Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Fuzeta stanga stramba, clio 2 symbol 2007 1.4 8v

SPORTivu
post 19 Nov 2017, 15:10
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 308
Joined: 21 April 05
From: Bucuresti




Salutare,

Am o problema si anume fuzeta de pe stanga fata (fuzeta pare sa fie stramba, in urma unui impact in roata, de la fostul proprietar) In service...mecanicii nu au schimbat fuzeta dupa accident, au pus niste suruburi mai subtiri la prinderea de ansamblul arc/amortizor si au facut geometria asa. Dupa cateva lui de folosinta, gropi, borduri, etc, am simtit cum a trosnit si s-a strambat din cauza suruburilor prea mici si proaste. Am fost la mecanic si concluzia este ca e stramba. Se si vede clar comparand distantele stanga - dreapta intre janta si amortizor/arc.

Pacientul este un II symbol din 2007, 1.4 8valve.

Aveti idee ce compatibilitati sunt cu alte versiuni de clio/motorizari?

Am inteles ca-s mai multe variante, difera de la an pana la motorizare. Este adevarat?

Este cineva pe aici care ma poate ajuta cu piesa + montaj, ca sa nu mai alerg de nebun? smile.gif

Multumesc mult pentru raspunsuri.

Alex.


--------------------
Dacia 1300 1974
BMW E23 732i 1982
BMW E12 525A 1979
Aro 243 Militar 1979
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 19 Nov 2017, 15:48
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Daca esti sigur ca fuzeta este stramba atunci cu 100% mai sunt si alte piese deformate la soc......fuzeta este cea mai solida din tot ce este pe acolo.
Trebuie verificat jugul/bascula/amortizor/caseta directie......asta doar dupa ce s-a montat o fuzeta buna.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:03
Dacia