Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Impresii despre Logan

stanutir
post 5 Oct 2004, 15:14
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 September 04




Cea mai tare jignire pe care mi sa adus a fost confuzia dintre Megane-ul meu si un Logan. Chiar intr-o zii 4 persoane au spus "Ce frumos e Loganul", credeam ca disper dar asta e.

Impresia mea despre Logan este : urita rau. Eu cred ca a fost facuta pentru tarani. Si de ce spun asta pentru m-am uitat cum arata; e facuta foarte inalta ca sa poata intra sacii de cartofi pe usa din spate (si bineinteles ca se poate scoate si banchenta spate) si in portbagaj. De curind am vazut si soferi imbracati la costum in ea, ceea ce nu prea se potriveste cu masina asta


Ceea ce doresc de la voi este impresia care va lasat-o (prima intilnire) masina poporului.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavianf
post 5 Oct 2004, 15:17
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 15 June 04
From: Bucuresti




Ce sa zic? Comparatia cu Megane mi se pare si mie cam aiurea...
Pentru banii care ii dau pe ea, primesc o masina gandita pentru 'tarile sarace'!!! Adica mai mult decat sacul de cartofi: toata familia, unchii si toate neamurile vor incapea in ea laugh.gif
Daca stii poza aia cu indienii 'ciorchine' pe doua camioane laugh.gif


--------------------
Clio Symbol 1.4 16V 2002 Dynamique
Culoare: Rosu
Optionale: ABS + Airbag pasager
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanutir
post 5 Oct 2004, 15:35
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 September 04




Da stiu poza, dar eu nu am vrut sa fiu asa de critit cu masina romanului.
Incap si vurcile si lopetile si galetile si noi si cartofii si maluiul, da ce buna maisna e.....


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nicotine
post 5 Oct 2004, 16:04
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




Mi-a placut faptul ca aici mult timp n-a fost postat nimic. E o mare dezamagire ca design (parere personala) inalta cat un Damas, iar forma suprainaltata imi confera o senzatie de nesiguranta. Pacat de interior care chiar e dragut si relativ ok calitativ.
Si de asemenea neplacut este sentimentul unic DACIA de lucru nefinisat (ati vazut ce chedere misto, usa ce ciudat se inchide, fragilitatea subansamblelor cand o vezi ridicata pe elevator, diferenta de vopsire a pasajului rotilor, solutia eleganta de inchidere a portbagajului).
Probabil ca este o evolutie fata de berlina si de nova, dar eu unul n-as risca sa fac un experiment de 5700-8000 pe banii mei.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavianf
post 5 Oct 2004, 16:21
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 15 June 04
From: Bucuresti




Eu citesc ce se posteaza pe www.daciaclub.ro (sper ca nu se supara nimeni ca am dat adresa)
Sa vedeti acolo opiniile si impresiile celor care au cumparat/testat Logan.


--------------------
Clio Symbol 1.4 16V 2002 Dynamique
Culoare: Rosu
Optionale: ABS + Airbag pasager
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganescu
post 5 Oct 2004, 16:23
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 20 August 04




Totul este destul de relativ pt. ca cei care vor cumpara Logan nu sunt cei care ar putea sa cumpere o masina de 15.000 EUR, ci oameni care se chinuie sa stranga 5.000 EUR in 5 ani si atunci se gandesc ce ar putea sa cumpere. Deci parerea mea e ca nu trebuie sa spunem chestii de genul "nu as da niciodata 8000 EUR pe asa ceva". Majoritatea celor care sunt pe acest forum au masini care au costat mai mult (sau mult mai mult) de 8000 EUR, deci pentru ei e clar ca din moment ce pot cumpara un Megane sigur nu vor cumpara un Logan.
Eu spun ca este totusi un pas inainte fata de tot ce s-a construit la Dacia pana acum. Si simplul fapt ca va fi comercializata si in UE este deja un succes. Desigur nu e o masina perfecta si s-ar putea aduce ffff multe imbunatatiri, dar orice costa si atunci probabil ca va costa mai mult de 8.000 EUR.
Eu de exemplu as lua o varianta la 6000 EUR dar in nici un caz una la 8000 EUR in locul careia as gasi oricand ceva la mana a doua....


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanutir
post 5 Oct 2004, 16:31
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 September 04




Sunt deacord cu tineca sunt oameni f f f saraci si chiar medii care isi i-au Logan. Foarte curios am vazut mai multi soferi de virsta a treiadecit cei de virsta a doua.
Loganurile vor vi cumparate si de multe firme. Si de cei care au bani si vor sa le cumpere masina fetei si spune ceva de genul asta "E f bun Logan pt fiica-mea ca sa o frece"


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
octavianf
post 5 Oct 2004, 16:32
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 15 June 04
From: Bucuresti




Poate ca am fost cam rau :twisted: in exprimare.
Logan are un public tinta foarte clar definit.
Acum, in Occident crezi ca se va vinde varianta de 5.000 de eur?
Nu cred. Ci una cu mai multe dotari si probabil si alte motoare...


--------------------
Clio Symbol 1.4 16V 2002 Dynamique
Culoare: Rosu
Optionale: ABS + Airbag pasager
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 6 Oct 2004, 03:16
Post #9


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




QUOTE
Eu citesc ce se posteaza pe www.daciaclub.ro (sper ca nu se supara nimeni ca am dat adresa)

chiar nu are nimeni de ce sa se supere .. reno.ro e ..fratele lui daciaclub biggrin.gif

si, despre logan ... mie unul imi place
e genul de masina mare si ieftina.. si nu m-ar deranja, daca ar fi cazul


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 6 Oct 2004, 12:17
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Sper ca postul tau s-a vrut un pamflet desi am dubii serioase.

[quote="stanutir"]Cea mai tare jignire pe care mi sa adus :shock: a fost confuzia dintre Megane-ul meu si un Logan. Chiar intr-o zii 4 persoane au spus "Ce frumos e Loganul", credeam ca disper dar asta e.

Nu stiam ca snobismul este o caracteristica a tinerilor. E trist cind vezi un copilas furios pe viata, caruia mama&tata i-au luat masina straina si caruia-i pute orice altceva, uitind ca pina acum citiva ani mergea cu Dacia 1300 (s-au n-ai prins-o nici pe aia)

"Impresia mea despre Logan este: urita rau. Eu cred ca a fost facuta pentru tarani".
Sa stii ca taranii merg la piata cu Dacia papuc sau Aro in tara asta nu de alta iar cei care au muncit pt banii lor nu vad de ce nu si-ar lua LGN

"Si de ce spun asta pentru m-am uitat cum arata; e facuta foarte inalta ca sa poata intra sacii de cartofi pe usa din spate (si bineinteles ca se poate scoate si banchenta spate) si in portbagaj."

Crezi ca in Megan nu pot intra saci cu cartofi? Iar portbagajele sint comparabile asa ca nu vad care e spilu'. Poti si tu sa-ti cari cartofii cu el sau tie iti aduce servitorul sacii in circa?
"De curind am vazut si soferi imbracati la costum in ea, ceea ce nu prea se potriveste cu masina asta".
Ce sa spun... ai fi dorit sa vezi aurolaci imbracati in trening sau in pielea goala sau sa inteleg ca doar de la Megan in sus se poate purta costum?

Asa cum se spune mai sus, masina are are publicul ei tinta si nu-ti cere nimeni s-o cumperi daca ai bani sa-ti iei una mai scumpa. Incearca sa citesti cum se pune problema LGN in Germania, Franta, Italia. Urmareste sondaje de opinie, fa un drive test cu ea si mai vorbim. Pina una alta masina asta reprezinta o realizare Renault (poate ai auzit de firma asta) cu cel mai bun raport pret/calitate si in afara de design-ul cam colturos nu vad ce ii poti reprosa cu adevarat, in afara faptul ca te revolta asemanarea dintre Meganul tau si LGN. Macar sa fi avut un Mercedes, poate ca te mai intelegeam...


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_linu
post 6 Oct 2004, 13:33
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 13 September 04
From: Cluj-Napoca




Nu zic ca unii nu au fost destul de rai in aprecieri, dar nici tu nu stiu de ce te oftici atata !?!

Iar cu remarca "..cel mai bun raport pret/calitate..." am ras de AM PICAT PE SPATE !

Wake up, man. Fii serios.

This post has been edited by cmandrei: 16 Mar 2006, 09:37


--------------------
... parerea mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 6 Oct 2004, 13:52
Post #12


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




Fara sa supar pe nimeni, dar mie unul imi place Loganul ! :wink: Eu zic ca asta este doar inceputul, in sensul bun al cuvantului, pt renasterea firmei Dacia! 8) Eu unul nu inteleg anumite persoane care asteapta de la Logan calitate si finisaje de Mercedes si motor sportiv gen BMW ! :? Pe scurt asa suntem noi romanii carcotasi ! Daca este sa o luam pe cea dreapta, de vina poti sa bagi si la o masina de 30000 Euro ce sa mai zic de una de 8000 Euro ! Fratilor: nu va place Loganul, nu il cumparati si cu asta basta !


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 6 Oct 2004, 14:06
Post #13


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




Era sa uit: stanutir ar fu cazul sa-ti revizuiesti limbajul ! Daca erai baiat de baiat iti luai si tu un M5 sau un M3 si nu amarat de Megan, daca tot zici ca Loganul este pt saraci si tarani ! Ce parere ai :?: :!:


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganescu
post 6 Oct 2004, 14:14
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 20 August 04




Stii de ce se oftica?
Pentru ca exista o categorie de oameni care nu au miscat un deget pt. a-si cumpara o masina de 15.000 EUR. Dar in pofida faptului ca nu stiu ce inseamna sa muncesti pt. acesti bani, isi permit sa faca remarci rautacioase pe seama altora care nu au avut prezenta de spirit sa se nasca intr-o familie cu bani si se chinuie ca "taranii" sa faca rost de 5.000 de EUR sa-si ia o amarata de masina.
Aceiasi oameni ii vezi depasind coloana la semafor, mergand cu farurile de ceata aprinse (doar trebuie sa stie toti ca au platit 100 EUR in plus, nu?) si se dau jos la tine cu tot felul de figuri in cap daca eventual i-ai facut semn cu farurile sau l-ai claxonat.
Si pe astfel de oameni ma oftic si eu ... pt. ca nu isi cunosc limitele. Daca mamitzu' si tatitzu' le dau acum ei cred ca toata lumea trebuie sa le dea ....

This post has been edited by cmandrei: 16 Mar 2006, 09:38


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nicotine
post 6 Oct 2004, 15:31
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 22 September 04
From: Bucuresti




QUOTE
Era sa uit: stanutir ar fu cazul sa-ti revizuiesti limbajul ! Daca erai baiat de baiat iti luai si tu un M5 sau un M3 si nu amarat de Megan, daca tot zici ca Loganul este pt saraci si tarani ! Ce parere ai  :?:  :!:

Cred ca vajnicii cultivatori ai ogoarelor mioritice au fost inclusi din start in strategia de marketing a Dacia Renault, alaturi de alte categorii sociale.
Anul agricol 2004 a fost deosebit de generos la cultura de grau si surplusul rezultat a fost folosit atat pentru finantarea viitoarei campanii agricole cat si pentru achizitionarea de limuzine de la Solnitza, Golan, Cielo, MII, Passat, BMW etc
Loganul e ca un calculator din Carrefour sau Metro, "eftine si bune" foarte performante si numai bune de luat in rate. laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanutir
post 6 Oct 2004, 15:47
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 September 04




QUOTE
Era sa uit: stanutir ar fu cazul sa-ti revizuiesti limbajul ! Daca erai baiat de baiat iti luai si tu un M5 sau un M3 si nu amarat de Megan, daca tot zici ca Loganul este pt saraci si tarani ! Ce parere ai  :?:  :!:



Termenul de tarani pe care m-am referit nu este egal cu prosti.
Sa stii ca daca aveam bani chiar imi luam un Audi pt ca este marca mea preferata
Iar in legatura cu "ar fu cazul" eu cred ca i-am incitat pe toti si am deschis un subiect mort pe acest forum.
Parerea mea cu adevarat despre Logan o sa o aflati mai pe la sf discutiei

NUmai bine laugh.gif


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganescu
post 6 Oct 2004, 16:27
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 20 August 04




Scuze, vreau sa ma abtin dar nu pot!!!
Recunosc, pe mine m-a incitat RCS cu "ar fu cazul" pt. ca mi-am dat seama ca omul acesta tasteaza mai repede decat in mod obisnuit. Pt. ca "u" se afla langa "i" si probabil ca din viteza omul a scapat un deget pe langa. Ceea ce inseamna ca foloseste un computer f des si de aici probabilitatea sa fie un om inteligent este f mare, drept pt. care ii respect cuvantul si nu as indrazni sa-i caut "greseli" de scriere. Dar privind un post de-al tau mai vechi nu am putut decat sa zambesc (cel putin) citindu-l.

QUOTE
Sunt deacord cu tineca sunt oameni f f f saraci si chiar medii care isi i-au Logan. Foarte curios am vazut mai multi soferi de virsta a treiadecit cei de virsta a doua.
Loganurile vor vi cumparate si de multe firme. Si de cei care au bani si vor sa le cumpere masina fetei si spune ceva de genul asta "E f bun Logan pt fiica-mea ca sa o frece"



Pe langa multiplele greseli de care vorbeai la RCS, dar si "originalele" de ortografie, m-a incitat intr-adevar ultima fraza cu fiica romanului si cu Logan. MISHTO!

Aaa, si parerea ta despre Logan vrei sa ne-o mai spui o data la "sfarsit de discutie"??? Ce rost mai are? Cu parerea ta ai deschis acest topic! Remember? (adica iti amintesti?)

This post has been edited by cmandrei: 16 Mar 2006, 09:39


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
claus
post 6 Oct 2004, 17:23
Post #18


private spice


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 27 November 03
From: Bucuresti




si, totusi .. nu inteleg de ce a trebuit sa o dati in cearta ...
priviti si voi partea buna a lucrurilor ... logan este o masina NOUA, ieftina
biggrin.gif


--------------------
renault megane II 2003 confort dynamique
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinV
post 6 Oct 2004, 19:28
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.321
Joined: 28 January 04
From: a




ma fratilor ce aveti ma cu loganu ! ? e supermasina la banii aia ! ce vroiati rolls la pret de trabant !
apropos de chedere : sunt identice cu alea de pe clio, megane, laguna si fabricate de metzeler : daca alea de logan vi se par de rahat atunci ganditiva ca in fiecare zi dati cu coatele de el !
la capitolul spatiu nu aveti ce sa ii reprosati ! erste perfecta pt gustul romanilor ! este spatioasa si mult mai confortabila decat meganu sau clio !
seamana cu sedanul de la megane si nu aveti ce sa faceti ! daca avea aceesi inaltime diferenta se vedea doar la stopuri ! in fond e desenata de aceesi oameni ! influenta e usor de sesizat !
nu o fi ea finisata dar este mult mai bine inchegata !
o sa bata la capitolul rezistenta ( si poate fiabilitate ) ( si aici datorita simplitatii sistemelor si modului de realizare ) multe renouri consacrate !
iar la faza cu vanzarea in occident va spun ca este cat se paote de reala treba
alexv si cata va pot confirma! un mos de la nurbur ring ( instructor de pilotaj sportiv si posesor a urmatoarelor masini porsche gt3, bmw 318 is , fiat 128 si inca una pe care nu o mai tin minte) isi dorea foarte mult sa cumpere un logan pt calatoriile sale ! a zis ca i se pare destul de aratoasa , superspatioasa si cu un consum acceptabil !
de pret a zis ca este imbatabil !
ca sa nu mai zic ca era superincantat de clio symbol ! ia facut poze si a stiudiato indelung !


--------------------
a a a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stanutir
post 6 Oct 2004, 22:15
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 8 September 04




Vreau sa va uitati la pozele astea si sa le comentati


[img]http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1759[/img]
[img]http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1760[/img]
[img]http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1761[/img]
[img]http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1762[/img]

Intimplarea unui coleg:
"Am luat masina de 4 zile si dupa vreo 200km de drumuri romanesti pe ploaie se facu senin si m-am hotarat sa spal masina.
Ce patesc : dupa spuma + jet de apa omu' de la spalatorie da sa stearga masina pe la praguri cu piele de caprioara si ce constata :
-Loganu era exfoliat pe o suprafata cam de 40cm patrati , adica pe suprafata cu pricina era un fel de foile ce se cojea de pe suprafata vopselei in acel loc .
Nu spun , ca daca as mai fi incercat puteam sa cojesc o suprafata mai mare.
Problema e ca mi-a ramas urme pe vopsea in acel loc (ca si cum mi s-ar fi dus stratul de crom din acel loc - mentionez ca sub folia "exfoliata" vopseaua are aceeasi nuanta cu vopseaua originala.Stratul de folie este foarte subtire de grosimea unei folii de impachetat alimente si cam de aceeasi consistenta).
Mai plastic in acel loc mi-a rams vopseaua cum ramane pielea bronzata dupa ce se cojeste. "


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demisonat
post 6 Oct 2004, 23:09
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 3 August 04




Mai acum poate o fi o buba dar eu ma gandesc la ceva bun.
Stiu ca masinile cu pretentii vin pe ele cu un strat de ceara (sau ce o fii) protectoare care este data jos cu solutii speciale de dealer in momentul pregatirii de vanzare.
Sursa un prieten bun care a cumparat un seria 3 de la bmw , dar la renault nu am mai auzit.


--------------------
Octavia 2 elegance fulll!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 7 Oct 2004, 10:52
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




@de_linu

Ma "oftic", ca cineva are Megane se poate simti ofuscat ca i-a fost confundata masina cu Loganul si se declara surprins ca a vazut si costume pe taranii din ele. Tie cum ti se pare ?

Iar despre faptul ca ai cazut "pe spate" la remarca mea cu pret/calitate imi pare sincer rau. Sper ca nu te-ai lovit prea tare. Spune-mi tu o alta masina care la 8.000 E iti ofera ABS, air bag-uri, geamuri electrice, aer conditionat si restul tehnologiei frantuzesti de care stii? Ia zi .... Asta am vrut sa spun cu raportul pret calitate.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RCS
post 7 Oct 2004, 12:08
Post #23


The Gotfather


Group: Members
Posts: 630
Joined: 4 August 04
From: Romania




Credeti ca vor fi diferente majore intre Dacia Logan si Renault Logan ? Ma refer la calitatea materialelor folosite si la modul in care acestea vor fi montate efectiv pe masina ! :?


--------------------
Audi A4 2.0T-200cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganescu
post 7 Oct 2004, 12:18
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 286
Joined: 20 August 04




Eu cred ca vor fi diferente la materiale, dotari, optiuni dar calitatea fabricatiei ... nu prea vad cum ar putea sa o organizeze. Ce ar putea sa faca? Sa le dea test mesterilor si cei cu note mai bune sa faca Renault? Ar fi destul de ciudat...


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 7 Oct 2004, 12:27
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




Nu sariti la concluzii cu exfolierea. Cei de a dealer pretind ca este vorba de un strat protector (o tipla) dar lucrurile nu sint foarte clare. Trebuie sa mai asteptam.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphex_daddy
post 7 Oct 2004, 14:33
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 24 May 04




Loganul ar trebui sa fie un exemplu. Pentru ca a presupus investitii de sute de mil in retehnologizare, salarii bune si cursurile de instruire in Franta pentru cei care lucreaza la Pitesti, continuand cu noile showroom-uri si updatarea infrastructurii de service. Lista poate continua....

Sunt optimist, dupa Logan va urma un alt model mai bun, mai dotat, mai frumos si poate mai la nivelul mentalitatii celor ca stanutir. Probabil ca daca v-ar fi pus direct rombul in locul siglei albastre ar fi fost extaziati!

Dincolo de reusita modelului, important este pasul facut. Inainte!


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
demisonat
post 7 Oct 2004, 22:10
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 3 August 04




Sigur stratul ce se cojeste este folie de protectie.
Si oricun de la sn si berlina este un pas inainte , cred ca aceasta nemultumire a unora vine din faptul ca au avut dacie , au avut imens de multe probleme iar acum pur si simplu nu pot avea incredere in aceasta marca.
Fara suparare dar la capitolul fiabilitate cred ca o sa bata la fund multe masini datorita simplitatii de constructie si a lipsei pieselor pline de electronica care daca s-au defectat poti chiar sa iti iei adio de la masina.( cazul pompei dci)


--------------------
Octavia 2 elegance fulll!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_linu
post 7 Oct 2004, 23:13
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 13 September 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE
@de_linu
... Spune-mi tu o alta masina care la 8.000 E iti ofera ABS, air bag-uri, geamuri electrice, aer conditionat si restul tehnologiei frantuzesti de care stii? Ia zi .... Asta am vrut sa spun cu raportul pret calitate.


SI ASTA ESTE PT TINE RAPORT PRET/CALITATE !!!!????!!! Acestea pe care le-ai enumerat tu, sunt dotari (optionale sau nu) ! Cat despre CALITATEA lor mai ramane sa vedem.

Gee man ...


--------------------
... parerea mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 8 Oct 2004, 09:14
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




OK m-am exprimat gresit. Dotari/pret. vezi tu insa ca nici airbag-ul, nici A/C, nici ABS-ul si alte alea nu mai sint facute de Avintul SA. Calitatea lor ar trebui sa fie (teoretic) aceea de Renault. Concluzia: dotari Renault=calitate si implict raport calitate /pret bun.


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_linu
post 8 Oct 2004, 16:28
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 13 September 04
From: Cluj-Napoca




Asa ar trebui sa fie in mod normal. Acuma ramane sa vedem ce si cum.


--------------------
... parerea mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
24 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 10:38
Dacia