Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sa iau sau nu modus, pro si contra

drumaru
post 23 Aug 2007, 17:30
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 174
Joined: 21 March 05




am modus din iulie 2005, am facut 35000 cu el, drum lung (semi-turul europei, pina-n sudul frantei si inapoi) si in oras. probleme - o macara de geam si ceva la coloana de directie, rezolvate fara probleme in garantie.
Avantaje - exterior - o parchezi usor, design interesant (mie mi se pare chiar frumoasa), interior - incapatoare, modulara, dotata cu de toate - spatii de depozitare, bord digital, finisaje de calitate etc.
Dezavantaje - vizibilitate redusa in spate si in curb din cauza stilpului fata, suspensii tare si un pic zgomotoase, consum destul de mare - cam 12% in bucuresti pt. modelul 1,4 16V 100 cp.


--------------------
Captur 1,5 dci 90 CP
Kadjar 1,3 tce 140 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Aleks
post 14 Sep 2007, 10:50
Post #32


membru corespondent


Group: Members
Posts: 253
Joined: 7 July 06
From: Iasi




andreibro : 2 posturi și ne-a spus "pa!" (în gînd).

Oare și-o fi luat sau nu Modus ?

Dacă i-ar mai păsa de topicul ăsta, cred c-ar mai fi postat. Așa că - părerea mea! hîc! - cred că i-ar sta mai bine închis (topicului, nu inițiatorului sau mie...).

Hai noroc și la mai mare (un Megane, ceva).


--------------------
Renault 11 86/GTX/F3NB718/1709/55/GPL BRC/AT90/STAG100 - 126.000 km
Am întrebat, n-am dat cu parul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
imparaturosu
post 9 Nov 2007, 20:18
Post #33


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 9 November 07




Ia-ti Modus. Eu am luat nevestei si este super multumita de el. O conduc si eu uneori si este foarte misto ca vizibilitate, confort la volan si spatioasa. Este SUPER in interior, in fata spatiul este imens pt cat de mica este in afara. Locurile din fata sunt la fel de spatioase ca cele de la BMW X3, stiu ce vorbesc asa ca nu ma contraziceti decat daca ati stat atat in modus cat si in x3. Bancheta din spate se muta dupa nevoi, fie faci 2 locuri spatioase in spate si un portbagaj mic fie iti faci portbagajul spatios. Am bagat in portbagaj 2 carucioare pline cu produse luate la Metro.
Dezavantaje nu sunt decat ca la orice alta masina, cum ai norocul. La masina nevestei problemele au fost doar una, s-a stricat CD-ul (nu mai merge partea de cd, radio functioneaza), si asta dupa 2 ani.

Oricum, daca decizi sa iti iei modus (sau orice alt model renault) NU ITI LUA DE LA AUTOMARCUS. NEVER EVER. Serviciile post vanzare sunt groaznice.







--------------------
Renault & Dacia Modus & Logan 2005 & 2007 - Bxxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bond008
post 27 Nov 2007, 22:04
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 22 September 06




Se fabrica Modus iar acuma scot GrandeModus, asa ca, si arata bine, am peste 20000km si merge superb, probleme...macaraua stanga fata schimbata in garantie in rest nimic, sunt foarte multumit de ea, daca vrei sa mergi sportiv lasi volanul in jos, si scaunul il cobori cat mai mult, atunci este o conducere sportiva, iar masina puteti sta linistiti merge ca la raliu asta daca sti sa conduci, consumul este chiar foarte bun la 120km/h 5l/100 asta la mers constant


--------------------
RENAULT MODUS 2005/1,5/65cp - b.46.yln
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihye
post 29 Dec 2007, 00:16
Post #35


  


Group: Members
Posts: 316
Joined: 4 May 06
From: TM




Vad ca a disparut de ceva vreme modusul din oferta renault romania. Ca sa prinda la romani trebuiau sa il faca sedan...


--------------------
 Fiat GP 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 29 Dec 2007, 00:23
Post #36


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




L-or fi scos pentru ca au facut unul nou. Poate il vor reintroduce si la noi...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 21:11
Dacia