Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Renault Megane I Coupe Diferite Probleme Si Piese, Prb ralanti si piese pe care vreau sa le cumpar

ZipperDaniel
post 12 Jan 2018, 04:21
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 12 January 18




Renault Megane I Coupe

Buna ziua!

Probleme:

-am schimbat toate filtrele am curatat cam tot ce se putea am dus-o in service si totusi sacadeaza la turatii mici, adica trage intrerupt si cand activez AC-ul face mai urat. (Asta in turatii mici si in trepte mici, rar in a-4-a sau in a-5-a.)
-curentul, defapt cantitatea de curent oferita, as avea nevoie de un sfat, am o statie audio pe ea(asa am cumparat-o) si cateodata nu merg toate boxele cateodata merg toate, daca conectez subwoofer nu se mai aude(probabil nu primeste destul curent)
-vreau sa instalez o navigatie de tipul tabletelor de 7 inch cu android si nu stiu cum sa procedez deoarece plansa bordului nu imi permite, ce sugestii aveti?


Piese necesare si altele:

-piese de interior, as avea nevoie de mai multe piese de interior cum ar fi :
-panourile de lumini din fata si din spate
-fete de portiera
-diferite plasticuri(de pe portiera, bord, etc. deoarece necesita inlocuite)
-cotiera din spate(in spate are pe mijloc o cotiera de plastic in bancheta care era stricata cand am luat masina)
-scaune (sau macar o informatie cum as putea sa le retapitez si mai ales cu ce ar fi mai ok)
-masca de la haionul portbagajului
-antifonarea de la motor
-set original de scule pentru roata de rezerva
-spoiler sport fata/spate (sau informatii unde as putea da comanda sau ceva)
-proiectoare de ceata, faruri, semnalizari, stop, lumini exterioare ( si niste informatii despre sistemul de lumini)
-suport de numar cu inchidere din telecomanda
-informatii, cum ar fi:
-cineva care stie cate ceva despre luminile ambientale si instalarea benzilor RGB
-cineva care stie cate ceva despre sonorizare si instalarea uneia modificate
-cineva care stie cate ceva sau se pricepe la modificarea bordului, a luminilor din bord, a banchetei
-cineva care stie cate ceva despre marimea legala a jantelor, restrictii ale culorii masinii, etc.
-informatii despre modificarea "de sub capota", adica ce as putea modifica la motorul de 1.4 benzina (intercooler,transmisie,cutie,galeria de admisie,sistemul de franare,suspensii,evacuare,turbina etc.)


Multumesc tuturor!


--------------------
Renault Megane I Coupe 2000
Zipper | Daniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:21
Dacia