Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9715 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.5614
4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cum va rotunjiti veniturile, idei de mici afaceri

argon
post 1 Mar 2013, 08:56
Post #31


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




Nu iesi in perdere pe termen lung, daca stii cum sa joci, tocmai ce am luat un bilet cu o cota de 131, adica am castigat de 131 de ori suma bagata.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 1 Mar 2013, 09:30
Post #32


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Care era suma bagata?


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 1 Mar 2013, 10:47
Post #33


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




10 LEI


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 1 Mar 2013, 11:06
Post #34


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




Mult prea mica sad.gif

Deja te vedeam cu Audi.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 1 Mar 2013, 11:15
Post #35


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




N-are stofa de jucator. Nu-i place riscul.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fastoff
post 1 Mar 2013, 20:20
Post #36


FastOFF


Group: Members
Posts: 238
Joined: 26 April 12
From: London, UK




coral beting shop cel mult o lira pe bilet

ebay.co.uk - materia prima din targurile pline de lucruri interesante si ieftine


--------------------
Renault Laguna II/Trafic 2005 Initiale Paris 2.0 T 16V/ 2006 1.9 dci100 - H N05 LHT/ EU55ZKT
Max. Power 196bhp@5450rpm - Max torque 236lbft@2950rpm

"If can't find, it grind it..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 3 Mar 2013, 15:03
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




Eu prefer produse structurate de pe bursa - certificate turbo bazate pe indici bursieri (DAX si DJIA, precum si pe petrol, aur etc) ca la actiuni...nu prea merge treaba. Trebuie doar sa ghicesti daca scade sau creste (poti castiga pe ambele variante). Riscul e destul de ridicat, insa am facut si 100% profit intr-o saptamana (noroc cu alegerile din Italia). Asta nu inseamna ca in alte dati nu am si pierdut. E ca la ruleta (rosu/negru, par/impar), numai ca la bursa se intampla sa mai ai si certitudini si nu pierzi toti banii (50% fiind maximul de variatie, iar in caz de atingere bariera mai iei ceva).


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 3 Mar 2013, 17:29
Post #38


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.057
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(SandelBS @ 3 Mar 2013, 15:03)
Eu prefer produse structurate de pe bursa - certificate turbo bazate pe indici bursieri (DAX si DJIA, precum si pe petrol, aur etc) ca la actiuni...nu prea merge treaba.
*


Depinde ce asteptari ai, cat esti dispus sa risti, la ce perioada te gandesti...eu sunt doar pe actiuni (gandesc altfel, nu-mi plac speculatiile pe termen scurt).


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Paul Gabriel
post 30 May 2013, 19:30
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 590
Joined: 16 October 07
From: Cluj-Napoca




V-ati lasat de rotunjit veniturile? Ar merge un service moto?


--------------------
Suzuki/Audi GSXR/A4 2005 - CJ XX RUN
-----------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
quick
post 30 May 2013, 19:43
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 996
Joined: 13 April 07
From: bistrita




daca te ocupi personal poate sa mearga, dar destul de slabut, cine are un motor in dotare cred ca mai stie si sa puna cheia pe el...mai gandeste-te ca motoarele astea au perioada buna din an in care sunt tinute pe dreapta...dar daca ai spatiu tau si lucrezi tu personala(asta inseamna sa ai habar de meserie) posibil sa mearga....daca mai trebuie sa platesti chirie, personal numeros mai bine las-o.


--------------------
dacia super nova 2002/ ford focus 2007 1.6tdci90cp /suzuki samurai 1.3 1985 numa buna de off road
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 31 May 2013, 13:45
Post #41


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




eu zic ca merge.. mai ales acum vara cand se imprastie toti pe asfalt... in unele cazuri mai trebuie reparate..


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosmin.nova
post 6 Jun 2013, 09:42
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 688
Joined: 20 April 09
From: Bucuresti




Bani din pariuri sportive?? huh cred ca glumiti. Nu exista jucator in viata sa fie pe + !
La un moment dat m-am ocupat cu tigari electronice, intr-o perioada de deschidere a pietei in Romania, a mers super dar apoi m-am apucat de altele si nu am mai avut timp. Ideea e ca poti sa investesti niste banuti sa cumperi lucruri, apoi sa le vinzi pe site-uri specifice.

Dar cea mai buna afacere, cea mai buna! Este sa ai spatii de inchiriat; garsoniere, apartamente, magazine. Stai cu maciuca pe sus si vin banii lunar...si bani frate nu marunt.


--------------------
Logan 1.6MPi 05' / Papuc 1.9D dropside 05'
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CatalinCTM
post 6 Jun 2013, 18:54
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 233
Joined: 3 August 09
From: Romania




Sa ai si matuse si bunici care sa iti dea spatiile si casele de inchiriat , asa da. Cu pariurile sportive trebuie sa ai si noroc . Am un amic si mai joaca , scoate azi 700ron , maine joaca 200-300 si ii pierde , pe urma joaca 50ron , castiga 350 si joaca 150 , iar alteori pune toti banii la castig (de exemplu pune 100 , castiga 700 si joaca iar 700 ) si ii pierde . E la noroc , are luni bune , luni rele ... Chiar ma enerva uneori cand imi zicea ca isi scoate salariul in 6 zile de pariuri , dar si cand pierde... biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosmin.nova
post 7 Jun 2013, 21:53
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 688
Joined: 20 April 09
From: Bucuresti




Pei baietii destepti au anticipat treaba cu spatiile de inchiriat dupa revolutie, s-a cumparat eftin iar acuma isi scot bani grei de tot LUNAR. Nimeni nu stia pe vremea aia ce afacere va fi cum este in ziua de astazi.. inafara de baietii destepti bineinteles. Daca te duci sa inchiriezi un spatiu si intrebi de proprietar, acela sigur e un arab, turc sau vrun' fost membru de breasla al "Bunicutei" sleep.gif

Iar cu pariurile scuteste-ma cu prietenul tau CA ORICUM NU E PE + si nu va fi niciodata; si nu-l admira pentru ca este un pierde-vara. Pentru oamenii ca el, pariul sportiv este un "servici"..dauneaza dependenta care nu este sanatoasa.


--------------------
Logan 1.6MPi 05' / Papuc 1.9D dropside 05'
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 8 Jun 2013, 05:52
Post #45


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10






--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 20 Jun 2013, 20:26
Post #46


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Eu tai zecimalele, sa nu imi dea cu virgula.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dominohunter
post 24 Jun 2013, 20:12
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 11 August 10
From: recas




SAlutare,

POate o idee buna de rotunjit veniturile ar fi Lyoness.Bineinteles ca trebuie un pic de munca dar si rezultatele pot sa te faca sa zambesti.poate ca nu o sa iti iei masina in prima luna (sau primul an)dar ai putea sa iti cresti un pic veniturile.


Drumuri bune


--------------------
renault megane 2003 1.9 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 25 Jun 2013, 19:31
Post #48


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Serios? Ia lumineaza-ne!

P.S. - Sper ca nu te-ai bagat in asa ceva, sau, daca ai facut-o, sper sa iesi cat mai repede, daca mai poti.

Enjoy: http://behindmlm.com/companies/lyoness-us-...stment-returns/

This post has been edited by mars: 25 Jun 2013, 21:40


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dominohunter
post 26 Jun 2013, 10:52
Post #49


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 11 August 10
From: recas




de bagat sint bagat.de iesit pot sa ies cand vreau.eu cand am zis lyoness ma refeream doar la exemplul meu.adica imi cumpar chestii si primesc ceva din banii cheltuiti inapoi.nu am recomandat la nimeni mai departe si nici nu-i fac reclama si nici nu am inscris pe nimeni.nici nu am cumparat pachetul business (si nici nu o sa il cumpar).probabil sponsorul meu e dezamagit.dar ca sa iti zic ce inteleg eu prin bani de la ei.eu alimentez de omv.e linga mine.si bag de 5-600 de ron pe luna.nu am primit niciodata nimic de la ei.acu primesc ceva.nu e mult, dar e mai mult decat nimic.cumpar si de la profi ca de, in recas asta e magazinul cel mai mare.am si card de reduceri acolo (ala cu galbenuti) si primesc ceva inapoi ca platesc cu tichete profi.am cumparat rca la megan-ul din dotare.niciodata nu am primit o reducere.acu primesc.la fel si cu piesele de la auto ovarom din timisoara.cand am fost sa imi iau distributie si am vrut sa o montez la ei am cerut un discount.ca am vrut sa fac si revizia.si ghici ce?nimic.acum de la ei primesc ceva.
nu recomand nimanui sa isi bata capul foarte tare dar daca fara sa iti alterezi obiceiurile de consum reusesti sa obtii ceva in plus fata de ce obtineai de obicei eu zic ca nu e rau.ca tot am vorbit de omv.nu stiu daca e generala dar pe site la lyoness zice "2 x TOP Wash Sensation – 1 x TOP Wash Standard, gratis!
2 x TOP Wash Comfort - 1 x TOP Wash Standard, gratis!
2 x TOP Wash Standard - 1 x TOP Wash Standard, gratis!
2 x BON VALORIC Curățare interioară – 1 x TOP Wash Standard, gratis!"
Inca o data nu fac reclama si nu recomand nimanui.va recomand doar sa va informati si sa faceti doar ce vreti (cata vreme e legal)

Drumuri bune


--------------------
renault megane 2003 1.9 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RadulescuRomulus
post 26 Jun 2013, 11:08
Post #50


Sunt cu ochii pe voi!


Group: Members
Posts: 1.780
Joined: 7 December 10
From: naufragiat




fara a face reclama: si eu sunt bagat in lyoness. si eu functionez cam cum a descris Dominohunter.

weekendul acesta am fost la Cheile Gradistei [fundata]. Nu stiam, dar aia sunt parteneri lyoness. asa ca... imi iau de-o shaorma cu de toate din banii pe cazare & mancare cheltuiti acolo.

ar mai fi de mentionat: pe langa lyoness, SCNet e un competitor serios. is bagat si acolo, ca mobila la bucatarie am gasit-o intr-un magazin ... partener SCNet.

deci nu dati cu piatra! la urma urmei, topicu este "cum va rotunjiti veniturile".


--------------------
VW Passat berlina 2.0 Tdi CR + DSG 04.2009 - diesel, 140cp - B 69 COI
EX: megane 2.1, 1.5dci, 101 magari - B 314 ZDA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 26 Jun 2013, 11:21
Post #51


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.057
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(RadulescuRomulus @ 26 Jun 2013, 12:08)
.. imi iau de-o shaorma cu de toate din banii pe cazare & mancare cheltuiti acolo.
deci nu dati cu piatra! la urma urmei, topicu este "cum va rotunjiti veniturile".
*


Fara a da cu piatra, dar de cand cheltuielile = venit, pt. cel care le face ?
Daca tot au scazut dobanzile la banci, de ceva investitii (de exemplu: agricultura, imobiliare, bursa, etc.) nu vorbeste nimeni ?


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 26 Jun 2013, 11:24
Post #52


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Pentru pariuri sportive trebuie bani multi si ponturi, atfel nu te scoti. Un meci pe bilet si suma mare. In afacerea asta mondiala sunt 5-10% cate scot bani din asta iar restul tot cotizeaza, cei ce joaca de la 3 meciuri in sus pe bilet.


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dominohunter
post 26 Jun 2013, 14:09
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 166
Joined: 11 August 10
From: recas




Sa iti zic sincer eu unul m-am gandit sa joc la bursa.dar ca sa fiu cinstit, nu ma duce capul chiar atit de departe.e mult de invatat si daca nu esti super analitic ai toate sansele fie sa pierzi banii fie sa te fure broker-ul.in agricultura, poate in zona ta sa mearga.in zona Timis de unde sint eu, te fura italienii de n-ai aer.si in imobiliare ca sa investesti iti trebuie si multi bani si mult timp.ca sa nu mai zicem ca domeniul e si in cadere libera de ceva timp.o alta chestie care ar putea sa mearga daca ai un vad bun ar fi sa devii broker de asigurare.dar costa si franciza aia destul de mult.dar daca ai vad bun, iti scoti banii.

Drumuri bune


--------------------
renault megane 2003 1.9 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 17 Jul 2013, 12:16
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




QUOTE(Dominohunter @ 26 Jun 2013, 14:09)
Sa iti zic sincer eu unul m-am gandit sa joc la bursa.dar ca sa fiu cinstit, nu ma duce capul chiar atit de departe.e mult de invatat si daca nu esti super analitic ai toate sansele fie sa pierzi banii fie sa te fure broker-ul.
*





Nu inteleg faza cu furtul...te referi la cazul Sima? Ca sa investesti la bursa ai 3 optiuni:
1. Joci pe cont propriu (dar trebuie printr-un broker, ca sa ai acces la bvb sau alte burse)
2. cumperi ce vrei dar ai asistenta din partea broker-ului
3. Ii dai broker-ului putere deplina

Mi-aduc aminte ca a fost un caz cand unii aveau o firma fictiva de brokeraj si pacaleau clientii, dar te poti feri usor de astea, mergand la ssif-uri cunoscute si nu dupa comisioane foarte mici de tranzactionare (bvb isi ia o cota parte, deci e un nivel minim de comision)

Nu e o formula matematica prin care poti castiga la bursa. Am auzit inteligenti din astia care se laudau, dar e doar lauda de ei. Daca ar avea asa ceva, acum erau miliardari sau aruncati la crocodili de gangsteri. Nu includ aici oameni care pot influenta piata sau sunt foarte buni in probabilitati (ii poti numara pe degete).

Foarte mult depinde de noroc, dar trebuie sa citesti presa. Fara efectul de turma, nu are niciun farmec bursa.
Cum am spus si mai sus prefer produse cu risc ridicat, adica pierderi si castiguri mari intr-un timp scurt. Evident, nu e bine sa investesti sume mari de bani in astea.
De exemplu, produsul EBDAXTS27, un certificat de tip short, activ suport indicele DAX, castigi cand indicele scade. Astazi, la 10 45 era 8222 puncte, ceea ce insemna un pret de cumparare 16 lei/certificat. La 12 55 , valoarea DAX-ului era 8144, pret de vanzare minim 18.8 lei/certificat.
Un mic calcul, o scadere cu 0.95% (aproximativ calculul), a determinat o crestere a certificatului cu minim 17.5%, datorita efectului de levier (e o formula ce calcul cotatie). Bineinteles ca in sens invers, o crestere a activului suport, ar fi determinat o scadere a pretului certificatului, insa erau semne clare inca de ieri ca urmeaza o scadere. Vorbind in valori absolute, o investitie de 1600 de lei (100 certificate) determina un profit de 280 lei in 2 ore.

La actiuni e bine sa te concentrezi pe cele cu lichiditate ridicata si/sau care promit dividende mari.

Deci nu iti trebuie cine stie ce cunostinte, trebuie doar sa citesti publicatii gen bloomberg.com (eu nu prea citesc publicatii de la noi pentru ca nu sunt analize, doar constatari de cotatii si ca base si pdl sunt de vina pt tot).


P.S. Nu sunt broker, ma incadrez la categoria 1, joc pe cont propriu.

This post has been edited by SandelBS: 17 Jul 2013, 16:02


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 25 Aug 2013, 10:58
Post #55


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




Sa readuc un pic topicul la viata...Spalatoriile,vulcanizarile,service auto,magazin piese auto,taximetrie,astea o sa mearga indiferent de anotimp si criza.Omul e fudul merge cu masina clar.

@eu personal ma gandeam sa iau cateva aparate de cafea si sa le raspandesc prin oras...


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 25 Aug 2013, 11:23
Post #56


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(and_rei @ 25 Aug 2013, 11:58)
@eu personal ma gandeam sa iau cateva aparate de cafea si sa le raspandesc prin oras...
*


Nu ți le fură țiganii?


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 25 Aug 2013, 11:34
Post #57


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




smile.gif).Nu le fura pentru ca nu le lasi pur si simplu pe strada.Gasesti locatii gen institutii,santiere,spitale,cladiri birouri etc.Inchei contract cu ei si dai drumul afacerii.


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 25 Aug 2013, 19:11
Post #58


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Cei care le au deja ti-au dat permisiunea sa le pui si tu, pe ale tale?


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 26 Aug 2013, 18:05
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




biggrin.gif
Bussinessmanului nost abia daca i-au mijit tuleii si flocsii, sireacu de unde sa stie el cum e cu viata extrauterina si regulamentele in vigoare.


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 28 Aug 2013, 08:02
Post #60


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




QUOTE(and_rei @ 25 Aug 2013, 12:34)
smile.gif).Nu le fura pentru ca nu le lasi pur si simplu pe strada.Gasesti locatii gen institutii,santiere,spitale,cladiri birouri etc.Inchei contract cu ei si dai drumul afacerii.
*


S-au gandit altii la asta inaintea ta. Acum piata este supra-saturata de automate cu cafea, suc, mancare, cola, red bull, etc.

Plus de asta nu este tocmai asa simplu. In primul rand ai nevoie de exclusivitate, adica sa pui aparatul undeva unde nu sunt altele. Si cum locurile deja bune sunt de mult ocupate, ai iar o problema.

Ai nevoie de oameni si pentru verificarea periodica a aparatelor, si alimentarea lor cu cele necesare... cafea, apa, lapte praf.

Cand pui totul pe hartie, treaba nu mai este asa simpla. Plus de asta o dracie de aparat mai sofisticat costa cel putin 1000 de euro. Inmulteste cu 4-5 aparate si deja ai de recuperat o investitie destul de maricica, corelata cu pretul unei cafele. O sa fie nevoie de multe cafele de 1 leu pentru a recupera 4-5 mii de euro. De profit nu mai zic.

This post has been edited by Maskatu: 28 Aug 2013, 08:09


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 07:58
Dacia