Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Rechemare Logan in service!, Problema SCAUN SOFER

Andy LGN
post 16 Nov 2005, 18:51
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 28 August 04
From: Bucuresti




2900 de Loganuri vor fi chemate in service. IAR
Problema: scaunul soferului !

O fi din cauza ca spatarul acestuia se rupe la accidentele din spate ?



P.S. Mii de scuze moderatorilor pentru postarea topicului la Diverse. Locul lui era la Probleme tehnice probabil. SORRY inca o data si daca e necesar va rog sa il mutati.



Stiri de ULTIMA ORA!!!

Loganurile produse intre 5 si 19 septembrie 2005 vor fi rechemate.
Cauza : scaunul soferului se poate rupe! blink.gif
Armatura spatarului e de vina si anume o sudura a acesteia.
Motivul : "un sudor nou care nu stie sa faca treaba ca la carte" radmasa.gif
La gropi exista riscul indoirii scaunului. MAi ales la supraponderali:)) blink.gif

This post has been edited by Andy LGN: 16 Nov 2005, 19:08


--------------------
Skoda Octavia 2 TDI 2007 - B-xx----
Noi, romanii, am stat pe malurile istoriei si ne-am uitat la altii.


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alecs_dorel
post 16 Nov 2005, 18:59
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 2 November 05





cele fabricate intre 5 si 19 sept 2005. Cauza scaunul sofer se poate rupe sad.gif


--------------------
Dacia Logan1,5dci Laureate - TR-00-WSK
_AlecS_
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daxx
post 16 Nov 2005, 19:11
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 423
Joined: 1 October 04
From: Iasi




Apropo de problema cu scaunul soferului..am gasit si eu o "chichita", dar care am vazut ca se intilneste la mai multe masini (acum incerc sa aflu daca la toate..sau, ma rog..la cele ale colegilor de forum). Atit scaunul soferului, cit si cel din dreapta prezinta un "joc"..daca apuci cu mina spatarul si-l misti fata-spate se observa acest joc destul de pronuntat. La voi cum e?
Mersi!
Precizez ca masina mea e din dec 2004.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZaiR
post 16 Nov 2005, 19:12
Post #4


Against the System


Group: Members
Posts: 345
Joined: 7 January 04
From: Bucuresti




Uite azi 16 11 05 dacia automobile recheama la service masinile vandute in septembrie cica vreo 3 .000masini motivul:super tare:scaunul soferului nu a fost sudat bine...hmmmm...clar...si ce sa mai credem...nu au chemat la fabrica masinile care se exfoliaza,care intra apa in ele si fac atata tam-tam pt scaune,care cica se pot indoi cand dai intr-o groapa...
nu vi se pare dubios????
Culmea culmilor acum Dacia se compara cu Mercedes(si mercedes au chemat la fabrica nu stiu cand cate masini)
Bataie de joc.......


--------------------
DUCATI 900 SuperSport 2003 - este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 16 Nov 2005, 19:17
Post #5


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




Da, si e normal sa fie asa. Ruperea scaunului tine de siguranta, exfolierea si apa nu sunt atat de importante.


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy LGN
post 16 Nov 2005, 19:18
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 107
Joined: 28 August 04
From: Bucuresti




Daxx

Si la mine este prezent acel joc. Cred ca este normal la Dacia Logan smile.gif.


--------------------
Skoda Octavia 2 TDI 2007 - B-xx----
Noi, romanii, am stat pe malurile istoriei si ne-am uitat la altii.


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladiopa
post 16 Nov 2005, 19:29
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




S-ar putea sa fie asa desi ma indoiesc. Utilajele pe care se realizeaza sudarea daca nu sunt automate sunt mecanizate cel putin. Inainte de lansarea in fabricatie se regleaza aceste utilaje prin incercari pana se determina regimul de sudare optim. Intr-o singura situatie poate fi adevarat ceea ce spun ei: achizitionarea sau intrarea pe linia de fabricatie a unui nou utilaj. Alea cu care s-a lucrat pana acum sunt OK si nu sta nimeni sa schimbe parametrii si chiar daca se face revizie parametrii se cunosc si se pleaca din start direct cu ei asa ca nu mai e nevoie de alte incercari. Va spun ca asa s-a intamplat cu puntea spate, pana au reglat utilajul au stricat cateva bucati. Ati fi surpinsi sa vedeti cate incercari s-au facut pana s-a deteminat un regim de sudare care sa conduca la o structura optima a imbinarii sudate (s-a mers pana la determinarea microstructurii prin incercari metalografice si examinari la microscop a acelor zone)

Si apropos de joc la scaun, si la mine e la fel, la amandoua


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 2005 - B-
Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 16 Nov 2005, 19:45
Post #8


-


Group: Members
Posts: 21.851
Joined: 19 April 05
From: Romania




EDIT AGAIN . . . pentru postul de mai jos.

Scaunele se vor inlocuii cu siguranta. Nu vor stai ei sa sudeze scaunul in service.

This post has been edited by IRONICK: 16 Nov 2005, 20:11


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ZaiR
post 16 Nov 2005, 19:56
Post #9


Against the System


Group: Members
Posts: 345
Joined: 7 January 04
From: Bucuresti




voi sunteti chiar asa de creduli ca au chemat aceste masini in service pt problema asta(ultima oara a fost cu cricul)...altele sunt problemele......in decurcul a5 ani de zile cat am avut si DSN si Nova GTI an 2000 deci aceleasi repere, in afara de motor si cutie ...mie mi s-au rupt 2 scaune..hmmm...nu am nici 100kg.am 85...haha..culmea culmilor erau serviceurile pline de scaune rupte..(AUTOCENTER Venerei) pe unele masini erau montate cu tapiterii diferite...atunci nu au putut sa le cheme !!! acum da... motivul... acest Logan nu a avut parte de multe teste inaintea lansarii lui...de aceea exista atatea scandaluri si prbl. ex.testul elanului... tare sunt curios sa merg si eu in service sa vad ce ii fac scaunului asta...poate il schimba cu vreunul Recaro...cine stie ... parerea mea e ca prbl. vine din alta parte....oricum bafta celor ce detin un Logan,nu le port pica...eu sunt nervos pe cei de la Dacia pt ca isi bat joc de ei ...


--------------------
DUCATI 900 SuperSport 2003 - este!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kramer
post 16 Nov 2005, 20:09
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 367
Joined: 26 May 04
From: Brasov




QUOTE(ovidiusoft @ 16 Nov 2005, 21:17)
Da, si e normal sa fie asa. Ruperea scaunului tine de siguranta, exfolierea si apa nu sunt atat de importante.
*



Corect!
Daca ai un accident si dai in judecata Dacia pentru un viciu de fabricatie al scaunului uzina pierde o gramada de bani.
Daca ti se exfoliaza vopseaua si in 2 ani masina e putreda te duci repede sa cumperi alta si uzina castiga o gramajoara de bani smile.gif

This post has been edited by Kramer: 16 Nov 2005, 20:12


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
arond
post 16 Nov 2005, 20:29
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 29 August 05




QUOTE(ZaiR @ 16 Nov 2005, 20:56)
oricum bafta celor ce detin un Logan,nu le port pica...eu sunt nervos pe cei de la Dacia pt ca isi bat joc de ei ...
Relaxeaza-te, trage adanc o gura de are si numara pana la 10 smile.gif..

Ce ma uimeste e ca nimeni nu vede partea buna (normala) a lucrurilor: Dacia recheama masini deja vandute, pentru probleme tehnice. Ma intreb cate frigidere a rechemat Arctic pentru ca scapau freon...

Numa' bune.


--------------------
Logan/Nova Laureate 1.4/GT - -
People ask for criticism, but they only want praise.
W. Somerset Maugham (1874 - 1965)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danchitu86
post 16 Nov 2005, 22:12
Post #12


Membru cu BRB


Group: Members
Posts: 199
Joined: 24 September 05
From: Bucharest




QUOTE
5-19 septembrie 2005


Avem colegi de forum implicati in asta? Sa fi ajuns scrisorile la destinatie? Eu am ridicat masina pe 21.11, as avea sanse sa primesc ceva?


--------------------
Logan 1.4 MPI Albastru Marin 2005 Laureate
People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Loghy
post 16 Nov 2005, 22:39
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 203
Joined: 27 April 05
From: Bucuresti




Nu asteptati sa primiti scrisorile acasa.
Sunati la vocea clientului si intrebati daca masina voastra se afla printre cele care trebuie chemate in service.
La prima chemare in service am sunat, am intrebat si mi-au spus ca da masina mea este printre cele la care trebuie schimabat cricul si verificarea cablului de la motor.
Scrisoare acasa... n-am primit nici pana acum dry.gif


--------------------
Dacia Logan 1.6 MPI 2004 - Ambition - B XX RRJ
Good things come to those who wait...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 16 Nov 2005, 23:17
Post #14


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Drat! Ca m-am nimerit in intervalul cu pricina. M-am uitat insa la scaun... m-am lasat mai tare pe el... m-am lovit de el sa vad daca e vreo problema si nimic.
O sa sun la V.C. sa ma informez si apoi la dealer doar de precautie.


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 16 Nov 2005, 23:32
Post #15


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Si la mine au acel joc spatarele. De rupt nu se rupe asa usor dar daca este si o mica posibilitate de viciu al fabricatiei , trebuie intervenit cumva . Bravo Dacia .


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladiopa
post 17 Nov 2005, 08:02
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




E cineva de pe forum care si-a achizitionat masina de curand si ea face parte din lotul rechemat pentru remedierea problemelor ? Poate ne spune si noua daca intr-adevar ii fac ceva la scaun sau problema e in alta parte. Bineinteles ca in service nu are acces nimeni dar cine stie, poate scapa ceva, vreo informatie pe undeva. Si apoi scaunul se poate verifica daca a fost resudat sau daca s-a inlocuit cu altul.

Asteptam detalii


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 2005 - B-
Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bunicu
post 17 Nov 2005, 08:36
Post #17


Membru autentic


Group: Members
Posts: 257
Joined: 12 September 04




la protv aseara au zis ca scaunele nu sint facut de catre dacia ci de o alta firma. pacat ca nu le-au controlat bine inainte sa le monteze.

oricum, ma bucura masura luata si dacia a mai dat o lovitura de imagine cu aceasta campanie.


--------------------
Renault Megane 2.1 Estate 1,5 dci 101 CP comfort expression
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghc
post 17 Nov 2005, 09:01
Post #18


..:::Cautatorul:::..


Group: Members
Posts: 411
Joined: 9 December 03
From: Cluj-Napoca




Eu am facut comanda pe 28 august si am ridicat masina (pardon, Dacia biggrin.gif ) pe 17 octombrie. Deci ma gandesc ca as avea sanse sa fiu chemat... o sa le trimit un mail chiar acum. Voi reveni cu detalii.


--------------------
ZKR (Logan by Dacia) BaLaureate 3.14 1907 toamna - CJ-01-GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 17 Nov 2005, 09:04
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




QUOTE(bunicu @ 17 Nov 2005, 08:36)
oricum, ma bucura masura luata si dacia a mai dat o lovitura de imagine cu aceasta campanie.
*



sa nu exageram. ce lovitura de imagine?? eventual una care le-a invinetit un ochi. ce naiba, mergem pe principiul "decat sa fuga la alta, mai bine ma bate pe mine saptamanal?"


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
body
post 17 Nov 2005, 09:21
Post #20


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 568
Joined: 19 July 04
From: Ploiesti




Parere personala !
Nu pentru scaune sunt chemate ci pentru altceva mai naspa !
Oricum jenant !
@manuel Mai vezi sa nu te enervezi ca poate se intampla chestia cu capul pe care ai zis-o.
Pai eu ce papucii mei am zis? E JENANT CA NU AU TARIA SA RECUNOASCA ADEVARATA PROBLEMA !
Si nu te lega de anumite posturi ( in speta cele care nu ridica golanul in slavi ) pentru ca exista o carca de antecedente la Dacia asa ca.......

This post has been edited by body: 17 Nov 2005, 10:27


--------------------
Mitsubishi/Suzuki Lancer/SX4 2007/2008 - PH-72-BVR PH-77-MMR
body cu lancer si nevasta cu suzuki sx4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 17 Nov 2005, 09:32
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Ce tot ii dati ma cu jenantul, ca-mi crapa capul! Cand firme mari cheama masini in service, ziceti "bravo lor, uite, ii umple de respect pe clienti". Cand au inceput si ai nostri sa faca asta, v-ati imbolnavit de scenarita: "sigur ii cheama pentru altceva, jenant, penibil, etc." Singurele chestii jenante sunt unele postari de pe-aici. 022.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VeNoM386
post 17 Nov 2005, 09:34
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti




Ia cititi aici

QUOTE
Cutia automata de viteze ZF ridica probleme masinilor din lumea intreaga

Mii de modele de masini premium din lumea intreaga au fost scoase de pe piata si intoarse in fabrica pentru verificari. Motivul il reprezinta o posibila problema la cutia de viteze. Furnizorul acestor cutii de viteze este recunoscutul fabricant ZF din Germania.

Compania ZF a descoperit un segment neincalzit la angrenaj care se deterioreaza extrem de rapid daca este folosit in mod obisnuit. Acesta defectiune poate duce la prabusirea sistemului.

Problema a fost anuntata in America si Agentia Nationala pentru Siguranta in Condus a decis intoarcerea autoturismelor in fabrica. Primul model cu care s-au inceput verificarile a fost Land Rover LR3, cunoscut si sub numele de Discovery 3. Urmatoarele pe lista au fost Range Rover si modelele Range Rover Sport.

Peste 2000 de modele Land Rover au fost supuse verificarilor in Statele Unite si peste 4,500 la nivel global.

Aceiasi cutie in sase viteze este folosita de Jaguar, Aston Martin si BMW. Si aceste trei marci au inceput verificarile. Aston Martin ca declarat ca aceasta problema a afectat modelul DB9 si modelul Volante din lumea intreaga. Numarul de masini afectatenu este cunoscut cu exactitate nici macar de ceilalti doi fabricanti de automobile.

Pentru fiecare masina inspectia si rectificarea problemei dureaza aproximativ trei ore.

Agentia pentru Siguranta a deschis o investigatie pentru Ford . Dupa cateva plangeri depuse, Volvo XC90 SUV a retras 39,500 de modele de la vanzare. Problemele aparute sunt cablurile dispozitivului de fixare a bateriei si cateva probleme de siguranta. Pana acum nu s-a inregistrat nici un accident.


--------------------
Citroen C4 Champion 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dras
post 17 Nov 2005, 09:42
Post #23


Driver


Group: Members
Posts: 163
Joined: 21 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(M@nuel @ 17 Nov 2005, 09:32)
Ce tot ii dati ma cu jenantul, ca-mi crapa capul! Cand firme mari cheama masini in service, ziceti "bravo lor, uite, ii umple de respect pe clienti". Cand au inceput si ai nostri sa faca asta, v-ati imbolnavit de scenarita: "sigur ii cheama pentru altceva, jenant, penibil, etc." Singurele chestii jenante sunt unele postari de pe-aici. 022.gif
*



Subscriu la cele de mai sus.


--------------------
Honda Accord Executive 2007 / 2.0 A/T 155CP - B-74-***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ghc
post 17 Nov 2005, 09:49
Post #24


..:::Cautatorul:::..


Group: Members
Posts: 411
Joined: 9 December 03
From: Cluj-Napoca




Va mai amintiti ca unii dintre noi au primit Loganul cu intarziere??? Se zvonea ca ar fi o inspectie a unui anumit lot...


--------------------
ZKR (Logan by Dacia) BaLaureate 3.14 1907 toamna - CJ-01-GHC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladiopa
post 17 Nov 2005, 10:12
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(ghc @ 17 Nov 2005, 09:01)
Eu am facut comanda pe 28 august si am ridicat masina (pardon, Dacia  biggrin.gif ) pe 17 octombrie. Deci ma gandesc ca as avea sanse sa fiu chemat... o sa le trimit un mail chiar acum. Voi reveni cu detalii.
*




eu unul astept cu interes sa vad ce iti spun "meseriasii" wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 2005 - B-
Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladiopa
post 17 Nov 2005, 10:15
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(M@nuel @ 17 Nov 2005, 09:32)
Ce tot ii dati ma cu jenantul, ca-mi crapa capul! Cand firme mari cheama masini in service, ziceti "bravo lor, uite, ii umple de respect pe clienti". Cand au inceput si ai nostri sa faca asta, v-ati imbolnavit de scenarita: "sigur ii cheama pentru altceva, jenant, penibil, etc." Singurele chestii jenante sunt unele postari de pe-aici. 022.gif
*



Subscriu si eu la parerea ta. nu e jenant faptul ca au recunoscut o greseala si sunt gata sa isi asume responsabilitatea rezolvarii ei. Problema e alta, ca nu au curajul sa spuna exact care-i problema cum nu au facut-o nici cand a fost vorba de cric.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 2005 - B-
Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 17 Nov 2005, 10:22
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Cu asta ne vom lamuri dupa ce se vor intoarce din service primii beneficiari ai interventiei. Ma indoiesc totusi ca te cheama pentru scaun si-ti repara franele sau directia. Care-i faza cu cricul? Din cate stiu, problema era reala, chiar au fost probleme cu unele cricuri care au si fost schimbate.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladiopa
post 17 Nov 2005, 10:29
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 31 August 05
From: Bucuresti




QUOTE(M@nuel @ 17 Nov 2005, 10:22)
Cu asta ne vom lamuri dupa ce se vor intoarce din service primii beneficiari ai interventiei. Ma indoiesc totusi ca te cheama pentru scaun si-ti repara franele sau directia. Care-i faza cu cricul? Din cate stiu, problema era reala, chiar au fost probleme cu unele cricuri care au si fost schimbate.
*




Da, acolo era o problema, piulita prin care mergrea surubul ala era din plastic dac anu ma insel intocmai cum pusesera la ultimele dacii berline 1300 pe care le-au facut. Dar, sa fim totusi seriosi, nu trebuie sa vii cu masina in service ca sa iti schimbe cricul...Sau daca vii, dai cricul vechi si il primesti pe ala nou, nu trebuie sa duci masina pe aparate. S-ar putea sa vorbesc prostii si sa nu cunosc eu toate datele si atunci "mea culpa"


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 2005 - B-
Oricat de mica ne e leafa, noi tot putem munci mai putin decat ne platesc ei!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pedrovl
post 17 Nov 2005, 10:43
Post #29


pedrovl


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 12 October 04




Inca nu mi-am luat Logan da rapreciez extrem de pozitiv atitudinea uzinei ceea ce inseamna ca sunt foarte seriosi. Pacat ca sunt unii care vad ceva rau in treaba asta. Probabil ca anumite cazuri de exfoliere vopsea sau patrundere apa in interior sunt izolate si nu apartin in totalitate uzinei iar daca totusi apartin si sunt in numar mic (dupa cum am citit pe forum sunt putini care au aceste probleme ) acestea fac obiectul garantiei si nu trebuie sa te cheme uzina pentru un caz rezolvabil la garantii. Asa suntem noi romanii....ii laudam pe nemti care au chemat sute de mii de masini ca lumea pentru probleme mult mai grave si nimeni nu a comentat, nemtii cumparand in continuare Audi si WV sau Mercedes iar noi ne legam ca boala de omul sanatos pentru ca Dacia a descoperit o problema si doreste sa o rezolve civilizat.Dati-i inainte cu criticile ca o sa tot intram in UE....


--------------------
DACIA DUSTER 1,6 16v 4x4 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 17 Nov 2005, 10:44
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




Din cate stiu, pe langa schimbarea cricului, au efectuat si o OTS, o interventie la soft, parca. Si-apoi, doar n-aveai sa te duci cu cricu-n mana! smile.gif
Nu vreau sa fiu inteles gresit, nu le iau apararea cu orice pret. Si eu am unele nemultumiri, insa prefer sa raman obiectiv.


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 4th May 2024 - 04:03
Dacia