Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Captur facelift 2019, Am 'prins' noul captur in probe

thuraya_123
post 15 May 2019, 23:26
Post #1

Membru incepator

Group: Members

Zilele trecute, am parcat in Valcea fix langa noul model de Captur (facelift 2).
Cred ca era la vreun blogeras care face review sau ceva asemanator, fiindca tipul care o conducea era cu familia in weekend.

Sunt ceva modificari, au schimbat forma proiectoarelor, DRL-urile au forma diferita, capota are un model putin diferit, stropitorile le-au pus pe capota (o idee proasta din punctul meu de vedere, fiindca vor ingheta si mai usor), iar la spate, au integrat teava de esapament in bara.

Interiorul e identic.

In schimb mi-au placut enorm cele 2 holsuruburi din ornamentul barei din spate. Era crapata si zgariata la greu, asa ca au gasit o metoda romaneasca de a-o prinde la loc, 2 holsuruburi ruginite in mijlocul ornamentului. radmasa.gif

This post has been edited by thuraya_123: 15 May 2019, 23:26

Attached thumbnail(s)
IMG_20190512_150743.jpg ( Size: 2.53mb ) Number of downloads: 199
IMG_20190512_150810_1.jpg ( Size: 2.61mb ) Number of downloads: 225

--------------------
- - - - -
Captur 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nirosreno
post 18 May 2019, 10:31
Post #2

Membru incepator

Group: Members

Nu este noul model Captur, ci mai degrabă este vorba de o variantă denumită Renault Kaptur, produsă încă din 2016 și care se asamblează în Brazilia, Rusia sau India, conform siteului Wikipedia: Renault Captur. Mai degrabă cred că s-au inspirat din acest model când au lansat actualul facelift pentru Europa în 2017.
Cum o fi apărut vehiculul în cauză pe la noi, cu numere de probe și cu reparațiile aduse, pare o enigmă într-adevăr, dar ideea este că modelul există dinaintea celui apărut pe piețele europene, deci nu poate fi vorba de un nou facelift. Era și cam devreme pentru așa ceva. Poziționarea stropitorilor pe capotă nu ar constitui un dezavantaj prea mare. Și Loganul le are tot acolo și de 15 ani de existență, se pare că nu au înghețat, iarna. Cel puțin la cel deținut de mine încă, nu.

This post has been edited by nirosreno: 18 May 2019, 10:35

--------------------
Renault Captur Life Evo Energy 90dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+

Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 22nd July 2019 - 05:12
Dacia Server hosting