Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Android Auto Kadjar

kriprii
post 16 May 2017, 15:35
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti






--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 18 May 2017, 07:51
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




In ceea ce priveste Seat nu e o mare noutate. Waze se chinuie de vreo 2 ani sa faca aplicatia pentru Android Auto. In momentul in care o sa fie disponibila probabil ca toate masinile ce au implementat Android Auto o sa poata sa ruleze Waze. Inclusv Renault.


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 21 May 2017, 08:15
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




La Ford se poate sa faci update astfel incat sa adaugi si Apple CarPlay si Android Auto. Sigur insa ca la Renault NU SE POATE!

This post has been edited by Marian Constantin: 21 May 2017, 08:16


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 21 May 2017, 11:04
Post #64


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Vinde ascutitoarea si ia-ti un Ford cu un motor serios.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 21 May 2017, 14:18
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Cred insa ca Ford si Seat si poate si alti producatori au lasat o rezerva de memorie si au gandit inca din start USB-urile pentru alimentare. Ce este frustrant e ca Renault pur si simplu ignora toate criticile privind aceasta politica a lor. Uneori ma intreb daca isi dau seama cat e de paguboasa?!?

Ca sa nu imi mai pierd vremea educând pe cineva care se pricepe la toate nu pot decat sa multumesc Forumului pentru optiunea "IGNORE USER"

This post has been edited by Marian Constantin: 21 May 2017, 16:57


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 May 2017, 07:23
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Articolul ăla nu spune totul. La Ford se poate face retrofit la Android Auto, dar acest update presupune și modificări hardware. Nu e doar un simplu update de soft. Forumurile americane de Ford sînt pline de discuții despre cum să-ți înlocuiești portul USB cu unul compatibil, ce coduri de piese să comanzi, etc., lucruri pe care oamenii le fac pe barba lor. Nu e ceva oficial.


This post has been edited by VladSoare: 22 May 2017, 07:27


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 22 May 2017, 11:03
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




QUOTE(VladSoare @ 22 May 2017, 07:23)
Articolul ăla nu spune totul. La Ford se poate face retrofit la Android Auto, dar acest update presupune și modificări hardware.
*



"Wi-Fi-equipped vehicles should upgrade automatically so long as they have the appropriate option turned on and can connect to a network before the engine is turned off, Ford said. The automaker noted that this is in fact the first time it has delivered an update over Wi-Fi.
Owners of cars without Wi-Fi will have to download the update from owner.ford.com and install it via a USB drive, or else visit a Ford dealership."
Nu cred ca se pot face modificari hardware downloadate pe un stick. Sau poate ca Ford este atat de avansat incat poate!
Am citit mai toate postarile legate de aceasta problema care au aparut pe net sau care mi-au fost trimise ca raspuns la intrebarile mele. Concluzia e ca Renault NU VREA sa faca nici un compromise. Sunt oameni care au propus sa suporte ei cheltuielile, s-au facut petitii cu sute de semnaturi in Italia sau Spania etc.
Raspunsul a fost clar: decizie de management. Nu o sa facem asta!

biggrin.gif Acu o sa vina si un pacalici sa spuna ca e din cauza ca are motor de 1.2 l. Ma rog, asta e! Internetul lasa pe toti sa isi dea cu parerea!


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 22 May 2017, 11:13
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




Într-adevăr, update-ul de Sync 3 la o versiune de firmware compatibilă cu Carplay/Android Auto (adică de la 2.0 în sus) se poate face fie automat prin wi-fi, fie la dealer. Pînă aici e corect.
Însă dintre mașinile care au venit din fabrică echipate cu versiunea 1.0, marea majoritate au un port USB incompatibil, care trebuie înlocuit. În caz contrar unitatea, chiar dacă e teoretic compatibilă cu Carplay/Android Auto, nu-ți simte telefonul cînd îl cuplezi. Asta au uitat să spună în articol, sau poate că "jurnaliștii" care au scris articolul nu s-au mai uitat și la detalii.

În al doilea rînd, ceea ce nu scrie acolo este că upgrade-ul e valabil numai dacă ai avut norocul să comanzi mașina după lansarea Sync 3. Cei care au Sync 2 nu-l pot face (decît la niște sume enorme, și doar pe cont propriu - trebuie schimbată întreaga unitate hardware din bord, pentru că Sync 2 și Sync 3 sînt sisteme total diferite).

Deci nu-ți imagina că la Ford e iarba mai verde. Discuțiile despre cum se poate face upgrade și cu ce costuri sînt la ordinea zilei pe forumurile de Ford, chiar dacă în presă pare totul roz.

This post has been edited by VladSoare: 22 May 2017, 14:28


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 23 May 2017, 07:40
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




1. Corect. Ford insa a bagat Sync 3 de anul trecut deci deja poate face update pe un numar important de masini.
2. O interfata video e pe la 260 de euro si rezolva elegant problema la Sync 2.
3. Pentru Kadjar nu a aparut (inca) o interfata.


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 13 Jun 2017, 16:32
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




a vazut careva r-link 2 cu android auto? Din cate am inteles din luna Mai s-a inceput livrarea cu acest sistem. Nu am gasit nimic pe internet.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psystem
post 13 Jun 2017, 21:09
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 144
Joined: 14 November 06




Eu am dat comanda exact in prima zi cand se putea comanda sistemul cu android auto. Inca astept livrarea promisa pe 05.07. sad.gif


--------------------
Renault Kadjar 2017
Renault Kadjar 1,2 Tce EDC 2017
Duster Laureate 1,5 dCi 4x4 2014
Logan Laureate 1,4 GPL 2010
Ex: Megane II 1,6 16v 2005
Ex: Kia Ceed 1.4 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 16 Jun 2017, 15:57
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




ia uitati ce am gasit...o fi si pentru noi valabil? nu scrie nimic ca e doar pt masinile noi, scrie chiar ca in lunile ce vor urma, se va implementa si pe masini mai vechi.
http://media.renault.com/global/en-gb/rena...dia.renault.com

This post has been edited by kriprii: 16 Jun 2017, 15:58


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 17 Jun 2017, 00:20
Post #73


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(Marian Constantin @ 21 May 2017, 13:18)
Ce este frustrant e ca Renault pur si simplu ignora toate criticile privind aceasta politica a lor. Uneori ma intreb daca isi dau seama cat e de paguboasa?!?
*


Nu e deloc paguboasa politica lor de vinzare. Daca tot te plingi atit de lipsurile de pe masinile renault, tu de ce ti-ai luat? De ce nu ai spus dealerului ca pentru ca masina nu are niste chestii existentiale (gen usb care sa si incarce), tu renunti la renault si mergi la concurenta? Numai atunci renault isi va da seama ca politica lor e paguboasa.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 18 Jun 2017, 10:50
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




@MoneyTalks - iar eu ma intreb de ce dracu te intereseaza pe tine care ai Lexus? Am vazut ca iti dai cu parerea de la Megane, Laguna, Koleos, medicina , electronica, horoscop si ierburi de leac... nu pot concura cu atata competenta! sigur, un forum inseamna sa comentezi la subiect nu sa ataci doar pe altii. CE ai adus tu nou in discutia despre Android? Mi-am luat Kadjar ca asa am vrut io si ma plang tot pentru ca asa vreau io! Ai o problema cu asta?

Politica Renault E PAGUBOASA pentru ca unu' care vrea sa isi ia Renault se uita mai intai pe forumuri (eu asa am facut). Daca scria macar unu dintre cei care aveau Kadjar despre problemele cu porcaria de R Link atunci SIGUR nu imi luam.
In plus lumea te intreaba, cel putin pe mine ma intreaba, cum e Kadjarul. Si normal ca le spun: masina mediocre spre buna, nu as mai lua Kadjar, R Link-ul e o porcarie.... mergeti la alt producator! smile.gif Si cel putin 2 prieteni au plecat ales unul Peugeot si altul Nissan.


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 18 Jun 2017, 11:53
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Eu cred ca r-link este ok ca sistem, mai putin partea de update uri si de harti. Mai sus am scris de comunicat renault care va integra android auto si pe masinile mai vechi, fara aa fie nevoie sa schime tableta cum acris altii, pt ca e nevoie de 2 giga RAM. 1. giga RAM este suficient. Chestia cu update urile este de rahat insa pe partea audio este mega ok.Am schimbat boxele cu unele MAC AUDIO si este o diferenta colosala. Daca mai vin si updateurile cum au promis va fi chiar ok. Pe partea de touch este mult peste Suzuki, Ford etc.

This post has been edited by kriprii: 18 Jun 2017, 11:57


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MoneyTalks
post 18 Jun 2017, 12:23
Post #76


-


Group: Members
Posts: 2.712
Joined: 18 April 03
From: Ireland




QUOTE(Marian Constantin @ 18 Jun 2017, 09:50)
Politica Renault E PAGUBOASA pentru ca unu' care vrea sa isi ia Renault se uita mai intai pe forumuri (eu asa am facut). Daca scria macar unu dintre cei care aveau Kadjar despre problemele cu porcaria de R Link atunci SIGUR nu imi luam.
In plus lumea te intreaba, cel putin pe mine ma intreaba, cum e Kadjarul. Si normal ca le spun: masina mediocre spre buna, nu as mai lua Kadjar, R Link-ul e o porcarie.... mergeti la alt producator! smile.gif Si cel putin 2 prieteni au plecat ales unul Peugeot si altul Nissan.
*


Si atunci care e problema ta? Ca cei ce nu au renault nu au voie sa comenteze? Sau ca cei ce aveau kadjar nu te-au informat din timp de r-link? Nu iti convine masina, vinde-o si treci la concurenta. Atita timp cit renault vinde masini (si vinde destule), politica lor NU e paguboasa, ca iti convine tie sau nu.


--------------------
Lexus ES300H 2020
Religia a aparut cind primul ticalos s-a intilnit cu primul prost

Never underestimate the power of stupidity in large groups
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 19 Jun 2017, 07:59
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




QUOTE(kriprii @ 18 Jun 2017, 11:53)
Eu cred ca r-link este ok ca sistem, mai putin partea de update uri si de harti. Mai sus am scris de comunicat renault care va integra android auto si pe masinile mai vechi, fara aa fie nevoie sa schime tableta cum acris altii, pt ca e nevoie de 2 giga RAM. 1. giga RAM  este suficient. Chestia cu update urile este de rahat insa pe partea audio este mega ok.Am schimbat boxele cu unele MAC AUDIO si este o diferenta colosala. Daca mai vin si updateurile cum au promis va fi chiar ok. Pe partea de touch este mult peste Suzuki, Ford etc.
*



Evident ca partea cu actualizarile este cea mai deranjanta. Renault am inteles ca lucreaza la imbunatatirea software-ului dar aici intervine dilema: o sa fie compatibile noile aplicatii cu hardware-ul nostru?
Da, cred ca este peste Ford si Suzuki pe de alta parte nici nu ma asteptam sa fie SUB Ford (chiar si de americani considerate marca medie). Dar ma uitam la i-cockpit de la Peugeot iar diferenta este sensibila.
Ca are sau nu android, ai dreptate, nu este important cu actualizari decente si eventual cu 2 sau 3 aplicatiii bine alese. Oricum nu ma inebunesc dupa idea de a conecta mobilul la R Link si de a il scoate mereu cand ma dau jos din masina.


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 19 Jun 2017, 08:25
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Asteptam acum sa vedem ce update-uri vom primi:
http://media.renault.com/global/en-gb/rena...dia.renault.com


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 19 Jun 2017, 11:37
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




QUOTE(kriprii @ 19 Jun 2017, 08:25)
Asteptam acum sa vedem ce update-uri vom primi:
http://media.renault.com/global/en-gb/rena...dia.renault.com
*



smile.gif Nu cred ca o sa primim ceva. Cel putin nu pe actualele Kadjar-uri.
Eu am masina de un an si nu am avut niciun update (exceptie cel facuti n prima zi).
Cand am intrebat de update-urile la harti mi-au zis sa stau linistit, sa nu ma enervez ca o sa faca un update undeva pana la sfarsitul anului (pe care o sa il primesc gratuit).
biggrin.gif In ritmul in care se construiesc autostrazi in Romania nu ar fi o problema!


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 19 Jun 2017, 14:14
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Din comunicat reiese ca va fi un update si pentru modele mai vechi.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 19 Jun 2017, 16:58
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Poti sa mai dai o data link-ul? Cel de mai sus duce catre pagina principala!
Ah, sper ca nu vorbesti de MY Renault!!!!

This post has been edited by Marian Constantin: 19 Jun 2017, 17:06


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 20 Jun 2017, 08:50
Post #82


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




se pare ca au scos...o sa mai caut pe forumul din UK si il pun aici.

20 Jun 2017, 10:53:
Mai sunt necesare 8 semnaturi pt android auto pe R-link2.
https://www.change.org/p/renault-france-and...tter_responsive

This post has been edited by kriprii: 20 Jun 2017, 10:53


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 20 Jun 2017, 11:00
Post #83


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Pai tu sa stii ca la 100 de insi lanseaza aia AndroidAuto pt Kadjar radmasa.gif


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 20 Jun 2017, 11:02
Post #84


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Nu am spus asta, nu trebuie sa fi ironic...e totusi un pas decat sa nu facem nimic. Ma refeream ca pana poate fi petitia valida...nu stiam ca trebuie sa dau chiar toate detaliile si sa scriu tot...Daca e sa ne gandim nu e mare smecherie sa impementeze android auto pe r-link 2. Chestiile ca trebuie 2 giga ram nu cred ca sunt adevarate. Ar functiona decent si pe 1 giga RAM fara probleme.

This post has been edited by kriprii: 20 Jun 2017, 11:06


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 21 Jun 2017, 07:33
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




Sunt mai multe petitii

Spania
Italia
Kadjar Spania

Mda, sunt destul de multi nemultumiti de R Link 2. Android Auto ar rezolva unele probleme (hartile vechi si lipsa unor aplicatii utile) dar acelasi lucru s-ar rezolva si cu un Renault un pic mai atent la clienti.

P.S. Foloseste optiunea "ignore". Forumul e mult mai civilizat daca postacii de meserie sunt ignorati!


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dethave
post 21 Jun 2017, 21:44
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 557
Joined: 11 April 09




Reno mai atent la clienti nu ai sa vezi curand...s-au invatat asa si e greu sa revina cu picioarele pe pamant.Marele avantaj e ca sunt mai jos la pret fata de concurenta.Ce platesti,aia primesti(de la concurenta,nu de la Reno).Din pacate,asta am constatat.


--------------------
renault espace the race,2002 - vl-19-ran
Nu masina e vinovata...rombul de pe capota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 23 Jun 2017, 14:55
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Nici o masina din clasa kadjarului nu avea android auto la data cand m-am interesat eu. Ma refer la ford kuga, grupul hyundai-kia, mitsubishi si care au mai fost. Nu stiu daca grupaul wag a echipat intre timp modelel cu android auto dar oricum aici vorbim deja de alti bani.

Cand ati cumparta masina nu ati citit despre r-link ce si cum sau nu v-ati jucat la el macar 5-10 min sa stiti despre ce este vorba...?....eu l-am luat din cauza camerei, designului si de ce nu si al functionalitatii. Intr-adevar nu este actualizat ca google maps dar iti poti face treba cu el.

Abia acum am vazut ca androidul auto devine din ce in ce mai prezent. Toate sistemele astea multimedia "primare" care fac legatura cu cele mai noi si mai scumpe au cam aceleasi pb - in primul rand updateurile care le primesc destul de rar.

Sper totusi ca r-link (2 macar) sa primesca androidul .

This post has been edited by ncristi: 23 Jun 2017, 14:59


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian Constantin
post 23 Jun 2017, 15:03
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 331
Joined: 5 June 16




1. Ai dreptate,
2. M-am jucat pe Megane si am crezut ca este identic (si numele induce in eroare). Apoi am vazut ca nu are toate functiile de pe Megane.
3. Aplicatiile ce pot fi descarcate sunt idioate. Lucru pe care l-am aflat DUPA ce am putut sa imi fac cont.
4. Hartile sunt vechi. Lucru pe care l-am aflat..... bla, bla...
5. Nu am posibilitatea unui upgrade (contra cost) never - ever. Deci faptul ca la doua luni dupa ce mi-am luat masina deja partea de navigatie si info era invechita ma scoate din sarite.
6. Cum dracu nici pana acum nu au bagat Comanda Vocala in limba romana??? Centru de dezvoltare Renault in Romania?!?
7. Functii TTS in limbile: German, Dutch, Greek, Turkish, Danish, English, French, Swedish, Russian, Portuguese, Spanish, Italian, Finnish, Hungarian, Polish, Brazilian Portuguese, Slovak, Czech.
Si Romana????????????

This post has been edited by Marian Constantin: 23 Jun 2017, 15:28


--------------------
Renault Kadjar 1.2 2016
Kadjar este o mașină perfectă și Renault un dar de la Dumnezeu!! 😁
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kriprii
post 23 Jun 2017, 15:42
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 296
Joined: 30 October 06
From: Bucuresti




Eu cred ca va exista posibilitatea sa punem android auto contracost, evident. Eu ma gandesc ca vom plati o diferenta sa ne schimbe tabletele.


--------------------
Renault Kadjar 2016/ ZEN Energy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ncristi
post 23 Jun 2017, 17:14
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.910
Joined: 9 April 05




Aplicațiile sunt niste aberații dar , sincer sa fiu, au fost ultimul lucru care m-au interesat. Singura care mi as fi dorit-o ar fi fost Waze 😁.

Ar fi fost necesara o funcție mirror mai mult decât aplicațiile alea (coyote încă nu am înțeles exact ce face spre ex.)


--------------------
Renault kadjar - 1.2 tce 130 hp ZEN - 2017
Sandero stepway 0.9 tce
Ford focus 1.6 tdci 110 hp
Ford ecosport 1.0 ecoboost 125hp
Skoda octavia 1.2 tsi 105 hp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
8 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:09
Dacia