Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Laguna 2, Problema acceleratie laguna 2

alin_maa
post 19 Jun 2017, 20:18
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 16 June 17




Salut!
Sunt nou pe site, ma rog, nou posesor de renault 😂😂 ca in schimb citeam si pana acum postarile dpe aici.
Nu prea stiu eu cum sa incep sa nu par un nesimtit sau ceva.
As avea o rugaminte, poate ma puteti ajuta si pe mine în vre-un fel, macar cu un sfat.
De curand am achizitionat o laguna 2 din 2002, 1.9 dci. Proprietarul mi-a spus de la inceput ce ar avea, ce as avea de schimbat, gen pivoti, sa il incarc cu freon + cel mai important mi-a spus ca are probleme la acceleratie, el spune ca in service i-au spus ca ar fi senzorul de acceleratie si as vrea si parerea voastra pentru ca sincer nu imi prea permit acum un test clip sau ceva. Ideea este ca la plecare trebuie sa o turezi peste 2000 rpm sa plece incet adica foarte greu ca, ca ia putina viteza trebuie sa o duci in 3000-3500 poate si mai bine, spoi cand schimbi viteza incetineste, daca esti in panta scad turatiile imediat si da sa moara motorul. Doar la drum intins ia viteza. Alta problema ar fi ca uneori din mers scade brusc puterea si da sa moara motorul. Ce ar putea fi? Ajutati-ma va rog frumos.


--------------------
Renault Laguna 2 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 19 Jun 2017, 20:28
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.602
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Citeste cu incredere cum bine ai facut si pana acum.....si gasesti sigur raspunsul la intrebarile tale!
Nu trebuie deschis topic nou pentru orice problema ai.....sunt subiecte arhidiscutate.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 8th May 2024 - 04:48
Dacia