Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

61 Pages « < 8 9 10 11 12 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

ce probleme aveti la megane2 facelift ?, cat de multumiti sunteti ? :)

cit de multumiti sunteti de facelift?
 
incintat [ 252 ] ** [37.11%]
multumit [ 339 ] ** [49.93%]
nemultumit [ 38 ] ** [5.60%]
regret alegerea facuta [ 50 ] ** [7.36%]
Total Votes: 679
Guests cannot vote 
ssilviu
post 26 Mar 2007, 12:08
Post #271


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Aici e vorba doar de gradul de sensibilitate al fiecaruia.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dack
post 26 Mar 2007, 18:21
Post #272


Membru cu atitudine


Group: Members
Posts: 607
Joined: 1 September 06
From: Bucuresti




Silviu, imi vibreaza schimbatorul, volanul, cotiera, sezutul, spatarul, piciorul de sprijin, toate pedalele. Pe scaun sunt parca la salonul de masaj. De fapt vibreaza toata caroseria...Sambata ma duc la IPSO sa vad daca e normal sau nu.

Banuiesc ca la turatie mare motorul a trepidat foarte puternic in tampoane si posibil s-au mai lasat. Sper sa nu se fi descentrat ceva.

This post has been edited by dack: 26 Mar 2007, 18:25


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5dCI 126CP Privilege, martie 2007
Fiat Stilo Dynamic, 1.9 MJT 148CP, 2006
Riding on the wind.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
j.d
post 26 Mar 2007, 18:27
Post #273


...internationally known


Group: Members
Posts: 2.002
Joined: 11 April 06
From: Bucuresti




Pai nu prea e normal chiar asa...vino vineri la intalnire ca sa vezi cum e si la altele. rolleyes.gif


--------------------
powered by TFSI
Ex-owner 2007 Megane Sedan...un pic mai altfel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dack
post 26 Mar 2007, 18:33
Post #274


Membru cu atitudine


Group: Members
Posts: 607
Joined: 1 September 06
From: Bucuresti




Multumesc de invitatie JD, dar eu nu pot scapa mai devreme de ora 19, doar in we sunt mai liber...Sper sa prind un dci in service, ca baietii de acolo sa aiba si comparatie.


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5dCI 126CP Privilege, martie 2007
Fiat Stilo Dynamic, 1.9 MJT 148CP, 2006
Riding on the wind.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 26 Mar 2007, 18:51
Post #275


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Intalnirea tine pana la ora 12.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dack
post 26 Mar 2007, 19:29
Post #276


Membru cu atitudine


Group: Members
Posts: 607
Joined: 1 September 06
From: Bucuresti




E super! Eu stau la 500 de metri de Polivalenta. Voi fi acolo vinerea asta.


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5dCI 126CP Privilege, martie 2007
Fiat Stilo Dynamic, 1.9 MJT 148CP, 2006
Riding on the wind.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanvelea
post 28 Mar 2007, 19:56
Post #277


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 March 07




Salut!

Nu am postat niciodata pe acest forum desi mi-am facut cont de cateva luni bune.

Intentionez sa-mi cumpar un megane sedane privilege dar sunt speriat rau pt ca am citit pe la voi c-au aparut cam multe probleme. Eu am un Cielo de 11 ani si peste 100.000 km dar pot sa va spun sincer ca n-am avut absolut nici o problema (nu m-am dus niciodata in service decat cand am considerat eu ca trebuie schimbate placutze, bucse etc) ... Am curaj sa plec cu masina asta si pe Luna.
Masina nici dupa 100.000 km nu troncane deloc... La Megane cum e posibil sa apara greierasi doar dupa cateva mii de km?

Mi-e frica totusi ca viitorul Megane (in caz ca voi face aceasta alegere) nu va fi la fel de fiabil precum actuala mea masina... Mie nu mi se pare normal sa apara probleme pana la 40.000 - 50.000 km...La unii vad c-au aparut si dupa 1.000 km...

Nu stiu ce sa fac... Incurajati-ma sa iau o decizie sau descurajati-ma smile.gif)


--------------------
Daewoo Cielo 1.5 GLE 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FireChief
post 28 Mar 2007, 19:58
Post #278


Ut ameris, amabilis esto * Fii amabil si o sa fii iubit


Group: Members
Posts: 683
Joined: 3 September 06
From: Bucuresti




citeste sondajul de mai sus ....si trage concluzii
si ,,,bine ai venit...
merita sedanul cu virf si indesat!
parerea mea!

This post has been edited by FireChief: 28 Mar 2007, 19:59


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5 dci, 100 cp , Luxe Privilege ,Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanvelea
post 28 Mar 2007, 20:05
Post #279


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 March 07




Am citit sondajul.. dar problema e ca multi vin de pe o dacie si e normal sa se simta ca intr-un OZN...
Oricum masina pot sa spun ca arata si la exterior si la interior excelent, doar ca NU E NORMAL sa apara probleme la o masina NOUA. Cand iti cumperi o masina nu trebuie sa te doara capul nici macar cu un greieras cat de mic ar fi el, cel putin in primii ani. Tatal meu are o Skoda Octavia si dupa 3 ani e ca noua masina... Asa speram sa se poata intampla si la Megane dar din pacate se pare ca e mai greu de crezut. Oricum o alta marca la motorul si dotarile unui megane este cu 2000-3000 euro in plus.. si nu stiu daca se merita... astept in continuare noi pareri... Multumesc


--------------------
Daewoo Cielo 1.5 GLE 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FireChief
post 28 Mar 2007, 20:07
Post #280


Ut ameris, amabilis esto * Fii amabil si o sa fii iubit


Group: Members
Posts: 683
Joined: 3 September 06
From: Bucuresti




ai citit tot topicul asta si ai ajuns la concluziile astea!???
atunci...ia-ti octavia
bafta!
...pareri poti cere pe alt topic ca asta are alta destinatie
de ex http://www.reno.ro/Vreau-sa-imi-iau-megane...voi-t69713.html

This post has been edited by FireChief: 28 Mar 2007, 20:10


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5 dci, 100 cp , Luxe Privilege ,Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mutzunache
post 28 Mar 2007, 20:49
Post #281


Milk my sheep, bitch!


Group: Members
Posts: 1.571
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




@bogdanvelea

In ziua de azi toti producatori de automobile se orienteaza spre profit si reducere de costuri. In orice masina te vei urca in Romania de la BMW, Audi, VW vei avea greierasi datorita drumurilor. Am fost sa imi Golf GTI, dar vanzatorul a insistat sa nu imi iau ca o sa imi dau cu tesla in OO de la greierasi.
De exemplu, Passat decembrie 2006, si-a crapat spoilerul, a fost schimbat, iar dupa o saptamana a luat o groapa putin mai tare si i s-au declansat airbag-urile, stiu 7 cazuri de Passat cu blocul motor crapat, toate masinile au problemele, intra pe forumul de masini germane si vezi acolo ce probleme gasesti. Nici o masina nu este fiabila 100%
Grupul VAG nu mai produce componente pe teritoriul Germaniei, toate vin din China si sunt asamblate in Germania, de fapt cred ca toti fac asa.
Acum bineinteles ca toata lumea o sa sara smile.gif).

Sa stii ca si eu as vrea Audi A4 sau Honda Accord, dar cunosti preturile acestor masini si raportul optiuni/preturi este in favoarea Renault.

Modelul 2.1 a fost plin de probleme dar uita-te acum la sondaj, eu am deja unul si acum in mai imi mai soseste unul. Am facut in 8 luni 20.000 de km din care 10.000 pe ruta Voluntari - Giulesti, iar masina a fost supusa la test de 4x4 in zona respectiva.

Nu poti spune ca este o super masina, este doar o masina normala pe care imi face o reala placere sa o conduc, doar ma bucur de ea, o conduc cu grija prin zona de razboi Bucuresti si nu am nici o problema.

This post has been edited by Mutzunache: 28 Mar 2007, 20:52


--------------------
M. Outlander 2019 Honda Civic 2021 Cadillac Eldorado 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 28 Mar 2007, 20:51
Post #282


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




QUOTE(SANDRINO @ 26 Mar 2007, 09:33)
De vre-o 3 saptamani au inceput sa mi se arda becurile pe faza scurta. Pina acum am schimbat 3 pe stanga si 2 pe dreapta. Intamplarea face ca a trebuit sa ma duc la service sa ma programez pentru revizie. Am fost intrebat ce probleme am cu masina. Cand am specificat ca am schimbat becuri de mi s-a acrit (si nu mi se pare tocmai usor) am fost stupefiat de raspuns: " E normal, la drumurile pe care le avem", desi si becurile celelalte merg pe aceleasi drumuri. Becul se arde, adica se face negru. In fine , de la ce ar putea sa fie  ??? De scartaitul placutelor nu mai vorbesc ca rup tastatura / 2 de nervi

10x
*



E posibil sa fie un fir aiurea pe undeva si sa faca scurt sa-ti arda becul.. Eu aveam o asemenea problema (nu la Renouri) si imi ardeau si siguranta...

Du-te la service si zi-le sa verifice, nu accepta raspunsul "Pai la drumurile noastre"... Eu am schimbat becurile de 2 sau 3 ori in 100.000 km...


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanvelea
post 28 Mar 2007, 20:58
Post #283


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 27 March 07




Mutzunache, indiferent cat de rezervat sunt, mai mult ca sigur mai spre toamna, imi voi lua un Megane Sedane 1,5 dci Euro 4 (105 Cp) + ESP... Am vb deja la IPSO si mi-au spus ca va aparea si motorul asta de Euro 4 si varianta cu ESP... Astept cu nerabdare si sper sa nu ma numar printre ghinionisti.. Aici mai tine si de noroc... daca ai noroc 10 ani n-ai nici o problema.. daca ai ghinion, dupa 2 luni crapa ceva smile.gif)
Sper ca nu voi avea nici o problema...
Va mai tin la curent.. deocamdata sunt in asteptarea variantei care mi se pare cea mai interesanta (pt mine)

Mutzunache

Zi-mi te rog, motorul de 1.6 cam cat consuma... Nu ma lua acum cu consumul precizat de Renault... Ma intereseaza tie cam cat iti consuma in oras si p-afara....

mersi mult!


--------------------
Daewoo Cielo 1.5 GLE 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 29 Mar 2007, 02:26
Post #284


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




Vezi ca e un thread special pentru consumul la 1.6, vezi acolo. Media e de 10-11 in Bucuresti si 6-7 in afara, depinde de mers.


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MystraL
post 29 Mar 2007, 16:22
Post #285


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 29 March 07




Sal all! Impropriu spus ca sunt proprietar Megane 2.2, ieri am platit avansul la el, si sper pana de Pasti sa intru in posesia lui (masina e deja in showroom, dar banii...). E Expression 1.6 16V, dar cu euro3, fapt pentru care am primit si o reducere de 1000 si ceva euro (probabil pt a compensa taxa auto). Dak poate sa imi spuna cineva dak exista diferente intre motoarele cu euro 3 si euro 4 (in afara de norme de poluare), si la ce probleme ar trebui sa ma astept in viitorul apropiat (nu sunt pesimist convins, dar...), as fi recunoscator.


--------------------
Renault Megane Bicorp 20 nov 2006 Facelift
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mefmef
post 30 Mar 2007, 19:19
Post #286


Membru autentic


Group: Members
Posts: 275
Joined: 17 October 06




Am votat multumit!
Vreo 8000 de kilometri in 6 luni.
Am ales Megane Sedan pt. ca mi-a placut design-ul, pt. ca este destul de bine dotata inca din standard, pt. ca are 5 stele la EuroNCAP, pt. ca avea cam cel mai bun pret din clasa la dotarile respective.

Mai sunt unele mici lucruri care ma deranjeaza, dar care nu pot fi considerate probleme.
Acestea ar fi:
- Cursa stergatoare - ar trebui sa stearga mai mult in partea stanga si cel din dreapta sa acopere o arie mai mare.
- Zgomotul la rulare - dar cel putin in cazul meu cred ca este datorat in primul rand pneurilor Bridgestone.
- Ar mai fi (sau mi se pare) senzatia de frecare la roti - posibil datorita placutelor de frana din material ecologic.
- Mirosul instalatiei de climatizare. Asta nu apare doar la Megane, apare la mai multe marci. La mine a aparut destul de repede mirosul de imbacsit, poate a contribuit si faptul ca in oras merg mai mult pe recirculare. O sa incerc sa fac o curatare a instalatiei.

Per total, multumit de masina.
Sper sa fie asa si pe viitor smile.gif

This post has been edited by mefmef: 30 Mar 2007, 19:21


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dorriinn
post 30 Mar 2007, 21:00
Post #287


Romania Trotter


Group: Members
Posts: 355
Joined: 20 February 07
From: Craiova




hopa,,, vad ca au mai aparut niste voturi de "nemultumit". sa fie oare skodisti??? icon_mrgreen.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 Expression 1.6 - PH .. ...
Uimit de ce vad pe strada...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 31 Mar 2007, 00:14
Post #288


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(MystraL @ 29 Mar 2007, 17:22)
Dak poate sa imi spuna cineva dak exista diferente intre motoarele cu euro 3 si euro 4 (in afara de norme de poluare), si la ce probleme ar trebui sa ma astept in viitorul apropiat (nu sunt pesimist convins, dar...), as fi recunoscator.
*



La benzina nu exista nici o diferenta. Masinile sunt identice. Doar ca Renault s-a sinchisit sa o inregistreze la RAR doar la inceputul acestui an.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zetu
post 31 Mar 2007, 15:28
Post #289


Membru autentic


Group: Members
Posts: 633
Joined: 18 December 04




Am si eu o intrebare, la spalatorie dupa ce baga aia presiune, se strange apa pe bucata aia de plastic de jos de la rama portbagajului unde vine chederu? (nu stiu daca m-am facut inteles smile.gif ) Ca acuma am avut surpriza neplacuta sa dau de o spalatorie unde sa-mi deschida portbagaju ca sa-l stearga de apa pe margine, insa era adunata apa in profilul acela in forma de V.


--------------------
NISSAN QASHQAI 1.3 dct Tekna 2019
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dorriinn
post 1 Apr 2007, 09:17
Post #290


Romania Trotter


Group: Members
Posts: 355
Joined: 20 February 07
From: Craiova




sal!
am si eu o nelamurire (nu am vrut sa deschid alt topic, asa ca scuze de off) :
functia maini libere merge? daca da, cum pot sa o activez si cum functioneaza (manualul e cam ambiguu aici). e un fel de keyless go??

multam. sofer1.gif


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 Expression 1.6 - PH .. ...
Uimit de ce vad pe strada...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
semit
post 1 Apr 2007, 09:45
Post #291


Private Spice


Group: Moderatori
Posts: 5.972
Joined: 27 September 05
From: Bucuresti




NU


--------------------
Reno Megane GT line 1.5dCi '13
nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 1 Apr 2007, 09:59
Post #292


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Interesant ca din cei 6 nemultumiti si 3 care regreta alegerea facuta doar unul si-a argumentat (cam mult spus) votul. Restul parca vad ca nici nu au megane facelift.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Benni
post 1 Apr 2007, 10:58
Post #293


Membru incepator


Group: Members
Posts: 76
Joined: 20 February 07
From: Cluj-Napoca




E grea alegerea unei masini...
Sunt tare amuzat citind forumurile dedicate altor marci si motivatiei pentru care oamenii si-au ales acea masina: fiecare isi apara cu devotament optiunea, gata sa jure ca nu va regreta niciodata! Cineva de la Opel Astra insira o multime de argumente (minore, de altfel, dar valide) pro alegerea sa, iar in final zice: a mai trebuit sa scot 2100 euro din buzunar, dar asta nu conteaza... Si cred ca nici noi nu facem exceptie. E greu sa recunosti ca ai facut o investitie destul de serioasa intr-o directie gresita. Deci iata-ma si pe mine smile.gif :
* Nu cred ca exista masina perfecta; exista insa cea mai buna alegere pentru scopul cutare (familie, sport, serviciu...), cel mai bun raport dotari-pret, pret-fiabilitate etc.
* Exista atatea designuri la masini pentru ca gusturile oamenilor sunt diverse; aici argumentele sunt cu totul subiective.
Un scurt bilant la 1800 km:
- masina merge perfect, fara nici o problema; poate sa mentionez ca mi-a cazut bucata de cauciuc care imbraca pedala de ambreiaj (am pus-o destul de usor la loc);
- consum mediu, Cluj + exterior: 6,7 litri;
- motorul ramane extrem de silentios, antifonare buna, nici un greieras;
Nemultumiri:
- dupa cum remarcau si altii, directia imi pare prea asistata, nu simt suficient calea de rulare; la viteze mai mari devine ok;
- ambreiajul prinde cam sus;
- centrul de greutate cam ridicat; asta coroborat cu lipsa ESP-ului imi creaza un usor sentiment de neliniste in curbe; imi trece insa cand vad ca nu avem autobandurile Germaniei pe care sa incurc lumea cu viteza mea prea mica...;sper ca pachetul acesta pentru drumuri dificile isi va implini menirea pentru noi.
Una peste alta raman multumit de achizitia facuta, si - in naivitatea mea - fac urmatorul rationament: pentru familie nu am gasit ceva mai potrivit ca estate-ul meu (dotari, spatiu); ca design interior-exterior eu nu o dau pe nimic din concurenta (octavia, opel, accent, chevrolet, seat, chiar ford...). Si atunci lucrurile devin simple: avand in vedere ca pretul este cu 2000-3000 euro mai mic decat orice alternativa, spuneti-mi ce mi s-ar putea defecta post-garantie, si sa nu fie acoperit de diferenta de pret mentionata?! Sigur,gandind in limite rezonabile si probabilistice. Asta, desigur, presupunand ca la concurenta lucrurile raman perfecte.

Asadar, cu masina e ca si cu nevasta: dupa ce ti-ai luat-o e cea mai buna!

GRESESC?! smile.gif ( Ma refer la masina, ca la nevasta nu am dubii )

PS: Paste fericit, fiti binecuvantati!

This post has been edited by Benni: 1 Apr 2007, 11:24


--------------------
renault megane 2.2 estate 1,6 16v 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SwatKat
post 1 Apr 2007, 12:53
Post #294


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.087
Joined: 22 June 04
From: eterna si fascinanta RO




Foarte bine spus.
Si eu am cautat masina perfecta... (bine pentru mine ar fi un ML 320CDI full, dar asta e alta poveste... de vreo 80k euro).

Cred ca am mai scris si eu pe forum. Cand am schimbat SLZ, care nu mi-a creat nici o problema, am avut de ales intre O2 si Megane. Intr-adevar, ma atragea la O2 pozitia la volan insa PRETUL la Megane m-a cucerit, combinat si cu optiunile pe care le-am primit.

Si nu regret acum, dupa 10k km. Masina nu are nimic, insa e adevarat ca a inceput sa mai scartaie nitel, insa e normal la ce gropi sunt in Buc. Sunt bucuros de PDG pt ca urc pe borduri, desi as fi preferat si ESP.

In concluzie, masina f buna, sper sa nu cobesc, si merita banii.


--------------------
Skoda O3 FL 1.4TSI DSG 2017
Ex -M2.2, 1.5/100
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata70
post 1 Apr 2007, 15:26
Post #295


Membru autentic


Group: Members
Posts: 537
Joined: 1 September 05




Bine spus, Benni!...
La prima vedere masina e o.k.(abia am luat-o) M-a surprins faptul ca nu au mai pus capac la motor(1,6 16v) ...Cunoscand de pe forum ca doar la megane 1,4 16 v veneau fara capacul ala din plastic la motor, am intrebat la dealer crezand ca poate au uitat sa-l monteze...Raspunsul-de cateva luni nu se mai pune asa ceva la 1,6 ...
Stie cineva cat costa asemenea capac?Care ati luat in ultima vreme megene privilege puteti confirma cele de mai sus ?


This post has been edited by cata70: 1 Apr 2007, 15:30


--------------------
Toyota Avensis 2013
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
touche
post 1 Apr 2007, 19:53
Post #296


Membru autentic


Group: Members
Posts: 849
Joined: 14 February 07
From: Constanta




La 1,5 dci, privilege, masina vine cu capac!


--------------------
renault megane 2.2 2006; 1,5 dci ;80 CP luxe privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fuzz
post 1 Apr 2007, 21:22
Post #297


gHIdusul


Group: Members
Posts: 1.013
Joined: 21 October 06
From: RFG




Nu conteaza atat de mult echiparea, si eu am Luxe Privilege si nu am capac. Poate pentru ca dieselul e mai zgomotos si ajuta si capacul ala la ceva, nu stiu, nu mor, si asa am voie doar sa pun lichid de parbriz, in rest, service biggrin.gif


--------------------
Renault Megane Sedan Luxe Privilege 2.2 - 1.6 16v 110cp Decembrie 2006 - B-XX-FUZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
denisCT
post 1 Apr 2007, 21:39
Post #298


Membru autentic


Group: Members
Posts: 220
Joined: 30 May 04
From: Constanta




Scuze ca sunt putin offtopic, dar daca tot a venit vorba de celebrele capace, voiam sa intreb ceva: Au facut economie la un capac de plastic, dar anvelopele le-au lasat de calitate buna(bridgestone)?


--------------------
Renault Megane 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 1 Apr 2007, 21:44
Post #299


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Calitate buna este un antonim la Bridgestone-urilor B390.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 2 Apr 2007, 07:23
Post #300


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.258
Joined: 22 January 04




Eu am pe ea Goodyear NCT5. Capac la motor am pus eu, 100 lei grei de aici, de pe bursa. Oricum nu are nici un rol decat estetic si ca tine praful.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









ANUNT !

Cei care vor mai porni un versus benzina - diesel pe acest topic vor lua warn + ban o zi.
Nu deviati de la scopul acestui topic, si anume: PROBLEME megane 2 facelift !!!!


--------------------
Go to the top of the page
61 Pages « < 8 9 10 11 12 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th May 2024 - 11:07
Dacia