panta. e doar o muchie atat. cu masina e cum e ca rupi o janta o anvelopa. Fac pariu ca pe XR650-ul ala nu e chiar asa de fun sa iei pragul ala. Se poate sa fie pragul care schimba radical parearea.

totul se va rezolva la un moment dat: momentul in care romanii vor invata sa puna canalele la acelasi nivel cu drumul. Mai e mult pana atunci!


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vis-a-vis
post 12 Apr 2008, 14:01
Post #28


DaciaClubber


Group: Members
Posts: 7.887
Joined: 20 June 05
From: Bucuresti




XR650r-ul este o motocicleta enduro, cu care iei gropi, linii de tramvai si borduri de placere... N-ai dat cel mai bun exemplu 04.gif

Da, problema drumurilor este de fapt cercul de interese. D-aia nu e nimeni penalizat sau penalizat de ochii lumii, pentru ca cei care fac drumurile sunt in cardasie cu politicul. Drumuri se fac in Romania pentru ca e rost de bani multi, nu pentru ca ar interesa pe cineva de soarta lor.


--------------------
Dacia Logan MCV 1.5 DCi
Life is a journey, not a destination.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 12 Apr 2008, 14:46
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




my bad cu motorul. sa zicem un motor de viteza...


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 12 Apr 2008, 19:09
Post #30


CGB


Group: Members
Posts: 2.444
Joined: 4 May 05
From: behind




mai vis-a-vis ia sa te vad io ce placere resimti cand oi lua pa nepregatite un prag d-ala cu XR-ul. sau sa intri p-un sant facut de tir in asfaltul moale. tot pe nepregatite. masina are 4 roti si are ceva echilibru. pe 2 roti e mai nasol. mai ales cand apare elementul surpriza.
hai mai bine pa piua.ro ca e mai fun. aici imi fac draci cand cetesc de drumuri si alte rahaturi d-astea.


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 13:59
Dacia