Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Sistem audio laguna 2, Unde pot monta boxe in portbagajul masinii

criselly
post 6 Jan 2019, 07:48
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 30 December 18




Salut. Scuze daca s-a mai discutat cumva de subiectul acesta ! Am si eu cateva nelamuriri. Casetofonul original de pe laguna 2 nu-l mai am si am pus altul. Din pacate,nu mai am comenzi pe volan ori vizual pe bord. Am schimbat difuzoarele stock care erau terminate,gajaiau ca dracu si pe portierele din fata am pus jvc de 13" la 25w rms iar pe usile din spate am pus sony 13" la 35w rms. Am anulat twiterele din portierele spate fiindca se auzeau ca dracu,dar le-am lasat pe cele de pe bord. Am un subwofer jbl ,cred ca este de 250 w si un amplificator de "800 vati" blaupunkt. Am tras un fir gros cred ca e de 8 mm de la baterie pe langa cablu de la capota ce se afla langa pedala ambreiaj,am pus o siguranta de 40 cred ca e, la 15 cm la iesirea din baterie. Acum nu stiu daca e necesar sa pun si un condensator langa amplificator. Acum vreau sa pun doua boxe mai de putere pe care sa le leg la statie,alaturi de subwofer. Intrebarea mea este : unde sa le pun ?!?! In portbagaj pare pe laterale ca ar fi ceva gol sub mocheta dar mi-e sa nu gauresc ceva pe acolo. A mai pus cineva boxe in portbagaj ? Si daca da,cam de ce putere sa iau boxele pentru amplificatorul amintit mai sus ?! Am atasat si o poza cu subwoferul


Attached thumbnail(s)
20190106_073348.jpg ( Size: 4.66mb ) Number of downloads: 94


--------------------
Renault Laguna II 2.0/16V,benzina 2002 - CT 23 FZR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audiofilu'
post 6 Jan 2019, 09:27
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.766
Joined: 4 February 09




Trebuia postat aici: http://www.reno.ro/In-Car-Entertainment-f103.html
Poate mută un moderator, aici e arie tehnica.


--------------------
Renault Laguna 2.0T 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonisingh9877nov
post 24 Apr 2019, 12:47
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 24 April 19




Hey Thankyou for posting it again
best trail cameras 2018
best dash cam 360


--------------------
bmw bmw 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:22
Dacia