Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

902 Pages « < 682 683 684 685 686 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Coltul nedumeritilor, se intampla uzual si totusi este anormal

VladSoare
post 25 May 2018, 10:46
Post #20491


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Exact.
Iar faza cea mai nasoală este că din oprirea bruscă a autobuzului, două cucoane dinăuntru s-au dat cap în cap, iar una a dat cu capul de o bară. Și au chemat poliția, că e chipurile "accident cu victime", iar acum colegul, fără să aibă vreo vină, va sta fără permis doi ani de zile. Nu va putea conduce în străinătate (ceea ce voia să facă, pentru că urmează să plece în vacanță), iar în țară va trebui să treacă lunar pe la parchet pentru prelungirea dovezii, cu programare, cu stat la cozi, etc.
Țară de rahat.

Și n-ai ce să faci. Este un risc la care sîntem supuși cu toții de zeci de ori pe zi, și împotriva căruia nu ne putem apăra. Ne poate lovi oricînd. Mîine cînd plec de-acasă, risc să ajung cercetat penal dacă planetele nu-s aliniate. Diseară, cînd plec de la serviciu, o să-mi asum acest risc de nenumărate ori pînă acasă. Și nu am cum să mă apăr. Permisul meu depinde numai de noroc.

This post has been edited by VladSoare: 25 May 2018, 10:50


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 25 May 2018, 10:56
Post #20492


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Dacă autobuzul și-a urmat traiectoria, dar a lovit botul mașinii, înseamnă că acea mașină era prea mult ieșită în drumul cu prioritate. Corect matematic, dar practica de multe ori te obligă să ieși ca să te asiguri sau să poți vira rapid când prinzi o breșă.
E la fel cu accidentarea din spate a unui autoturism care circulă în același sens: dacă o mașină te depășește și intră prea aproape, mai și frânează dacă intră între două mașini, și-l atingi în spate, nu lateral... pici de fraier.


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 25 May 2018, 11:00
Post #20493


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Era ieșită exact atît cît să poată vedea dacă vine cineva. Era imposibil să fi procedat altfel.
Dacă autobuzul intră într-o mașină parcată, e vina lui, chiar dacă mașina e parcată ilegal. Dacă însă intră în tine în timp ce-l aștepți, e vina ta. Chiar dacă nu poți face altfel. Și chiar dacă ești oprit acolo de juma' de minut, în timp ce el vine de la mama naibii și are timp și loc destul ca să te evite; dar nu te evită de-al dracu', că n-are chef (sau că e cu ochii în telefon).

This post has been edited by VladSoare: 25 May 2018, 11:04


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iulia_boris
post 25 May 2018, 11:09
Post #20494


Membru autentic


Group: Members
Posts: 434
Joined: 17 September 10




Vesnica problema..Sunt obturate toate intersectiile si pt a vedea daca apare ceva trebuie sa iesi destul de mult in sosea.Eu ma ridic si ma aplec peste volan tocmai pt a nu iesi prea mult in decor.Dar ce te faci cu aia care au barcile alea cu 3m in fata? Sunt destui cretini pe sosele care nu inteleg ca trebuie sa mai si astepti,sa ocolesti chiar daca ai prioritate si nu sa lovesti masina sau sa blochezi ca idiotul intersectia doar pt ca poti si ai prioritate.
A avut un mare ghinion colegul tau..La noi Pulitia nu vede gri ci doar alb negru..


--------------------
Dacia Dokker Laureate 1,6.. 2016 - B 696 BUL
Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
solidconvert
post 25 May 2018, 11:18
Post #20495


Donator


Group: Members
Posts: 3.247
Joined: 3 May 06
From: Bucuresti




QUOTE(silvanu96 @ 25 May 2018, 09:18)
In trafic ,din ce in ce mai des, cand te apropii de coada de la semafor, te opresti in spatele ultimului, apoi el pleaca mai in fata cu 2-3-4 metrii ... ???
Care e faza ? modificari cod rutier ?  sau ambreiaje prea ieftine ?? blink.gif
*


Eu am inceput sa patesc chestia asta frecvent fara sa ma lipesc de ala din fata... pur si simplu ciudati/ciudate care se opresc la distanta de o masina jumate fata de masina din fata lor. Dupa ce te opresti tu in sptele lor mai stau putin si dupa aceea se mai misca pret de aprox. o masina. blink.gif


--------------------
. . .
Audi A4 B9 S-tronic TFSI...
Gîndirea corectă vine din experiență. Experiența, la rîndul ei, provine din gîndirea greșită.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 25 May 2018, 11:40
Post #20496


Membru autentic


Group: Members
Posts: 945
Joined: 5 December 09




QUOTE(VladSoare @ 25 May 2018, 11:00)
Era ieșită exact atît cît să poată vedea dacă vine cineva. Era imposibil să fi procedat altfel.
Dacă autobuzul intră într-o mașină parcată, e vina lui, chiar dacă mașina e parcată ilegal. Dacă însă intră în tine în timp ce-l aștepți, e vina ta. Chiar dacă nu poți face altfel. Și chiar dacă ești oprit acolo de juma' de minut, în timp ce el vine de la mama naibii și are timp și loc destul ca să te evite; dar nu te evită de-al dracu', că n-are chef (sau că e cu ochii în telefon).
*



E confidentiala intersectia?


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 25 May 2018, 12:26
Post #20497


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




La Charles de Gaulle, el venea pe breteaua din fața statuii lui Charles de Gaulle, ca să intre apoi pe prima bandă spre Arcul de Triumf. Autobuzul venea din rond, dinspre Dorobanți. Iar în stînga bretelei respective e un soi de colț și o mică curbă; nu poți vedea nimic dacă nu scoți puțin botul pe banda I. Iar cînd îl scoți, fie chiar și puțin, ești la mila celor care vin spre tine.
Știu bine locul ăla, că trec și eu des pe-acolo. În prima clipă nu văd nimic; drumul pare liber. Scot puțin botul, încă nu văd nimic. Apoi, o fracțiune de secundă mai tîrziu, văd că vine cineva cu viteză pe banda I. Opresc imediat, dar în acel moment am deja botul scos puțin din "linie". Și sînt la mila celui care vine; dacă el nu are un pic de bunăvoință să mă ocolească, sau pur și simplu își calculează greșit traiectoria (că se poate întîmpla și asta, nu-i musai să fie rea-voință), am pus-o.

Dar faza cea mai nasoală nu e asta. Pe-asta hai să zicem că o suport, stau o lună pe bară și gata, nu mor din asta. Dar dacă în mașina cu pricina e un copil care se joacă liber pe locul din față și fără centură, eu intru în pușcărie, în timp ce pe părintele iresponsabil îl căinează toată lumea, vai săracul de el, ce tragedie, ce criminal nenorocit i-a omorît odorul...
În cazul nostru, șoferul putea să pună o frînă la un semafor și să dea femeile alea cap în cap, și nu s-ar mai fi alertat nimeni. Dar dacă au dat cap în cap din cauza accidentului, acuma el va trebui să tragă ponoasele doi ani de zile. Chiar dacă alea n-au nici pe dracu' la cap; doar faptul că s-a prezentat poliția la fața locului pentru ele este suficient ca să-l condamne.
Țară de doi bani...

This post has been edited by VladSoare: 25 May 2018, 12:46


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 25 May 2018, 18:15
Post #20498


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




Colegul tau are ghinion ca au dat alea cap in cap...dar a gresit, nu a dat prioritate si are ce sa invete din asta. Iar tu te agiti degeaba pt el fara sa fi fost la fata locului si sa vezi ce s-a intamplat. Deci sa recapitulam: l-a asteptat pe ala sa vina de la mare dinstanta sau nu l-a vazut decat tarziu din cauza coltului si curbei?


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 25 May 2018, 19:24
Post #20499


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Într-adevăr, n-am fost acolo și e posibil să povestesc aiurea. Din ce-am înțeles eu, nu l-a văzut decît tîrziu, moment în care a oprit. Dar a oprit degeaba, că autobuzul a intrat în el.

Mă agit nu atît pentru el, cît pentru principiu, pentru că mă aflu și eu în astfel de situații în fiecare zi, și numai norocul mă salvează. De exemplu, una dintre străduțele de pe care ies în fiecare zi arată așa:

Screen_Shot_2018_05_25_at_19.34.55.png ( Size: 39.39k ) Number of downloads: 420


N-am nici o șansă să văd mașina verde fără să scot botul. Iar dacă ea vine cu viteză, sau la volan e o blondă care scrie SMS-uri... am pus-o.

Sau aici, un alt caz unde un vecin de-al meu chiar a pățit-o:

Screen_Shot_2018_05_25_at_20.15.39.png ( Size: 40.46k ) Number of downloads: 435


Vecinul e mașina roșie. Mașina albastră e parcată. Verdele vine pe contrasens, că altfel n-are loc. Și vine cu viteză. Și poc. Și culmea, după legea noastră vecinul e vinovat. Dar oricine ar fi mușcat-o, și eu, și tu, ba chiar și un polițist rutier ar fi mușcat-o, fără să avem vreo vină.

This post has been edited by VladSoare: 25 May 2018, 19:26


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 25 May 2018, 19:46
Post #20500


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 25 May 2018, 20:24)
Într-adevăr, n-am fost acolo și e posibil să povestesc aiurea. Din ce-am înțeles eu, nu l-a văzut decît tîrziu, moment în care a oprit. Dar a oprit degeaba, că autobuzul a intrat în el.

Mă agit nu atît pentru el, cît pentru principiu...


Las-o asa...si eu am facut un accident naspa acum vreo 15 ani...si l-am coafat de nu il mai recunosteai sa nu rada cunoscutii prea tare de mine cat de prost am fost.
Stim intersectia de la de gaulle...trei benzi toate ocupate cand se sparge teava, daca te bagi pe prima banda, esti ezitant si n-ai calculat bine miscarea n-are nimeni cum sa te ocoleasca, cu atat mai putin ditai autobuzul...
Tot aud, justitie, dreptate tralala si daca noi facem un rahat sunt de vina doamnele ca s-au dat vap in cap, politia ca a venit cand a fost chemata si a aplicat legea, soferul ratb ca n-a intrat in cei de pe b2 ca sa fereasca, drept urmare tara e de doi bani ca noi nu o sa mai putem conduce cand plecam in concediu in strainatate...


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 25 May 2018, 19:53
Post #20501


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Nu zic că poliția e de vină că a aplicat legea, sau că alea-s de vină că s-au dat cap în cap. Zic doar că legea e cretină.
Uite alt exemplu, pe care l-am văzut cu ochii mei:

Screen_Shot_2018_05_25_at_20.49.54.png ( Size: 23.46k ) Number of downloads: 488


Mașina verde are "cedează". Vede un taxi venind. Îl așteaptă. Taxiul trece. După ce a trecut, mașina verde trece și ea. Numai că între timp taximetristul și-a dat seama că voia să intre pe strada aia, așa că între timp oprise și dădea cu spatele. Și a intrat în mașina verde, care tocmai scosese botul.
Conform legii noastre, șoferul verde rămîne fără permis. Pentru că el e obligat să "cedeze" oricînd, oricui de pe drumul ăla, în orice condiții. Chiar și cînd ăla dă cu spatele.
Tu ce-ai fi făcut în locul șoferului verde? Cum ai fi evitat?
Asta nu-i poveste, am văzut-o personal.
Nu e vina poliției că aplică legea. E vina țării ăsteia că are legi de rahat.

This post has been edited by VladSoare: 25 May 2018, 19:55


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 25 May 2018, 20:14
Post #20502


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




La Charles de Gaulle clenciul e sa tii masina cat mai paralel cu directia drumului pe care intri, si ochii mari la cine vine din spate. Te bagi doar cand stii sigur ca poti. Colegul poate ca a intarziat o jumate de secunda, suficient pt soferul de pe autobuz sa nu-l ierte ( nu toti iubesc soferii, vezi cazul Lucescu, lovit de vatman intentionat).

Cat despre colturi fara vizibilitate, sa faci o vizita in comuna Pantelimon wacko.gif




--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
papa_mulo
post 25 May 2018, 20:26
Post #20503


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.768
Joined: 25 November 07
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 25 May 2018, 20:53)
Tu ce-ai fi făcut în locul șoferului verde? Cum ai fi evitat?


In primul rand daca tot lovesc masina o revopsesc altfel decat verdele ala turbat.
Nu stiu daca as fi putut evita ca n-am fost acolo sa vad cum s-a intamplat si nu imi place sa pedalez aiurea pe supozitii. Dar daca politistul ma da pe mine vinovat in cazul ala...ii dau cu codul rutier in cap pana isi revine. Vezi unde n-ai voie sa dai cu spatele...


--------------------
Renault Megane Estate 2018 dci90
Megane Sedan dci85 - 2007
Vivaro/Trafic 8+1 dci125 - 2018
Clio 1.2 16v - 2014
---------
Foste:
R11 Spring 1.6D - 1987
Trafic dci115 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 May 2018, 07:20
Post #20504


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Faptul că n-are voie să dea cu spatele nu te exonerează pe tine de răspundere. El primește amendă pentru dat cu spatele în loc nepermis, iar tu pierzi permisul pentru neacordare de prioritate.
Pentru că legea noastră deșteaptă nu spune că trebuie să dai prioritate doar celor care circulă regulamentar. Spune că dai prioritate tuturor celor care circulă pe drumul prioritar, punct. Indiferent de cum circulă aceștia.

Dacă nu se lovește nimeni, faci o amiabilă și scapi ușor. Dar dacă în taxi pasagerul, fără centură, ar da cu capul de ceva, ai rupe-o-n fericire - statul român te condamnă din start și te pedepsește instantaneu, încă dinainte de a se fi cercetat cazul. Că dup-aia se termină cu NUP, asta nu schimbă cu nimic faptul că tu ai fost deja pedepsit timp de un sau sau chiar doi; mult mai mult decît însăși pedeapsa prevăzută de codul rutier pentru fapta ta.
În fine, asta ar trebui pusă dincolo, la faze de toată jena, nu la nedumeriri.

This post has been edited by VladSoare: 26 May 2018, 07:27


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 26 May 2018, 07:44
Post #20505


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.599
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Mai era un exemplu care circula pe-aici acu' cativa ani, de lege aplicata imbecil: un tip facea dreapta, avea "cedeaza trecerea" pe breteaua intersectiei, se uita omu' peste umar in stanga, nu vine nimic, apasa acceleratia si cand se uita inainte, pac! intra in unul care circula pe contrasens.

Berbecul se alege cu permisul suspendat pentru circulatie pe contrasens, asta nevinovatul, pentru neasigurare (sau amenda? nu mai stiu) Oricum, noaptea mintii.


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 26 May 2018, 10:56
Post #20506


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Eu stiu ca la "cedeaza" te uiti in ambele directii unsure.gif



--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 May 2018, 11:06
Post #20507


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Bineînțeles, viața din Banania ne-a învățat să ne uităm în toate direcțiile posibile, pentru că nu se știe niciodată de unde poate veni vreun cretin, complet aiurea.
Corect ar fi să le cedezi trecerea celor care au dreptul să se afle acolo și să vină pe drumul ăla. Nu e normal să fii obligat să te asiguri din dreapta, în condițiile în care știi că din dreapta nu trebuie să vină nimeni. Ai dreptul să pretinzi ca din dreapta să nu vină nimeni. Iar dacă vine, să fie exclusiv vina lui, iar legea să te apere pe tine, nu pe el. Nu e normal ca prioritatea de care se bucură acel drum să se extindă și asupra celor care nu au dreptul să se afle pe el, a celor care îl folosesc în mod ilegal.
Dar așa-i la noi, cînd un cocalar își bagă picioarele-n lege, mai are pe deasupra și prioritate, și tot fraierul plătește oalele sparte. rolleyes.gif

This post has been edited by VladSoare: 26 May 2018, 11:32


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 26 May 2018, 11:20
Post #20508


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Asta cu "sa dam prioritate si celor care circula neregulamentar" este atât de definitorie pentru gluma asta de țară......

This post has been edited by vallixx: 26 May 2018, 11:22


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 May 2018, 22:13
Post #20509


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Revenind acum la nedumeriri, mă uitam de curînd în Lidl la un aparat de curățare cu aburi, iar pe cutie scria că e bun, printre altele, și pentru jante.
Așa e? Poți să folosești în siguranță aburul pe jante de aliaj? Nu le strică finisajul? Parcă mi-ar fi cam teamă să dau cu aburi pe ele; oare e safe? unsure.gif
Iar dacă da, cît de bine curăță? Mai bine decît un spray de curățat jante?


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 27 May 2018, 06:14
Post #20510


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




La cat de tare se incing jantele alea, nu cred ca aburii le pot dauna cu ceva.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 27 May 2018, 18:40
Post #20511


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.355
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Corect. Iar jetul oricum nu este mai puternic decât cel de la spalatorie.


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 28 May 2018, 11:59
Post #20512


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(VladSoare @ 26 May 2018, 21:13)
Revenind acum la nedumeriri, mă uitam de curînd în Lidl la un aparat de curățare cu aburi
*


La Lidl in general se vind lucruri ieftine. Ieftin si bun nu exista si nici nu va exista vreodata. Am un prieten care si-a luat cu ani in urma de la Lidl din Austria o masina de tuns. Ieftina. Un alt prieten l-a intrebat daca nu vrea sa il tunda zero. Zis si facut. Dar... a apucat sa ii tunda doar jumatatea stinga a capului si masina s-a defectat, dupa citeva minute de functionare. Si prietenul comun a ramas cu par pe cealalta jumatate a capului.

Sint banii tai, dar eu nu cumpar niciodata lucruri elctrice/electronice de la Lidl, exceptund cabluri electrice si prize.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 28 May 2018, 12:11
Post #20513


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




De ce? E ok daca-ti arde numai juma' de casa?!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bicicleta galbena
post 28 May 2018, 12:38
Post #20514


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.065
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




QUOTE(MoneyTalks @ 28 May 2018, 12:59)
La Lidl in general se vind lucruri ieftine. Ieftin si bun nu exista si nici nu va exista vreodata.
*


Lidl prezinta: Rulada vanatoreasca. excl.gif
Ingrediente: 42% carne de porc, 23% carne de pui, apa, pesmet, .... etc etc etc.

Ce legatura o fi intre haloimasul asta de carnuri de porc+pui cu ceva condimente, si o rulada vanatoreasca, naiba stie...

Bineinteles ca n-am cumparat mizeria asta.



Attached thumbnail(s)
rulada.jpg ( Size: 445.95k ) Number of downloads: 210


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 28 May 2018, 13:01
Post #20515


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.600
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(Bicicleta galbena @ 28 May 2018, 12:38)
Ce legatura o fi intre haloimasul asta de carnuri de porc+pui cu ceva condimente, si o rulada vanatoreasca, naiba stie...

Aceeasi legatura ca si muschiul tiganesc.....adica este doar denumirea unui preparat nu si al continutului! tongue.gif


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 28 May 2018, 19:10
Post #20516


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Sunt eu rau sau puteau face altceva cu banii

Attached thumbnail(s)
IMG_20180528_WA0023.jpg ( Size: 118.75k ) Number of downloads: 197
IMG_20180528_WA0022.jpg ( Size: 89.09k ) Number of downloads: 150
IMG_20180528_WA0021.jpg ( Size: 87.35k ) Number of downloads: 128


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 28 May 2018, 19:14
Post #20517


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.847
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Pana la urma fiecare isi ia ce si cum considera ...

Sunt de acord cu ce spui tu dar totusi nu cred ca trebuie sa dea socoteala nimanui ...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 28 May 2018, 19:16
Post #20518


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.902
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




O fi monument istoric..mai stii. Oricum iarba o iesit ok


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lampard
post 28 May 2018, 19:42
Post #20519


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.400
Joined: 7 April 13
From: ARAD




Corect,dar...


--------------------
renault laguna 2003 expression,1.9dci,107cp - AR 69 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 28 May 2018, 19:43
Post #20520


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




E cladire de patrimoniu, nu se pot atinge de ea. Se vede in prima poza semnatura lui Ion Mincu pe pragul usii.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
902 Pages « < 682 683 684 685 686 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 12:24
Dacia