Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Obiecte in guri ventilatie

radu_vasile59
post 29 Sep 2016, 20:28
Post #1

Membru incepator

Group: Members

Salutare!
A ajuns ala micu la masina si a bagat un stick usb prin gaura de ventilatie din dreapta consolei centrale (dreapta fata de radio).
Intrebarea mea este cum fac sa il scot de acolo? Cat de adanc poate sa cada? Se pot scoate capacele de la gurile centrale de ventilatie, ca la Logan, sau trebuie sa ma duc in service si sa demonteze trasee de ac/filtre de polen?
Multumesc!

--------------------
Dacia/Renault Logan/Captur 2007 - 1.5 dCi ABS plus/2015 - 0.9 TCe Life
Stupidity is not a handicap. It's a privilege.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radu_vasile59
post 28 Nov 2016, 20:48
Post #2

Membru incepator

Revin cu rezultatele la distanta.
Am fost la reprezentanta si s-a demontat sertarul de la torpedou, apoi radio-cd-ul si in final s-a ajuns la unitatea de AC. Am bagat camera video mobila in unitatea AC si nu era nimic cazut, se pare ca a alunecat pe traseele de pe podea ale ventilatiei. Am hotarat sa abandonez stick-ul ca sa nu trebuiasca demontat bordul complet si scoasa si demontata unitatea de AC (operatiunea costa cam 4-500 lei).
Nu a luat foc nimic, nici nu au fost mirosuri sau zgomote ciudate de atunci. Deci pot fi abandonate fara regret daca nu ajung in ventilator sa rupa ceva pe acolo. De topit nu se va topi nimic, pentru ca traseele sunt de plastic si daca alea nu au nimic, nici stick-urile de plastic nu vor fi in primejdie.
Poate foloseste la cineva informatia. Cat am fost acolo mai era cineva cu un Nissan QQ la scos fise din radio-cd si alte locuri.

--------------------
Dacia/Renault Logan/Captur 2007 - 1.5 dCi ABS plus/2015 - 0.9 TCe Life
Stupidity is not a handicap. It's a privilege.
+
danmat
post 5 Jan 2017, 11:30
Post #3

Membru incepator

Buna dimineata, tuturor.
Ma confrunt cu o problema la gura de ventilatie din stanga (intre radio si volan), in sensul ca:
rotita care ar trebui sa dirijeze fluxul de aer in plan vertical...nu mai functioneaza...
se misca liber, fara a mai inchide deschide fantele..
Inafar de a merge la service, mai exista o posibilitate de remediere..n-as vrea sa stric ceva..
Multumesc anticipat.

--------------------
renault captur life 2016 1.5 dci Energy
+
koldun
post 1 Feb 2017, 12:29
Post #4

un om

From: CT

La mine nu au funcționat de la început. Au fost schimbate gurile de ventilație cu totul. Adevărul e că nici nu am încercat să șurubăresc să văd dacă le pot face ceva... sleep.gif

--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is online!Galerie FotoPM
+

Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd July 2017 - 22:30
Dacia Server hosting