Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Evacuare Clio

Closerhuh
post 24 Feb 2015, 22:42
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 5 December 14




Buna, sunt "nou" in alte tunning-ului si in ale modificarilor.
Detin un Renault Clio Symbol 1.4 din 2001 si ca si oricare dintre tineri as vrea sa incep sa modific cate ceva la el, am zis sa incep cu aspectul exterior si doar dupa ca o sa ma mai documentez sa incep si cu partea de sub capota.
Ma gandeam pentru inceput la o evacuare, la niste stopuri fumurii si eventual sa vopsesc jantele pe care le am acum pentru ca arata cam urat cum au fost folosite de atata timp...
Acum daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, de ex cum sa imi fac stopurile fumurii, am inteles ca se poate pune ceva pe dinafara un fel de autocolant sau cu ceva lac pe dinauntru...
Pentru jante ce vopsea ar trebui sa folosesc? Doresc sa le fac argintii sau negre...
Si evacuare cat m-ar costa?
Multumesc anticipat:)


--------------------
Renault Clio 2001 - CJ-99-AAA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UXE
post 25 Feb 2015, 07:24
Post #2


Modelator


Group: Members
Posts: 6.727
Joined: 21 June 06
From: Bucuresti




Csenon nu ii pui? Ca tot de exterior tine. biggrin.gif


--------------------
Renault Symbol 2006 1.4 8v - UXE
Subaru Forester 2.5 XT - 230 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BannedHost
post 25 Feb 2015, 15:30
Post #3


Membru prin trecere periodica temporara nedefinitiva


Group: Members
Posts: 2.702
Joined: 14 September 10
From: Cluj-Napoca




Evacuare nu are rost daca nu ii faci si admisie cu serpisori si inox cap - coada .. in rest doar sunetul va fi de masina si atat. Gandeste-te la o depasire in afara cand ii dai pe coaja si masina suna... dar mai mult stai pe loc radmasa.gif

Stopuri fumurii sunt ilegale si scad drastic vizibilitate in timpul zilei.. Te poti pomenii ca te pupa unul ca nu a vazut ca tu ai franat... De aici automat asiguratorul nu te despagubeste pentru ca ai stopuri fumurii.

Vopsitul jantelor cel mai bine se fac electrostatic.. Asa tin cel mai mult si mai bine... In rest axeazate pe altceva... Jante mai late (cat te lasa cartea masinii) suspensie reglabila si apoi faci o resoftare si atat... Nimic mai mult . Eventual niste folii pe geamuri, muzica... Fara xenon, ca nu isi are rostul mai ales ca nu ai faruri pt xenon...


10985232_821102327925263_6252535887587406241_n.jpg ( Size: 140.19k ) Number of downloads: 293



Asa arata masina mea... la exterior doar ce se vede e facut.. in interior muzica si urmeaza partea mecanica.

This post has been edited by BannedHost: 25 Feb 2015, 15:33


--------------------
Renault Laguna 2007 / 2.0 DCi / ~ 180 de hamsteri dopați
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Luci350
post 13 Mar 2015, 09:25
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 63
Joined: 20 November 14
From: Bucuresti




Salut,

Pentru folie, am vazut ca era un tip pe aici care cica pune folie Llumar, cu certificat si tot ce iti trebuie, la 400 lei ( luneta, geamuri spate si fata ).

M-am gandit ca poate te ajuta, din pacate nu am timp acum sa iti postez si link-ul sad.gif


--------------------
Renault Clio, Symbol 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:50
Dacia