Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

ESP / Traction control OFF!, Sa nu reactiveze automat

Zingizor20
post 17 May 2020, 14:13
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 12 May 20




Buna ziua,

Am un Megane 3 Coupe GT din 2011 cu motor 2.0 Tce + soft. Intrebarea mea ar fi, daca se poate face ceva cu ESP ul masinii ca daca dezactivez din buton sa fie dezactivat sau sa reactiveze de exemplu la 80km/h , nu la 40km/h cum este din fabrica. Cine are Megane 3 stie cum ajungi la 40km/h reactiveaza automat. Cred ca exista ceva solutie unde din soft se poate sterge sau mari limitarea de 40km/h?! Asta nu este o problema dar pe mine ma deranjeaza, de exemplu cand vreau sa ies dintr-o curba si vreau sa accelerez mai tare, taie puterea motorului (inainte de Megane 3 am avut Octavia RS 1.8T si acolo cand ai dezactivat a ramas asa pana n-ai apasat din nou butonul, si a fost perfect). Am cautat mult in forumuri , sunt discutii cu Esp, dar nu am gasit raspuns. Daca cumva ati auzit ceva solutie sau a facut cineva dintre voi acest lucru, va rog frumos sa-mi spuneti si mie. Multumesc!

This post has been edited by Zingizor20: 17 May 2020, 22:05


--------------------
Renault Megane 2011 Coupe GT 2.0 TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 06:40
Dacia