Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9715 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.5614
5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Care este banca ta preferata?, si de ce?

Care este banca ta preferata???
 
Alpha Bank [ 13 ] ** [7.51%]
Banca comerciala Carpatica [ 0 ] ** [0.00%]
Banca Romaneasca [ 1 ] ** [0.58%]
Banca Transilvania [ 28 ] ** [16.18%]
Bancpost [ 2 ] ** [1.16%]
BCR [ 14 ] ** [8.09%]
BRD [ 11 ] ** [6.36%]
CEC [ 4 ] ** [2.31%]
CreditEurope Bank [ 4 ] ** [2.31%]
GarantiBank [ 3 ] ** [1.73%]
ING Bank [ 44 ] ** [25.43%]
Millenium Bank [ 0 ] ** [0.00%]
OTP Bank [ 3 ] ** [1.73%]
Piraeus Bank [ 4 ] ** [2.31%]
Raiffeisen Bank [ 13 ] ** [7.51%]
Sanpaolo Imi Bank [ 2 ] ** [1.16%]
UniCredit Tiriac [ 7 ] ** [4.05%]
Volksbank [ 1 ] ** [0.58%]
O ALTA BANCA [ 19 ] ** [10.98%]
Total Votes: 173
Guests cannot vote 
Alexu7
post 14 Feb 2012, 22:45
Post #31


zân


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 20 February 07
From: Europa




mai lipsesc de aici Italoromenaa, leumi, libra.. mai sunt o gramada de pectarzi ! laugh.gif


--------------------
DACIA POPnituita 1310 L 1998 - B6
incurajez efractia de bine in mintea omeneasca
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 14 Feb 2012, 22:46
Post #32


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.447
Joined: 1 November 04
From: sat




Votat "o alta banca". Se numeste Ciorap&Saltea Bank. Nu au internet banking, dar sunt foarte seriosi.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 14 Feb 2012, 22:48
Post #33


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




QUOTE(Shush @ 14 Feb 2012, 22:44)
Iti dai seama ca noi l-am contrazis pe Argon ? sad.gif
*




Nu mi se pare. El e exceptia care confirma regula. Mereu. E un "asa nu".

14 Feb 2012, 22:50:
QUOTE(marksman @ 14 Feb 2012, 22:46)
Votat "o alta banca". Se numeste Ciorap&Saltea Bank. Nu au internet banking, dar sunt foarte seriosi.
*



Cum se livreaza salariul la banca asta? In pantof?

This post has been edited by C a t a l i n: 14 Feb 2012, 22:50


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 14 Feb 2012, 23:16
Post #34


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.447
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(C a t a l i n @ 14 Feb 2012, 22:48)

Cum se livreaza salariul la banca asta? In pantof?
*



La astia nu-ti poti face card de salariu. Ala e la BRD.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
millian03
post 15 Feb 2012, 00:15
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 08




banca mea preferata e ultima banca, randul de la mijloc, in partea dreapta. toataaa viata am stat in ultima banca..


--------------------
BMW 320 2004
BMW 320, 2004, 2.0d, 150 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kxz
post 15 Feb 2012, 00:34
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 618
Joined: 5 November 10
From: Cuiul de la harta.




QUOTE(aleksanders @ 14 Feb 2012, 12:09)
am ales o alta banca pentru ca nu exista nicio banca.
- am internet banking la bcr de mai bine de 4 ani- mi-a expirat cardul si de 1 an si nici pana azi nu au binevoit sa ma anunte;
*




pai... ce sa te anunte? in luna cand expira, cardul il gasesti deja emis la sucursala unde l-ai facut.


--------------------
Dacia 1410 / Opel Corsa
--------------------
Și-oricât de-ngustă o fi calea
Oricâte piedici m-or lovi din greu
Eu sunt stăpânul sorții mele
Sunt căpitanul sufletului meu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ky_Cristian
post 15 Feb 2012, 08:24
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 21 July 09
From: Ploiesti




Transilvania. Mi-au dovedit pana acum ca nu sunt pusi pe japca nesimtita cum sunt cei de la BRD. Vorbesc strict de card de debit, credit nu am avut pana acum si sper sa nu am nevoie.


--------------------
Renault Megane II 2006, K4M
"Prostii mor, prostia ramane." I. L. Caragiale
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 15 Feb 2012, 09:51
Post #38


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(marksman @ 14 Feb 2012, 23:46)
Votat "o alta banca". Se numeste Ciorap&Saltea Bank. Nu au internet banking, dar sunt foarte seriosi.
*


Am de vinzare niste fețe de saltea, ca noi.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smiley
post 16 Feb 2012, 10:32
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.138
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(argon @ 14 Feb 2012, 19:48)
N'am fost la BRD cred ca niciodata, cardul l-am primit prin firma, in rest toate operatiunile, platile la utilitati , transferuri de acasa din fata leptopului, birocratia ti-o faci singur ca nu stii sa folosesti netul decat la unii huh.gif
*




atunci hai sa detaliez experientele mele cu ei. sunt destul de vechi (am renuntat la a mai lucra cu ei de mai bine de 4 ani), nu stiu daca s-a schimbat situatia sau nu.
-sucursala la care iti faci primul cont ramane agatata de tine pe veci. am avut cu mult timp in urma un depozit la o sucursala, cand am vrut sa fac alt depozit la alta sucursala au tiparit pe contract datele vechi (intre timp schimbasem buletinul si ma gandeam ca ar fi normal sa apara in acte noile date). am insistat degeaba, singura solutie propusa de ei a fost sa ma duc eu la prima sucursala si sa le cer sa-mi schimbe datele. au sustinut ca nu puteau sa modifice datele decat de la sucursala unde au fost introduse si au refuzat sa incerce sa rezolve ei intern problema
-pe atunci era loterie daca vroiai sa faci ceva in primele zile ale lunii. de vreo 2-3 ori mi s-a intamplat sa ma duc pe 1 sau pe 2 ale lunii la ei si sa fie sucursala plina deoarece inchiderea contabila a lunii anterioare a durat mai mult decat era prevazut (ar fi trebuit sa se termine in timpul noptii) si tot sistemul informatic era blocat. nu puteai face absolut nimic (nici sa scoti bani, nici sa depui). nu stiu daca functionau sau nu cardurile (nu aveam card de la ei)

si o experienta recenta a unui coleg de birou: i-a expirat cardul si pana sa vina cel nou si-a pierdut buletinul. a incercat sa scoata niste bani din cont legitimandu-se cu pasaportul, dar l-au refuzat si i-au cerut fie sa vina cu buletinul pierdut fie sa vina cu o adeverinta de la politie cum ca acel buletin a fost declarat pierdut. a explicat ca si pe pasaport apare cnp-ul deci ar trebui acceptat, i-au spus ca trebuie neaparat actul cu care e inregistrat in sistem.
a rezolvat pana la urma la alta sucursala (au acceptat sa se legitimeze cu pasaportul si i-au eliberat nou card)


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabylzr
post 16 Feb 2012, 11:16
Post #40


membru autentic


Group: Members
Posts: 598
Joined: 7 October 06
From: MANGALIA




M-am mutat si eu la alpha de curand cu tot calabalacul si este ok . Asta am votat .


--------------------
Skoda Octavia 2, ex logan laureate 1,5 dci/2006 1,6/2005 - CT------
Forza Steaua
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sadi
post 16 Feb 2012, 11:30
Post #41


tanti moderatoreasa


Group: Moderatori
Posts: 2.001
Joined: 23 August 07
From: Bucuresti




QUOTE(Smiley @ 16 Feb 2012, 10:32)
si o experienta recenta a unui coleg de birou: i-a expirat cardul si pana sa vina cel nou si-a pierdut buletinul. a incercat sa scoata niste bani din cont legitimandu-se cu pasaportul, dar l-au refuzat si i-au cerut fie sa vina cu buletinul pierdut fie sa vina cu o adeverinta de la politie cum ca acel buletin a fost declarat pierdut. a explicat ca si pe pasaport apare cnp-ul deci ar trebui acceptat, i-au spus ca trebuie neaparat actul cu care e inregistrat in sistem.
a rezolvat pana la urma la alta sucursala (au acceptat sa se legitimeze cu pasaportul si i-au eliberat nou card)
*



Nu e vorba ca trebuia sa se legitimeze cu documentul introdus in sistem. Legitimarea se face cu un document de identitate. Pentru cetatenii romani, documentul de identitate este, conform legii, doar buletinul. Nu pasaportul, nu permisul de conducere.


--------------------
VW Passat Confortline 2.0 TDI 140 cp 2009 - numar de moldova :)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aleksanders
post 16 Feb 2012, 11:32
Post #42


.


Group: Members
Posts: 2.976
Joined: 6 November 07
From: ...




QUOTE(kxz @ 15 Feb 2012, 01:34)
pai... ce sa te anunte? in luna cand expira, cardul il gasesti deja emis la sucursala unde l-ai facut.
*


sa ma anunte macar printr-un mesaj pe internet banking ca a fost emis cardul si ca il gasesc la sucursala emitenta -


--------------------
. . . - .
....
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 16 Feb 2012, 11:44
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




Cel mai multumit sunt de Unicredit, in special de flexibilitatea si securitatea sistemului de online banking. Poti face plati catre oricine doresti, normal sau SEPA, nu trebuie predefinit beneficiarul in prealabil (rusine BRD!).
Fetele de la Info Center m-au ajutat intotdeauna in spiritul rezolvarii problemei (ex: au cautat la 5 pm o sucursala in Constanta inca deschisa, pentru a putea accesa informatiile de care aveam nevoie) si m-au sunat intotdeauna pe mobilul de Tunisia (rusine BRD TelVerde, care vor "numar romanesc"!).

O impresie buna am si despre Transilvania (credit apartament). Nu le cunosc celelalte servicii, pentru ca nu am avut nevoie dar in general, a fost o usa deschisa si un personal amabil.

QUOTE(Shush @ 14 Feb 2012, 21:00)
Hai ca iti dau contul meu sa vad cum imi transferi de pe IB-ul de la BRD bani fara sa dai telefon la banca. Eu cand aveam trebuia sa autorizez fiecare cont pe care vreau sa virez bani.
Asa e si acum sau poti folosi sistemul Vocalis, dar si la asta trebuie sa te inregistrezi inainte. Si iti taxeaza orice tranzactie prin el.
BRD intrece orice banca la nesimtire. Sa nu mai spun ca poti inchide un cont doar la sucursala la care a fost deschis (aparent internetul asta a aparut degeaba) si ca dureaza o luna. Deci te duci azi depui cererea si revi peste o luna sa semnezi ... daca nu ajungi, mai stai o luna.

... comisioane aberante pentru administrare cont si card, taxe suplimentare pentru carduri cu care se pot efectua plati on-line.

Greseli peste greseli (mereu in favoarea bancii), bani disparuti sau blocati fara motiv, carduri blocate cica din masuri de securitate.

*


Subscriu la fiecare din punctele de mai sus. Si regret enorm ca nu am apucat sa retrag ceva cash cand m-am trezit cu 6000 RON in cont de aiurea. M-ar fi durut fix in pix, e greseala lor, sa plateasca incompetentul(a) platita cu sumele alea grase si frumoase icon_mrgreen.gif
Culmea nesimtirii: dupa ce au retras banii din cont (-6.000 RON) a trebuit sa ma lupt trei zile cu ei sa-mi restituie comisionul de retragere, pe motiv ca sistemul lor de rahat nu le permite sa retraga banii din cont fara comision.


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lag_ph
post 16 Feb 2012, 13:32
Post #44


miles away...


Group: Members
Posts: 2.253
Joined: 12 September 07
From: Bucuresti // Ploiesti




up.gif Transilvania - fara costuri la cardul de debit
down.gif BRD - plini de comisioane si taxe, plus ca in unele sucursale au sistemul ala tampit de bon de ordine (care e util, dar stresant)
* totusi, apreciez "robotelul" lor, pentru plata facturilor.

Nu (mai) sunt pasionat de internet banking. Prefer sa rezolv toate facturile dintr-o lovitura, cand ajung la cumparaturi si dau de un robotel d'asta.



--------------------
Renault Laguna 1.8 16v - 05.10.1998 - de PH
_________________________________________________
Nothing's impossible
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 16 Feb 2012, 14:28
Post #45


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




BCR, perfecti la internet banking, infecti la comisioane si alte alea.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex15
post 16 Feb 2012, 16:27
Post #46


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 25 October 11




ING - ca nu trebuie sa treci pe ghiseu. fara comisioane si taxe ascunse. din pacate au tot micsorat dobanda la conturi


--------------------
Dacia Logan Laureate PLus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smiley
post 16 Feb 2012, 18:02
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.138
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(sadi @ 16 Feb 2012, 12:30)
Nu e vorba ca trebuia sa se legitimeze cu documentul introdus in sistem. Legitimarea se face cu un document de identitate. Pentru cetatenii romani, documentul de identitate este, conform legii, doar buletinul. Nu pasaportul, nu permisul de conducere.
*




ba chiar asa au spus: documentul cu care este inregistrat in sistem. eram cu colegul respectiv si am intrebat-o pe tanti aia ce face colegul daca-si pierde sau schimba buletinul, a raspuns ca trebuie sa vina cu o adeverinta de la politie cum ca a predat (sau a declarat pierdut) actul respectiv.

asa cum am spus, la alta sucursala s-a rezolvat cu pasaportul.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssandulescu
post 16 Feb 2012, 18:42
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 93
Joined: 27 January 12
From: Pitesti




UniCredit Tiriac colaborez cu ei si imi par seriosi pana o sa am probleme cu ei stiti cum e


--------------------
dacia logan 2006/laureat - AG-29-AAX
http://www.daciaclub.ro/-VAND-piese-auto-logan-originale-si-aftermarket
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mar
post 16 Feb 2012, 19:23
Post #49


Membru incepator


Group: Members
Posts: 46
Joined: 19 May 05




BRD - nu recomand nimanui. Avem numai probleme cu ei. Sunt plini de comisioane si fiecare agentie are propriile reguli.
Raiffeisen- oarecum ok
Transilvania- am avut un credit la ei cu dobanda fixa. Pana la sfarsitul creditului au marit dobanda cu 2%. Neseriosi
Alfa- am colaborat bine cu ei.


--------------------
Skoda Estela - AG07WMW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dacia-Berlina1997
post 16 Feb 2012, 19:24
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 November 07
From: Bucuresti




Piraeus la care am depozit , cont economii , card la cont curent cu care am platit pe internet fara probleme . [ visa electron ] Am discutat de cateva ori cu ei despre diferite chesti si au fost amabili . La Brd imi primesc salariul pe card si nu am vazut sa-mi ia comision la retragere , interogare sold . Se ia taxa administrare card pe luna sau an . De obicei daca ceri tu sa ai card ai tot felul de comisioane insa daca il face firma atunci ai alte avantaje deoarece aduce multi clienti deodata .


--------------------
vw golf4 variant 2005 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 16 Feb 2012, 22:34
Post #51


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Da, ai 2 tranzactii gratuite pe luna : o interogare si o retragere. Merge pentru oamenii care folosesc cardul doar pentru a primi salariul pe care il retrag integral din prima.

This post has been edited by Shush: 16 Feb 2012, 22:35


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kxz
post 17 Feb 2012, 09:52
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 618
Joined: 5 November 10
From: Cuiul de la harta.




Acu vre-o luna, doua am facut la BRD un transfer de 40 de lei, pentru un produs cumparat de la cineva.
Am stat la ghiseu vre-o 10 minute, pana a completat si rascompletat tipa de acolo in calculator si foi, xeroxat, evide3nt interviu in extenso luat subsemnatului, ce hram port, etc... La final cred ca avea un dosarel de vre-o 10-15 foi. Cica asa e cand ajungi prima data la ei. Ma rog, mai fusesem, dar nu recent. Or fi uitat saracii..
Un plus pentru politete, vre-o 5 minute am avut rabdare, dar vre-o 5 minute am luat-o la misto pe tipa, daca lucreaza pe comision de la fabrica de celuloza si hartie, i-am spus ca sigur ea e spaima padurilor, si de astea... A rezistat cu stoicism, cu zambetul pe buze si cu multe scuze.


--------------------
Dacia 1410 / Opel Corsa
--------------------
Și-oricât de-ngustă o fi calea
Oricâte piedici m-or lovi din greu
Eu sunt stăpânul sorții mele
Sunt căpitanul sufletului meu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 17 Feb 2012, 10:00
Post #53


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Multe lucruri nu trebuie sa va mire. Profitul se face de undeva.
D-aia si BRD-ul e cea mai profitabila banca de la noi pe anul 2011, dupa cum spune si ziarul financiar


Attached thumbnail(s)
1_banci.jpg ( Size: 287.77k ) Number of downloads: 662


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 17 Feb 2012, 11:03
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(argon @ 14 Feb 2012, 18:48)
N'am fost la BRD cred ca niciodata, cardul l-am primit prin firma, in rest toate operatiunile, platile la utilitati , transferuri de acasa din fata leptopului, birocratia ti-o faci singur ca nu stii sa folosesti netul decat la unii huh.gif
*


Despre ce BRD vorbim? Cumva despre ăla la care internet bankingul nu știe să facă transferuri decît către conturi predefinite? Ăla unde ca să faci prin IB un transfer către un prieten trebuie să soliciți întîi explicit să se configureze contul prietenului în sistem ca posibil beneficiar? rolleyes.gif

QUOTE(kxz @ 15 Feb 2012, 00:34)
pai... ce sa te anunte? in luna cand expira, cardul il gasesti deja emis la sucursala unde l-ai facut.
*


Da, așa e, dar e frumos din partea lor să te și anunțe. Am multe griji pe cap, chiar și fără să mă mai chinui să țin minte cînd îmi expiră fiecare card în parte. La ING primesc un SMS cu o lună înainte, cum că s-a emis și că mă așteaptă în sucursală. Iar dacă nu mă duc imediat să-l iau, atunci spre sfîrșitul perioadei mă și sună ca să mă anunțe. Apreciez foarte mult mărunțișurile astea. Or fi fleacuri, dar fleacurile astea se adună, iar per total îmi fac viața mai ușoară.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 17 Feb 2012, 13:09
Post #55


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




QUOTE(kxz @ 17 Feb 2012, 09:52)
Am stat la ghiseu vre-o 10 minute, pana a completat si rascompletat tipa de acolo in calculator si foi, xeroxat, evide3nt interviu in extenso luat subsemnatului, ce hram port, etc...  La final cred ca avea un dosarel de vre-o 10-15 foi. Cica asa e cand ajungi prima data la ei. Ma rog, mai fusesem, dar nu recent. Or fi uitat saracii..
*



Anu trecut am fost cu tata sa scoata o situatie financiara (asa cred ca se numeste) de la BCR.
Am stat acolo jumatate de ora. Cereri, declaratii, specimen de semnatura ... pentru un amarat de extras de cont, ca pana la urma asta e.
Cred ca daca vroiam sa lichidam contul stateam 3 zile radmasa.gif

A ce m-a uimit la astia e ca nu sunt in stare sa traga comisionul de administrare lunar direct din cont sau din dobanda si astfel figuram acolo cu datorie biggrin.gif

This post has been edited by Shush: 17 Feb 2012, 13:11


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bobo77
post 17 Feb 2012, 23:54
Post #56


...........................


Group: Members
Posts: 7.213
Joined: 27 January 06
From: Mangalia




QUOTE(gabylzr @ 16 Feb 2012, 11:16)
M-am mutat si eu la alpha de curand cu tot calabalacul si este ok . Asta am votat .
*


Trebuie sa dai o tuica ca eu ti-am sugerat tongue.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 mpi 2008 ph 2 - CT _ _ _ _
Multa lume,putini oameni...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 18 Feb 2012, 10:18
Post #57


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.057
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




I-ati scos pe greci din faliment tongue.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Shush
post 23 Feb 2012, 02:16
Post #58


٩(Ś̯Ś)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Intamplare de saptamana asta de la BCR : ma duc sa scot niste bani dintr-un depozit, dau tipei de la ghiseu buletinul ii spun cati bani vreau sa scot si din care depozit la care ea ma intreaba : "De ce scoateti banii ?" Am ramas socat, trebuie sa dau explicatii ce fac cu banii mei ? Am raspuns sec ca am nevoie de ei, apoi m-a intrebat ce venituri am. Am spus ca nu inteleg relevanta acestor intrebari si raspunsul primit : "S-au schimbat cateva norme de la BNR".


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 23 Feb 2012, 11:45
Post #59


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Trebuia sa-i spui ca n-ai venituri, te-ai razgindit si vrei toti banii.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 23 Feb 2012, 12:05
Post #60


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Eh, ei au target (si) pe depozite pastrate si depozite din fonduri noi insa trebuie sa te duca un pic si capul sa il faci pe client sa isi pastreze banii la tine.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 07:30
Dacia