Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Serus Bucuresti-Sos. de Centura nr.17, Serus Bucuresti-Sos. de Centura nr.17

spy_oh_joy1389
post 5 May 2011, 10:54
Post #31


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Am luat si eu Megane-ul de la Serus luni. Sunt foarte multumit de lucrare, mai ales ca bara noua se aliniaza mai bine ca cea veche. Am lasat-o la domnul Mugur Aramescu. Detalii si poze aici:
http://www.reno.ro/index.php?showtopic=185...dpost&p=2976700


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 6 May 2011, 10:32
Post #32


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




E Arsenescu smile.gif Si eu cand am lucrat acolo tot cu dansul am tinut legatura si am fost multumit , am fost o singura data acolo si era dansu in concediu si m-a luat in primire un alt domn care m-a usuit repejor


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 7 May 2011, 00:39
Post #33


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Asa, Arsenescu, imi cer scuze biggrin.gif . Nu aveam portofelul la mine si aveam cartea de vizita in el si nu mai tineam clar minte.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
virgilius
post 4 Oct 2011, 14:14
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 6 September 09




Am constatat ca a trecut mai bine de 1 an de cand nu am mai intrat pe forum deoarece nu am avut timpul necesar pentru aceasta si nici probleme cu masina, insa acum e timpul sa continui istoria relatiei mele cu acest service.

Dupa ce anul trecut am ajuns in service-ul Serus din cauza unor probleme create de mine, astazi am mers pentru o programare in vederea remedierii catorva mici indoituri ale tablei si vopsirea zonelor respective, produse de participantii, nu la trafic ci "la parcare". Cum naiba deschid unii portiera masinii lor in masinile altora ?

M-am panicat atunci cand la service am vazut curtea plina de masini, gandindu-ma ca ma prinde iarna pana imi rezolva problema, insa m-au linistit spunandu-mi ca ceea ce vad sunt masinile deja reparate.

Atitudinea pe care am remarcat-o anul trecut fata de clienti, de ospitalitate, s-a pastrat.
Una dintre persoanele de acolo chiar m-a recunoscut(a asociat figura mea cu masina).

Termenul de rezolvare a problemelor ce mi l-au comunicat a fost de 2 zile din momentul receptiei masinii.Sper ca are timp vopseaua sa se usuce !!!

Anul trecut nu mai stiu cat a durat, insa lucrarea de atunci e inca Ok.

Desi erau vreo 8-9 persoane in spatiul special creat pentru clienti si unii se uitau la ofertele pneurilor de iarna, de bucurie ca dureaza putin, am uitat sa cer una. Daca stie cineva ce preturi au la Goodyear sau Michelin il rog sa imi trimita pe PM sau sa le comunice aici, pana fac rost de oferta.

Acum astept sa imi iau masina ca sigur trebuie sa iasa treaba bine.


--------------------
Renault Megane III 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 4 Oct 2011, 14:32
Post #35


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 6 Oct 2011, 09:42
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(virgilius @ 4 Oct 2011, 15:14)

Una dintre persoanele de acolo chiar m-a recunoscut(a asociat figura mea cu masina).

*


Sunt pe jos! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Numarul de posturi e elocvent,nu?! biggrin.gif 2!
Ma intreb care a fost primul! Hai ca m-am distrat!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 6 Oct 2011, 10:18
Post #37


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




unii chiar au nevoie de reclama


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 6 Oct 2011, 10:27
Post #38


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(Solon @ 6 Oct 2011, 10:42)
...
Ma intreb care a fost primul!
...
*



Primul a fost chiar primul post pe topicul asta! radmasa.gif

This post has been edited by DMP: 6 Oct 2011, 10:27


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
clr
post 6 Oct 2011, 16:25
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.728
Joined: 24 February 03
From: Bucuresti




E complicat tongue.gif , nu trebuie decat sa verifici cine a initiat acest topic biggrin.gif


--------------------
Ex Renault Megane 2003
Cand ai încercat totul si nimic nu a mers, citeste instructiunile de folosire

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 10 Oct 2011, 16:40
Post #40


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Hmmm ... Acum 2 ani când am fost ultima oară la ei pentru o banală reparație de bară față și un portbagaj de vopsit, a durat o lună, după ce la vreo 3 săptămâni am găsit toate piesele demontate de pe mașină, pline de mizerie, puse pe bancheta spate direct.

Evident, a urmat un mic scandal cu lăchiță ăla de Laurențiu Calmău, care acum văd că e ditamai directorul, care a mai avut tupeul să-mi spună după ce i-am cerut să-mi curețe tot interiorul după ce l-au mozolit, că vai, știți, dar nici interiorul nu era perfect curat când ați adus-o. Foarte bine, aduceți-o atunci la starea la care era când am venit. A tăcut mâlc impertinentul.

Evident, când am fost să ridic mașina, nu mai puseseră scrisul Renault pe portbagaj. La jumătate de an după, la spălătorie mi-a zburat rombul de pe capacul portbagajului, iar bara față e ușor exfoliată prin margini. Nu mă vor mai avea client mult timp de acum încolo.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sxnc
post 10 Jan 2012, 18:36
Post #41


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 1 September 10




Am avut masina la vopsit (toata mai putin plafonul si portbagajul) in service -ul SERUS de pe centura. A fost vopsita pe casco, evident. Bandourile fata (stanga, dreapta) le aveam zgariate dinainte de a-mi face casco deci clar ca nu intrau la decontare. Ma gandeam ca dupa ce o iau din service, merg sa-i schimb pe banii mei bandourile si o fac ca noua. Masina am lasat-o la Viorel Marcu. Dupa 2 saptamani primesc tel. ca masina e gata. Can am fost sa o iau, nu-mi venea sa-mi cred ochilor! Masina arata exact asa cum a fost cand era noua...bandouri schimbate, masina curata...totul impecabil! Nu sunt cuvinte mari, sunt cuvinte care exprima multumirea sufleteasca ca a iesit totul asa cum imi doream eu....chiar un picut mai bine! Toata stima ptr domnul Viorel Marcu si ptr echipa de-acolo.


--------------------
Megane II Estate 2005/ 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BodoC
post 18 Jan 2012, 23:39
Post #42


Membru in plina criza


Group: Members
Posts: 152
Joined: 9 April 05
From: Bucuresti




Reparatie pe CASCO Logan PH2.
Bara spate, panou spate, lampa numar, suport numar, catadioptrii schimbate, podea portbagaj indreptata, vopsit.
Durata reparatie 6 zile cu tot cu accept deviz. Calitate excelenta.
Am ridicat masina spalata, curata in interior, toate lucrurile din masina la locul lor. Persoana de contact Dl Catalin Ciuca. Am discutat cu dansul cel mult 10 minute, scurt si la obiect. Orice temere a mea cu privire la calitatea service-urilor din RO a fost total nejustificata.
Felicitari. Recomand. (SERUS Sos. Centura)

This post has been edited by BodoC: 18 Jan 2012, 23:42


--------------------
Logan Prestige 1,6 16V 2008
Acel ce fara de care nu poate fi ceea ce este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 20 Jan 2012, 15:44
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Cum ai ridicat masina? huh.gif
Asa usoara e? biggrin.gif


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sxnc
post 18 Mar 2012, 12:53
Post #44


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 1 September 10




Am auzit ca dl. Viorel Marcu nu mai lucreaza ptr Renault....nu mai e la Serus!


--------------------
Megane II Estate 2005/ 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octav99
post 20 Mar 2012, 16:36
Post #45


membru


Group: Members
Posts: 209
Joined: 13 November 06
From: Romania




QUOTE(sxnc @ 18 Mar 2012, 12:53)
Am auzit ca dl. Viorel Marcu nu mai lucreaza ptr Renault....nu mai e la Serus!
*


...si uite asa pleaca toti oamenii care-si faceau treaba bine si cu care puteai sa discuti ca lumea.Sa ramana oligofrenul de calmau sa repare(ca oricum i se pregateste debarcarea in viitorul apropiat).


--------------------
- - - - -
Megane2.2
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 20 Mar 2012, 16:57
Post #46


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




roberto pana mai este? biggrin.gif


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexandru_sever
post 3 May 2012, 16:49
Post #47


Membru incepator


Group: Members
Posts: 9
Joined: 28 December 11




Este, este! biggrin.gif Am avut eu masina lasata la el, i a laut cam 3 saptamani sa schimbe bara fata si bara spate + bandouri fata si proiectoare de ceata in spate, dar lucrarea pare foarte buna, nu am d ce ma plange.

This post has been edited by alexandru_sever: 3 May 2012, 16:51


--------------------
Renault Clio 2011,Clio III,benzina,motor 1,2l 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Martzafoiul
post 5 May 2012, 23:55
Post #48


Veteran


Group: Members
Posts: 51
Joined: 2 April 12
From: Bucharest




Salutare!

Ca sa va povestesc pe scurt si intamplarea mea, se face ca saptamana trecuta vineri, mi-am luat si eu noul meu Symbol de la reprezentanta Serus de pe Bd. Timisoara. A 2-a zi, sambata, cum mergeam eu linistit pe drumul meu, un mosulica, la plecarea de pe loc, mai avea putin si se urca pe mine cu Duster-ul lui. Va dati seama ca am facut spume in ultimul hal. M-am calmat cat de cat atunci cand am aflat ca are RCA la Allianz. Pagube: bara fata stearsa pe partea dreapta, aripa dreapta fata infundata destul de rau, farul foarte putin deplasat dar intact, capacul de la roata indoit pe margine cat un varf de deget, portiera fata infundata putin in jurul manerului, portiera spate stearsa.
In urma acestor pagube, inspectorul de la asigurari a stabilit ca ar trebui inlocuite aripa, lampa de semnalizare de pe aripa si capacul de la roata, restul putand fi reparate.
Dealer-ul de la care am cumparat masina mi-a recomandat acest service. Asa am si facut. Miercuri mi-am lasat fetita la ei, urmand ca sapt viitoare sa o iau inapoi. Mentionez ca am lasat-o la Roberto Pana. Intr-un post anterior spunea cineva in mod ironic ca omul asta ar putea sa faca masina in culorile vreunei echipe de fotbal. Ma gandesc ca din moment ce masinuta mea e alba, nu ar putea exista probleme de acest gen radmasa.gif . Si pana la urma conteaza cine imi preia masina? Pentru ca oamenii care lucreaza in service sunt aceiasi, nu? In fine...
Am deschis acest post mai mult pentru a va cere un sfat. Este prima oara cand trec prin asa ceva si v-as ruga sa-mi spuneti la ce aspecte sa fiu atent in momentul in care voi merge sa imi ridic masina. La ce anume trebuie sa ma uit mai exact ca sa-mi dau seama daca baietii au facut intr-adevar o treaba buna?
Multumesc anticipat!
Saptamana viitoare voi veni cu noutati dupa ce imi voi lua fetita inapoi.


--------------------
Dacia Logan 2017/SL Prestige Plus - B048660
Remember LOVE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Catalinmodena
post 6 May 2012, 15:04
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.547
Joined: 7 April 08
From: Aproape de Craiova




Ce bafta ai avut si tu.Azi o iei,maine o lovesti.

Sa speram ca iese ok.Sa pui ceva fotografii cand o vei ridica!


--------------------
Renault megane sedan manager 1.4 16v 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Rimio de Vassur
post 6 May 2012, 15:19
Post #50





Group: Members
Posts: 849
Joined: 12 August 07




Serus face treaba buna. Nu foarte buna, ar putea sa faca mai bine citeva detalii care pentru proprietarul masinii sint deranjante.
Pentru ca se va lucra la usa, cind o iei verifica suruburile de pe ea, cele care fixeaza incuietoarea. La mine nu au fost strinse bine si nu mi-am dat seama decit cind a cazut unul din ele (cind am deschis usa in benzinarie). Citeva secunde m-am uitat patrat spre usa pentru ca nu intelegeam ce putea sa cada din ea.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 6 May 2012, 17:47
Post #51


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




Corect. Fac treaba buna in special pe partea de caroserie/vopsitorie, insa la unele detalii mai dau rateuri. Cand ridici masina, uita-te atent la detalii, la maruntisuri gen suruburi stranse bine cum zicea si colegul, ornamente montate bine, etc. Si eu odata cand am ridicat masina de la ei, dupa vopsirea barei fata si a eleronului de pe capota de la portbagaj, unul din spalatoarele de faruri nu era bine strans pe bara (se vedea ochiometric ca este iesit vreo 3 mm in afara) si eleronul nu era bine strans intr-un surub din coltul din dreapta (din nou se vedea surubul pe interior vreo 2-3 mm ca nu e strans complet). Bineinteles ca le-am sesizat cele 2 detalii si le-au strans imediat cum trebuie.

6 May 2012, 18:53:
LE: Imi pare rau de patania ta. Pot doar sa imi imaginez cum te-ai simtit cand ai lovit masina dupa ce abia o cumparasei. Eu am simtit ca turbez cand la numai 3 zile dupa ce am cumparat-o si am venit cu ea acasa noua si stralucitoare, mi-au zgariat-o pisicile + o urma stearsa de minge pe usa din dreapta spate de la niste copii care noroc ca a iesit la polish.

This post has been edited by skorpio_bog: 6 May 2012, 17:53


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Martzafoiul
post 11 May 2012, 22:33
Post #52


Veteran


Group: Members
Posts: 51
Joined: 2 April 12
From: Bucharest




Se pare ca domnul Roberto Pana s-a tinut de cuvant in ceea ce priveste termenul de reparatie al masinii. A zis ca saptamana asta este gata. Ca atare, azi dimineata m-au sunat sa ma anunte ca masina este gata si ma pot prezenta sa o ridic. Cand am ajuns acolo, pana m-a preluat el, ca mai avea ceva treaba cu alti clienti, am avut timp sa ma uit si sa analizez masina in detaliu. M-am uitat atent si la suruburi asa cum m-ati sfatuit. Totul OK. Lucrare executata excelent. Masina arata ca noua. Pana la urma asa si trebuie sa arate, ca e chiar noua. N-are nici o luna de zile de cand am cumparat-o. Insa am observat un mic detaliu usor neplacut, dar care poate fi trecut cu vederea. Manerul usii, a avut si el de suferit in urma impactului. Asa ca s-a lucrat si la el. Insa pe o portiune foarte mica, cat un varf de deget este un exces de vopsea. Detaliul este semnalat in pozele uploadate. I-am aratat acest lucru si a zis ca daca apar probleme de genul sa sara vopseaua sau mai stiu eu ce, sa ma prezint la ei si se rezolva. Nu pot sa zic ca ma deranjeaza, dar sper sa nu apara astfel de probleme.
Una peste alta, pot spune ca sunt foarte multumit de acest service:
- Lucrare executata excelent, masina arata ca noua;
- Timpul petrecut in service pentru predarea si preluarea masinii foarte scurt. In cateva minute totul s-a rezolvat;
- Termenul de reparatie al masinii a fost respectat;
- Iar pentru toate astea nu a fost nevoie sa platesc vro spaga sau ceva de genul.
In concluzie, la fel cum i-am spus si domnului Roberto Pana, sper sa nu mai fie cazul sa colaboram, dar daca totusi voi avea nevoie de astfel de servicii, cu siguranta voi reveni.

This post has been edited by Martzafoiul: 11 May 2012, 23:07

Attached thumbnail(s)
Fotografie0413.jpg ( Size: 651.62k ) Number of downloads: 949
Fotografie0411.jpg ( Size: 1.11mb ) Number of downloads: 981
Fotografie0410.jpg ( Size: 1mb ) Number of downloads: 963
Fotografie0409.jpg ( Size: 834.85k ) Number of downloads: 953
Fotografie0408.jpg ( Size: 862.16k ) Number of downloads: 949
Fotografie0407.jpg ( Size: 820.33k ) Number of downloads: 169
Fotografie0406.jpg ( Size: 932.22k ) Number of downloads: 175


--------------------
Dacia Logan 2017/SL Prestige Plus - B048660
Remember LOVE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 14 May 2012, 12:29
Post #53


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




sa inteleg ca Roberto asta e un fel de vedeta pe acolo.. smile.gif cam multa lume aminteste de el


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skorpio_bog
post 14 May 2012, 13:35
Post #54


Sports cars are difficult to justify, but easy to love


Group: Members
Posts: 4.359
Joined: 6 September 06
From: UK/RO




vedeta nu in sensul bun al cuvantului laugh.gif


--------------------
Renault Megane 4 RS Trophy 300 EDC 2019
VW T-Cross SEL 2020
Fiat 500 0.9 Twinair 2012
Renault Megane 2 1.5dci 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 15 May 2012, 13:57
Post #55


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




pai de ce nu ma mira


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dinu S
post 1 Mar 2013, 11:31
Post #56


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 26 January 10




A venit si randul meu sa fac o vizita la acest service. In urma unui impact cu un caine pe autostrada, m-am ales cu bara sparta si radiatoarele destul de afectate.
Am lasat masina in service luni, iar peste 8 zile am luat-o reparata, spalata si fara sa am ce reprosa privind calitatea reparatiei.
Mi-au fost schimbate bara, farul stanga, radiatoarele si mai multe plastice.
Mai mult, am fost placut surprins cand am fost sunat de o doamna de la Serus, la cateva zile dupa ce am ridicat masina. Am fost intrebat daca am fost multumit de calitatea interventiei.

Concluzie: Recomand !

This post has been edited by Dinu S: 1 Mar 2013, 11:33


--------------------
Renault Megane II 2005 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 3 Mar 2013, 12:58
Post #57


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




Tanti te suna dupa orice interventie.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr.nils
post 4 May 2013, 19:47
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 397
Joined: 5 October 08
From: Bucuresti




QUOTE(Dinu S @ 1 Mar 2013, 11:31)
A venit si randul meu sa fac o vizita la acest service. In urma unui impact cu un caine pe autostrada, m-am ales cu bara sparta si radiatoarele destul de afectate.
Am lasat masina in service luni, iar peste 8 zile am luat-o reparata, spalata si fara sa am ce reprosa privind calitatea reparatiei.
Mi-au fost schimbate bara, farul stanga, radiatoarele  si mai multe plastice.
Mai mult, am fost placut surprins cand am fost sunat de o doamna de la Serus, la cateva zile dupa ce am ridicat masina. Am fost intrebat daca am fost multumit de calitatea interventiei.

Concluzie: Recomand !
*



Am si eu de vopsit vreo 3 repere, vad ca ai aceeasi culoare ca si mine, verde.
Se vad diferente de nuanta?
De-a lungul timpului am mai vopsit-o pe ici-colo, si niciodata nu a iesit nuanta cum trebuie, acum am 4 nuante diferite si se vede oribil. As vrea sa o nimereasca odata ca lumea, asa ca intreb: iese bine la SERUS verdele asta?


--------------------
Renault Megane 2.1 2005 Sedan 1.6 16V Pack Autentique
Renault Megane 2.1 2004 Bicorp 1.4 16V Confort Dynamique
Ford Focus Mk4 2021 1.0 EcoBoost Titanium
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Robertmrc
post 8 May 2013, 19:17
Post #59


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 8 May 13




Salutare oameni buni !
Eu sunt mai nou pe forum , m-am decis sa mă înregistrez după lungi dezamagiriri obținute cu amabilitate din partea celor ce lucrează la SERUS de pe b-dul Timișoara .
Ca sa nu umplu forumul de patanii , mai vechi de altfel, am sa va spun despre ultima .
Am venit frumusel la ora 18 , pentru a efectua o simpla sau banala geometrie astăzi cand aveam programată făcută . Vreau doar sa mentionez ca este acum ora 20:11 si încă nimeni nu se uita la mașina . Acum 15 min au băgat-o in hala . Revin cu detalii , asta dacă mă tine batt la telefon toată săptămâna asta , adică cam cat am sa stau pe aici .



Este ora 21 :24 cand in sfârșit am reușit sa plec din acest minunat loc si anume SERUS , sincer as mai fi stat un pic dar cred ca închide la NON-STOP si îmi mai trebuie câte ceva prin frigider .
Mai am una noua , in atelier , adică in spate , este un domn aflat la o vârsta venerabila , băieții din service ii spun Nea Misu , mai ce om , tare mi-as dori sa am si eu un asemenea angajat . Nu pentru Mult timp , măcar 2 luni , ca oricum nu cred ca as mai apuca a treia luna , as falimenta cu siguranță .
Acum sa va spun si de ce, l-am salutat cordial pe nea Misu pe la ora 18:40 , cand am dat cu ochii de dumnealui , iar pe la ora 19:45 după ce întreb unul din mecanici cat mai durează , nea Misu , un om nu de prea multe cuvinte spune către mecanic : " auzi dar nu poate sa își facă unghiurile acolo unde a schimbat articulatia ?" Rămân interzis , dar nu gesticulez nimic , doar scriu aici , ca sa cititi cu toții !
Frumosa atitudine pt. cineva care ar trebui sa aibă in grija continuitatea activității intr-un service !!
Acum ca sa traduc rândul de mai sus , spun așa , către unul care-mi intra in service : ce cauti dom'le aici ? -client . Am venit sa schimb si eu un bec ! .
Eu , adică nea Misu : bec ai ? Dute dom'le de aici la ăla de unde ai luat mașina , sa ți-l schimbe ăla , ca noi avem prea mulți clienți pe foametea asta , mai Vi si dumneatale cu becu tau!!?

This post has been edited by Robertmrc: 8 May 2013, 22:34


--------------------
Renault Laguna 2 2005/autentiq
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzxxx
post 8 May 2013, 19:19
Post #60


membru autentic


Group: Members
Posts: 358
Joined: 30 December 08
From: Bucuresti City




vezi cat te taxeaza la manopera. sleep.gif


--------------------
RENAULT MEGANE SEDAN 2007/Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 11:45
Dacia