Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

36 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ce ma nemultumeste la Kadjar?, ce ar fi putut sa fie (mai bine)

Buder
post 7 Apr 2016, 15:29
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




Nici nu am luat masina si deja incep sa regret ca am ales Kadjar-ul. Mai am de asteptat pana in iunie dar daca citeam forumurile despre Kadjar aproape sigur alegeam altceva.
Ma nemultumeste:
- ca am oglinzi rabatabile dar ca nu o fac automat,
- ca am card hands free dar ca frantujii au uitat ce inseamna asta. Aloooo, Renault!!!! Aveai cardurile la masini de acum 15 ani si masinile se deschideau si inchideau fara sa mai apesi pe ceva adica hands free! Cand apesi pe un buton (pe telecomanda, usa, roata sau tava de esapament) nu se mai numeste hands free!!!!
- ca sunetul nu este ajustat automat odata cu viteza.

tongue.gif Si asta e numai dupa ce am citit manualul (multumesc johny2k) si ce au mai comentat unii pe forumuri. Sa vedeti cand o sa am masina pe mana!!!

This post has been edited by Buder: 7 Apr 2016, 15:30


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 7 Apr 2016, 16:02
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




adica nu se mai deschide doar bagand mana in maner, ca la megan 2 cu keyless?

ps sigur asta cu sunteul? poate trebuie sa sapi in submeniuri sa bifezi ceva.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 7 Apr 2016, 16:26
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




Noooo.... ca au copiat de la Nissan! Acuma trebe sa apesi pe butonul de la usa sa deschizi si .... taram - taram - taram... atunci cand pleci de la masina inchizi frumusel usa si apoi apesi pe butonul de la usa sa inchizi (ca, dupa desteptii de la Renault, daca apasai pe butonul de la card nu mai era hands free).
Eu nu inteleg cum e hands free apasand pe buton?

- si mai adaug o nemultumire: butoanele pentru geamuri nu sunt luminate! Cica daca vrei sa gasesti butonul aprinzi o lanterna (nu se afla in dotarea Kadjarului) sau astepti sa se faca ziua!


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Thaddaus
post 7 Apr 2016, 17:01
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 278
Joined: 23 November 14




La Captur, la deschidere trebuie sa apas pe buton , dar la inchidere plec, inchid usa si gata(nu e nevoie sa apas pe nimic). La sunet e o setare pe undeva si la tine, ma indoiesc ca e ceva de genul disponibil pe Captur si pe Kadjar nu.

Volume proportional to speed poza e luata din manual smile.gif

This post has been edited by Thaddaus: 7 Apr 2016, 17:14


--------------------
- - - - -
The coolest car in the world is the one in your possession.
Renault Captur 0.9TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 7 Apr 2016, 17:34
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE(Thaddaus @ 7 Apr 2016, 18:01)
La Captur, la deschidere trebuie sa apas pe buton , dar la inchidere plec, inchid usa si gata(nu e nevoie sa apas pe nimic). La sunet e o setare pe undeva si la tine, ma indoiesc ca e ceva de genul disponibil pe Captur si pe Kadjar nu.


Despre inchidere in manual scrie ca trebuie sa apesi pe buton (o data se inchide de doua ori se "super-inchide"). Deci aici e 1 - 0 pentru Captur!
E deci ca la Nissan.
La sunet inca mai caut. Si eu ma indoiesc ca nu ar fi ceva asa de simplu.

Oglinzile se pot rabate automat cu un modul suplimentar de vreo 100 de euro.

Recunosc ca cel mai mult ma enerveza treaba cu inchisul usilor. Cred ca o sa uit de nenumarate ori masina neinchisa. sad.gif


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 7 Apr 2016, 18:22
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




se zice DESCHISA.

ps najpa faza cu iluminarea butoanelor de geamuri desi in mers le manevrez decat pe pipaite.
pps butoanele de pe volan cum sunt?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 7 Apr 2016, 19:09
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Nu mi-a placut nimic la Kadjar, dar nimic. Citisem manualul si am mai scris anul trecut chestii de-astea care il enerveaza si pe initiatorul topicului.
Nu vad motivul pentru care Renault s-a bagat sa produca o copie de Quashqai, cind originalul este in trust. Struto-camila!


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 7 Apr 2016, 19:10
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE
se zice DESCHISA.

biggrin.gif in postul meu se zice asa cum vreau eu. Si momentan pentru mine neinchisa arata ca nu am apasat pe butonul de "inchidere" si nu ca nu am apasat pe butonul de "nedeschidere".
Alea sunt bine.
Si mi-am mai amintit nemultumiri:
- neinchiderea automata a geamurilor,
- buton pentru deschis capacul la alimentare? (traditional Renault nu avea asta)
- butonul pentru incuierea/descuierea usilor se afla pe usa soferului (traditional la Renault era pe consola centrala langa cel de avarii)

This post has been edited by Buder: 7 Apr 2016, 19:12


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 7 Apr 2016, 19:17
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Buson la trapa de alimentare, nu capison ca la Megane 3.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 7 Apr 2016, 19:21
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE
Buson la trapa de alimentare, nu capison ca la Megane 3.


Inainte sa te dai jos din masina apesi pe un buton (la bord, in stanga volanului) ca sa se deschida capacul la rezervor.

This post has been edited by Buder: 7 Apr 2016, 19:22


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 7 Apr 2016, 19:27
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Si apoi scoti un buson, nu? Eu asa tin minte din manual. Dupa ce il scoti, ramine atirnat de un fir. smile.gif


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
johny2k
post 7 Apr 2016, 20:20
Post #12


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 16 July 04




QUOTE(Buder @ 7 Apr 2016, 16:29)
- ca sunetul nu este ajustat automat odata cu viteza.


Conform forumurilor din UK, problema e doar daca ai BOSE. Poate vine un update si rezolva prb asta.


--------------------
Renault Kadjar 2016 - Intense 1.6 - 4x4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 7 Apr 2016, 20:22
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE(johny2k @ 7 Apr 2016, 21:20)
Conform forumurilor din UK, problema e doar daca ai BOSE. Poate vine un update si rezolva prb asta.
*


Prima veste buna de cand am deschis topicul asta!

This post has been edited by Buder: 7 Apr 2016, 20:26


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 7 Apr 2016, 22:59
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Buder @ 7 Apr 2016, 17:26)
Noooo.... ca au copiat de la Nissan! Acuma trebe sa apesi pe butonul de la usa sa deschizi si .... taram - taram - taram... atunci cand pleci de la masina inchizi frumusel usa si apoi apesi pe butonul de la usa sa inchizi (ca, dupa desteptii de la Renault, daca apasai pe butonul de la card nu mai era hands free).
Eu nu inteleg cum e hands free apasand pe buton?

- si mai adaug o nemultumire: butoanele pentru geamuri nu sunt luminate! Cica daca vrei sa gasesti butonul aprinzi o lanterna (nu se afla in dotarea Kadjarului) sau astepti sa se faca ziua!
*



Asta cu hands-free care e cu buton e cam singura mea nemultumire, cam ramane masina deschisa (noroc ca in curte), fiind obisnuit cu Laguna care are hands-free pe bune. Si mai ciudat e ca pe Megane 4 si pe Talisman (nu stiu Scenic, Espace, altele) a aparut acel hands free "full magic" care face iar exact ce face la Laguna din 2006 smile.gif Deh, ciudatenii, sunt convins ca va aparea curand sau la un facelift. Te obisnuiesti repede.

La geamuri, iluminat e doar butonul pentru geam sofer, si tot ala e singurul cu impuls, restul sincer le gasesti usor de acolo. Nu e o problema, desi no, la cat costa masina, nu era prea scump sa le puna.

Volumul nu stiu sa se modifice cu viteza, dar personal nici nu am folosit asta in trecut, la Laguna e dezactivat. Tine de gusturi aici si e bine sa ai optiune.

Pentru mine deranjant este faptul ca ziua, cu faza scurta aprinsa, imi trece tot bordul in mod de noapte. Asta mi se pare de-a dreptul tampit sa faci, ca doar este si senzor de lumina pe masina, unii zic ca e ceva comun pe la alte marci, eu nu am prea vazut, nici ca ma intereseaza prea tare, la Kadjar nu este.

Sunt insa si foarte multe lucruri pozitive la masina asta, eu o consider un best buy in clasa.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 8 Apr 2016, 07:12
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE
Sunt insa si foarte multe lucruri pozitive la masina asta, eu o consider un best buy in clasa.


Evident ca da! Dar cred ca ar fi mult mai buna cu doar cateva schimbari, minore si perfect in posibilitatile Renault!

Eu am fost la mai multi dealeri si am testat cam tot ce am gasit (2008 si 3008 de la Peugeot, CX3 si 5 de la Mazda, Mokka de la opel, Qashqai si Juke de la Nissan, Kadjar si Captur de la Renault, Duster, Suzuki SX4). De departe Kadjarul este superior ca raport calitate/pret. Am gasit la mai multe marci ciudatenii. Ma gandesc insa ca e bine ca Renault nu face si televizoare!! radmasa.gif Iti dai seama de pliant:
"Noul TV Renault cu noua si extraordinara telecomanda inteligenta. Cand vrei sa schimbi un canal trebuie doar sa ai telecomanda in buzunar. Te ridici apoi din fotoliu, te duci la televizor si apesi pe butonul 1 aflat in spatele aparatului pentru a muta catre un canal superior sau pe butonul 2 aflat sub aparat pentru a muta pe un canal inferior. Apoi in maxim 15 secunde te intorci pe fotoliu."


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
simon
post 8 Apr 2016, 07:36
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 735
Joined: 30 October 04




Tot ceea ce nu ne place la el apartine platformei Nissan, care reprezintă cca 2/3 din ce nu se vede la masina. Contribuția Renault este majoritară la ce ce vede/atinge.

Poate ne spui si ce ti-a placut la masina, de o consideri best buy.


--------------------
Renault Megane III 2009 Dinamique 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Apr 2016, 08:37
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




E mai evtin decât qq.



--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 8 Apr 2016, 09:47
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE
Poate ne spui si ce ti-a placut la masina, de o consideri best buy.


Pentru asta sa deschida cineva un topic cu "Ce imi place la Kadjar". Eu ma ocup de critica! biggrin.gif


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 8 Apr 2016, 09:55
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




oricum, din lista aia de sus, singura masina cu care se poate compara e cx5, qq e fratisu nu se pune. din pacate pretul la mazda e prohibitiv, la noi.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 8 Apr 2016, 19:53
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(simon @ 8 Apr 2016, 08:36)
Tot ceea ce nu ne place la el apartine platformei Nissan, care reprezintă cca 2/3 din ce nu se vede la masina. Contribuția Renault este majoritară la ce ce vede/atinge.

Poate ne spui si ce ti-a placut la masina, de o consideri best buy.
*



O consider cu cel mai bun raport calitate/ce ofera/pret, plus mie imi place foarte tare si aspectul, si asta e greu de cuantificat.

Sigur, se putea mai bine (motoare, automata pe 4x4, 4 geamuri cu impuls, hands-free real, telescoape la capota, un rulou ceva mai solid la portbagaj, buzunare mai mari la usi - ca loc e destul, soft un pic mai destept la rlink - vezi faza cu mod noapte pe zi, oglinda electrocrom fara acoperis panoramic, trapa, etc), dar uitam ca masina a costat (a mea cel putin) 24000 EUR, si personal nu am considerat ca la ce ne trebuie noua in familie merita sa dau 30-35000 ca sa am mai multe briz-brizuri si ca pot trai foarte bine cu ce ofera.

Fiecare cu alegerea proprie, personal nu consider ca e cea mai buna, dotata, calitate, etc, dar e ce am nevoie.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 8 Apr 2016, 20:19
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




QUOTE
O consider cu cel mai bun raport calitate/ce ofera/pret, plus mie imi place foarte tare si aspectul, si asta e greu de cuantificat.


Ai avut Renault Laguna ca si mine. Oare chiar era asa de greu sa lase cardul ala (poate sa il faca un pic mai solid)? Si de ce aflu eu ca e hands free cu apasare pe buton abia dupa ce imi comand masina si ma apuc sa citesc TOT manualul (lucru pe care nu l-am mai facut la nici o alta masina). De ce nu au scris "almost hands free"? mad.gif


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 8 Apr 2016, 22:34
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Buder @ 8 Apr 2016, 21:19)
Ai avut Renault Laguna ca si mine. Oare chiar era asa de greu sa lase cardul ala (poate sa il faca un pic mai solid)? Si de ce aflu eu ca e hands free cu apasare pe buton abia dupa ce imi comand masina si ma apuc sa citesc TOT manualul (lucru pe care nu l-am mai facut la nici o alta masina). De ce nu au scris "almost hands free"?  mad.gif
*



Am Laguna, se tine bine si inca nu sunt convins ca am pe ce sa o schimb sa merite banii aruncați smile.gif Dar cu toate astea Kadjarul ma surprinde plăcut cu alte lucruri (deși il conduc ocazional, in rest soția).

Nu era greu, cu siguranța, dar aici ce sa zic... Eu am știut. Inainte de a il cumpara, am facut câteva drive-teste si am puricat orice opțiune de pe mașina. Am știut ce cumpăr si sunt mulțumit smile.gif

Te obișnuiești, si in scurt timp, chestiile astea ramân minore, iar mașina devine o plăcere. Orice ar zice unii care sunt pe aici doar sa bage strâmbe tongue.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 9 Apr 2016, 07:52
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




Sincer? Regret un pic Laguna o mare realizare a celor de la Renault, o masina cu mult inaintea timpului sau. Nici macar nu mi-a trecut prin cap ca atunci cand zici "card hands free" nu inseamna ceva ca la TOATE celelalte modele de Renault. Cum sa spun? Daca zice "luneta incalzita" nu te gandesti ca iti da o punga cu surcele si o bricheta ca sa faci focul sub luneta sa o incalzesti!!!!

Iluminarea butoanelor de la geamuri - da, pentru sofer e OK dar un pasager ocazional (care nu e obisnuit cu masina) ar trebui sa poata sa le gaseasca fara lanterna.

La fel, daca veni vorba de a lua un pasager butonul de deblocare a usilor este pe manerul de la sofer iar cel de lumini de avarii pe bord. Mi se pare stupid! Pune-le naibii unul langa altul ASA CUM LE AI LA TOATE CELELALTE MODELE! Am vazut un documentar despre VW si aia ziceau ca se straduiesc sa pastreze comenzile in acelesi pozitii pentru a satisface clientii fideli, obisnuiti cu o anumita configuratie.

Traducerea unora din meniuri e absurda! Ce naiba e aia "Roata libera"? In conditiile in care Renault are o sucursala puternica in Romania... chiar nu putea sa ii puna pe aia sa traduca?

Site-ul imi spune ca pot sa montez si NUMAI optiunea de oglinzi rabatabile electric (95 Euro). Cand ajung la dealer imi spune ca nu se poate decat la pachet (580 Euro). Dupa ce il pun aflu ca nu se rabat automat si mai trebuie un modul (100 Euro) si ca daca pun modulul asta nu mai pot sa dezactivez rabatarea automata.

Si, in final. Masina cred ca ar trebui sa fie facuta dupa nevoile celor care o utilizeaza si nu sa ne schimbam noi dupa capricii de design pe care nimeni nu le intelege!

P.S. Asta nu inseamna ca Renault Kadjar nu e o masina foarte buna ci doar ca Renault a facut unele alegeri pe care nu prea le inteleg!

This post has been edited by Buder: 9 Apr 2016, 07:54


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 9 Apr 2016, 14:57
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




La ăsta cu oglinzile te a lucrat frumos dealerul.

Ce nivel ai ales de nu ai avut rabatare oglinzi inclusa?


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 9 Apr 2016, 16:18
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




Zen. Atentie! Pachetul cuprinde mai multe alea e adevarat ca nu toate le doream.

Frumos a fost cu Renault smile.gif Le-am scris si i-am intrebat daca pot sa montez doar rabatarea electrica, asa cum scrie pe site.
Mi-au raspuns ca Renault e preocupat de relatia cu clientii si ca asigura un grad inalt de calitate. Ca dealerii sunt gata sa ma ajute si ca pentru a achizitiona o masina trebuie sa platesc 5%.
Le-am zis si eu ca raspunsul e frumos dar ca nu asta i-am intrebat si ca ii rog sa imi raspunda.
De atunci nu au mai vorbit cu mine wacko.gif


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MARCI
post 10 Apr 2016, 18:57
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 259
Joined: 29 October 05
From: Baia Mare




Ar mai fi un minus esential, pe nici un nivel de echipare nu exista lumina in torpedou. Acum aprox. 5 luni am testat si Kadjar si QQ. Concluzia a fost ca interiorul este net favorabil QQ-ului, iar la exterior nu ma pronunt, fiecare cu preferintele lui, mie mi-au placut ambele.La QQ totul este mai ergonomic si mai bine lucrat aproximativ la aceeasi bani.


--------------------
DACIA SANDERO STEPWAY 0.9 Tce - MM XX GMT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 11 Apr 2016, 21:27
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Mie interiorul lui QQ mi se pare învechit si deloc mai de calitate sau mai ergonomic decat la Kadjar, iar la exterior... De gustibus.

@Buder: Laguna 1 si 2, da, de acord, sunt multe lucruri care lipsesc de pe Kadjar, mărunte, dar care arată diferența de clasa. 3 mie mi se pare printre cele mai urate mașini si de aceea nu am fost tentat sa imi iau.

Cum ziceam, majoritatea lucrurilor de pe Kadjar sunt absolut OK - mai ales partea mecanica dupa mine e mult peste ce a facut Renault in trecut, la cum e închegată mașina, suspensia - iar cu chestiile minore care putea fi mai bune - aștepți Facelift, iei de la concurenta pe alți bani, le ignori, te obișnuiești.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sori55
post 12 Apr 2016, 07:07
Post #28


Sorinel Radu


Group: Members
Posts: 37
Joined: 28 February 08
From: Bucuresti




Kadjar este dupa parerea mea o masina foarte buna si bine dotata, chiar si la varianta de echipare cea mai de jos, Life. Tin sa mentionez ca designul ei a fost conceput de un roman angajat al Renault al carui proiect a fost ales dintre multe altele. Motorul pe benzina de 1,2/130 CP Euro 6 chiar m-a convins prin performante, consum si maleabilitate.
Bineinteles ca orice as spune, pentru unii tot QQ este fruncea... smile.gif

This post has been edited by Sori55: 12 Apr 2016, 07:08


--------------------
Renault Kadjar Life - fabricatie aprilie 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buder
post 12 Apr 2016, 07:25
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 24 March 16




@cri123

Daca tie ti se pare OK sa cumperi la o masina noua o aplica pentru sertarele de bucatarie pe care sa o lipesti in torpedou ca sa ai un pic de lumina... atunci asta e!

Daca ti se pare normal ca descuirea/incuierea masinii sa fie sub cea de la Captur (aceeasi marca si an de productie) atunci asta e!

Eu nu pot macar sa nu scriu aici ca cei care o sa vrea sa isi cumpere Kadjar sa stie cum sta treaba si sa aleaga ei daca isi monteaza o lanterna ca sa caute butonele pentru gemamuri!


--------------------
Peugeot 407 2008
Ex. Laguna II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 12 Apr 2016, 09:03
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




QUOTE(cri123 @ 11 Apr 2016, 21:27)

mai ales partea mecanica dupa mine e mult peste ce a facut Renault in trecut, la cum e închegată mașina, suspensia
*


fix astea sunt know how ul nissan, restul a fost stricat de reno.

ps normal ca originalul e fruncea, cand copia nu reuseste sa il depaseasca.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
36 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 20:39
Dacia