Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Mi s-a sters topicul de vanzare de la Bursa, capota megane 3 lovita

marius80_eugen
post 4 Mar 2016, 09:45
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Mi s-a sters topicul de la BURSA care continea detalii despre vanzarea unei capote de Megane 3 lovite, dar complete cu detalii pentru fiecare piese din componenta ei.
Nu este dezactivat , este sters definitiv .
Am precizat ca toate piesele de vand numai local , in Bucuresti si cine doreste ceva , vine , vede si testeaza .

De ce s-a sters acest topic de vanzare ?


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 4 Mar 2016, 13:18
Post #2


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Pentru ca am considerat ca nu erai interesat sa vinzi produsul.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 4 Mar 2016, 14:26
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Sunt interesat sa vand produsul si te rog sa il activezi. Daca doream sa-l inchid il inchideam si scriam in el ca nu mai este valabil. Nu inteleg de ce stergi sau dezactivezi un anunt fara sa intrebi nimic. Am raspuns de fiecare data la orice intrebare si am explicat si in anunt ca nu trimit nicaieri piese sau capota completa, am respectat regulile forumului si nu am incalcat niciuna din conditiile scrise la Bursa.
Nu am timp de poze si nici nu doresc sa trimit produse in afara localitatii pentru ca iar nu am timp de posta, sunt produse SH, unele grele, unele cu uzura si prin aceste decizii evit scandalurile pentru produse care le trimit si nu le convine nu stiu ce lucru, ca sa nu mai spun ca am patit de multe ori ca oamenii sa nu ridice produsele sau sa nu accepte curierul si mai mult pierd la transport decat as recupera prin vanzarea lor.
Deci cine doreste sa cumpere ceva, suna, vine si le vede, nu inteleg ce este atat de gresit in acest lucru sau ce te-a deranjat la acest anunt.

This post has been edited by marius80_eugen: 4 Mar 2016, 14:27


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 4 Mar 2016, 14:38
Post #4


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Bag seama ca tu ai oarece probleme de intelegere.
Nu ti-a zis nimeni sa trimiti ceva undeva, ti-am spus ca nu bate nimeni drumu' pana la tine, nici macar din bucuresti fiind, sa-ti vada coaja botita.
Tinea de bun simt si de respect fata de un posibil cumparator.
Dar ti-am vazut si restul anunturilor si am vazut ca-ti lipsesc ambele calitati.
Conform articolului 3 din regulamentul de la bursa ti-am sters toate anunturile si te poftesc sa-ti aduni intreaga taraba intr-un singur thread.

4 Mar 2016, 14:41:
E placut sa te faci observat, nu?

This post has been edited by R19/16v: 4 Mar 2016, 14:41


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 4 Mar 2016, 15:07
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Anunturile mele erau :
1. Capota lovita care nu este a mea, ci a unui prieten si pentru el o vand (capota si toate componentele ei) (anunt activ) ;
2. o roata de rezerva de Megane ; (expirat)
3. un set de jante ; (expirat)
4. audio auto ; (expirat)

Pot sa pun roata de rezerva in topicul cu setul de jante de Megane , nu este problema, dar sa le pun toate anunturile intr-un singur topic, desi sunt produse diferite ? Ce legatura au audio auto cu jantele sau cu capota lovita ?

Ti se pare ca am taraba cu vanzare si eu de asta stau pe acest forum, ca sa vand piesele astea ?
Vad ca sunt altii cu dezmembrarile si cu piese vechi, care au o gramada de topicuri pentru piese din aceeasi masina, dar nu ma intereseaza pe mine. Eu am incercat sa respect regulile de la Bursa si cu toate astea mi-ai sters un topic fara sa imi spui nimic. Puteai sa imi spui sa pun roata aia de rezerva la loc cu setul de jante de aliaj si le puneam, nu te contraziceam, dar ai preferat sa stergi pur si simplu fara sa spui nimic singurul anunt activ si acum imi spui de Articolul 3 , desi toate celelalte anunturi erau deja expirate si singurul care era valabil era cel cu capota pe care il stersesei, deci referirea la Articolul 3 oricum nu e valabila.

Discutiile astea le avem pentru cam aveam 4 topicuri de vanzare la Bursa, dintre care 3 erau expirate ? De ce trebuie sa-mi spui tu ca nu vine nimeni sa-mi vada o "coaja botita", daca cineva vrea, ok, daca nu, nici o problema, nu traiesc din vanzarile astea, dar cel putin nu am scandal cu nimeni ca i-am vandut un produs care nu ii convine.

This post has been edited by marius80_eugen: 4 Mar 2016, 15:09


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:40
Dacia