Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Accesorii aripi fata - GTS, accesorii

costicutz
post 3 Mar 2017, 20:24
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 April 07




Salut!
Inca nu pot renunta la masinuta mea R19 Chamade Ph1 din 1990, 1721 cmc, 54 KW, motiv pentru care am inceput sa mai investesc in ea (in decurs de 11 ani nu mi-a mancat bani decat pe combustibil, discuri de frana, un kit de ambreaj, si tobe). Am 11 ani de cand circul pe GPL si motorul nu are nici o problema. In fine va rog sa ma ajutati cu o problema care o intampin si anume: am pierdut acel accesoriu pe care scria GTS situat in aripa dreapta si acum a ramas o gaura. Va rog sa ma ajutati sa imi spuneti unde pot gasi acest accesoriu, sau eventual ce pot pune in loc. Am gasit pe autolux o lampa semnalizare care cred ca ar veni in acel locas dar au doar o singura bucata ceea ce nu ma ajuta.... In continuare sunt mandru de aceasta masina veche care m-a dus oriunde am dorit (mare, munte, transalpina, transfagarasan) si sunt legat de masina emotional. Inca sta foarte bine la vopsea fiind originala, doar pe cupola a inceput sa se exfolieze lacul. Deci in concluzie rugamintea mea este: ma puteti ajuta cu o indrumare de unde pot achizitiona aceste accesorii sau poate are cineva de vanzare... Multumesc!


--------------------
renault 19 chamade 1990 - IS 05 CSU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tynn
post 6 Mar 2017, 15:47
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.222
Joined: 3 August 05
From: Constanta




Am eu chestiile respective, dar sunt de PH 2, cu aceeasi motorizare. Pe o parte scrie 1.8, iar pe cealalta RT. Masina e trasa pe dreapta si vreau sa o dezmembrez. Daca te mai intereseaza si alte piese, ma poti suna la 0724.445.073


--------------------
Dacia Logan 1.4 MPI 2008
Dacia Duster Prestige 4x4 Dci 2015
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costicutz
post 7 Mar 2017, 01:04
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 12 April 07




Pana găsesc ceva am cumpărat 2 accesorii portocalii reflectorizante autoadezive asemănător cu ochiul de pisică de la bicicleta 😁am să încerc să văd poate se potrivește lampa de semnalizare de la Logan. Am impresia ca am și cabluri cu mufa pentru semnalizare.


--------------------
renault 19 chamade 1990 - IS 05 CSU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:10
Dacia