Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

1066 Pages « < 438 439 440 441 442 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Colțul supăraților, un loc la cafenea de vărsat necazuri...

adip
post 22 Oct 2010, 13:47
Post #13171


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




QUOTE(tatimeu @ 22 Oct 2010, 19:18)
Dar ca un simplu utilizator de masina care folosesti agregatul pentru a te deplasa din A in B si care consumi 1400l combustibil pe an asa in medie deci aproximativ 55-60milioane lei mie imi suna deja a mancare neagra, uscata si urat mirositoare de sub unghii- asta in conditiile in care dai 20-30 sau mai bine de euroi pe masina si bineinteles ca esti un frecvent client al cluburilor deci ca rezultanta si un increzut aspirator de puicute.
Vorbesti prostii. Nu iti inteleg supararea pe cei care au GPL pe masina, indiferent de costul masini. Daca pe proprietar il costa mai mult pe kilometru parcurs, nu e bine fiindca arunca cu banii. Daca il costa mai putin, iarasi nu e bine ca e fudul fiindca si-a luat masina, dar isi mananca de sub unghii si de-aia si-a luat-o cu GPL. Cum o dai, tot nu-i bine.
QUOTE(tatimeu @ 22 Oct 2010, 19:18)
Mi se zbarleste parul pe piept atunci cand mai tranzitez muntele nostru "frumos" si vad o groaza de masinute e drept unele inchipuite cu buson de plastic.
E problema ta, te poti zbarli cat vrei, pe soferii respectivi ii intereseaza ca platesc mai putin pe kilometru, ii doare probabil fix in c...ot de parul tau de pe piept.
Gargara de prost gust, parerea mea.


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 22 Oct 2010, 16:25
Post #13172


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




tatimeu esti in totala debusolare. daca vrei sa te mai luminezi cerceteaza domeniul. merita wink.gif


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 22 Oct 2010, 18:02
Post #13173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




are idei preconcepute - genul daca ai "limuzina" nu poti sa-i pui gaz ca te rade lumea smile.gif

La unele "tractoare" se preteaza, la altele mai sportive nu...


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
T.rac3Er
post 23 Oct 2010, 10:46
Post #13174


cr8or


Group: Members
Posts: 1.461
Joined: 25 July 04




lasa frate. sa fie omul multumit ca ii consuma masina in trafic benzina care are tot felul de accize care se duc in buzunarul unor smecheri, in loc de un "rest", care pana una alta, nu are acele impozite. binenteles ca daca o sa isi mai puna multi instalatii gpl o sa sara de cur smecherii si baga si acolo ceva "impozite", ca deh polueaza.
PS: cine are la indemana sau stie de la rar de preferinta definitia pt o masina motorizata hibrid. adica este doar pt combinatie cu un "motor" electric, sau e vorba si de alte ramificatii.
ca o masina pe gpl euro2 polueaza de 15 ori (la itp) mai putin decat daca mergea pe benzina. diferenta pt euro5 , ca tot e cea mai noua, cred ca e mai mica. dar si instalatia e alta cu tehnologie mult mai avansata.
deci fiti "suparati" pe aia care stiu sa pazeasca buzunarul cand toti atenteaza la cate ceva din el !!


--------------------
Citro-mobil C4 2006 VTR+
Why waste energy on fighting the old when you can just use it to create something new. All life has the creation gift inside. Use it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tamango
post 25 Oct 2010, 06:47
Post #13175


Biciclist


Group: Members
Posts: 1.330
Joined: 30 January 07
From: Bucuresti




Ceata in Bucuresti ... au inceput loganistii sa-si aprinda stopurile de ceata ... mi-au zgariat ochii o ora azi in trafic, deja vad numai rosu in monitor ... 022.gif

This post has been edited by Tamango: 25 Oct 2010, 06:48


--------------------
Suzuki Vitara 1,6 AT 2017
Confectionam fumigene direct din acordeoane ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 25 Oct 2010, 07:37
Post #13176


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




bine ca am iesit cu symbolu azi... ca altfel ma simteam ofensat laugh.gif laugh.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 25 Oct 2010, 07:43
Post #13177


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Ce legatura are masina? Educatia e problema, nu masina!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 25 Oct 2010, 08:00
Post #13178


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




Are, fiindca cel mai des la Logan intalnesti asta..ia sa te uiti,de curiozitate...p-astia si p-aia care conduc cu sapca/caciula pe cap, depasit direct, fara comentarii, fara drept de apel..no regrets,they don't work


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 25 Oct 2010, 08:17
Post #13179


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Eu am vazut mai multe Mondeouri si Golfuri/Jetta cu stopul de frana aprins, decati Loganuri.


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 25 Oct 2010, 08:25
Post #13180


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




radmasa.gif tractorasu zburator icon_mrgreen.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 25 Oct 2010, 08:42
Post #13181


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




ninja, tu cu cine/despre ce vorbesti bre?


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 25 Oct 2010, 08:55
Post #13182


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




eu am un vecin cu superb care umbla cu basca asa ca... nu cred ca au sens etichetarile astea inutile


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 25 Oct 2010, 09:23
Post #13183


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




bine stundentie,sa casti ochii data viitoare cand ai pe unu cu basca pe cap in fata..ce crezi ca am inventat-o eu p-asta? mi-au zis si mie batranii dar n-am crezut pana nu mi s-a intamplat si mie..in mod repetat icon_mrgreen.gif


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 25 Oct 2010, 09:26
Post #13184


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




eventual imi recomanzi sa imi iau si eu o sapca/caciula cand mai ies cu loganu laugh.gif laugh.gif


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 25 Oct 2010, 09:42
Post #13185


Membru


Group: Members
Posts: 4.436
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(hitman1234 @ 25 Oct 2010, 08:00)
Are, fiindca cel mai des la Logan intalnesti asta..ia sa te uiti,de curiozitate...
*



Ai ponderat cu numarul total de masini vazute din fiecare model?biggrin.gif


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 25 Oct 2010, 09:47
Post #13186


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




nu el,un grup de cercetatori britanici! tongue.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hitman1234
post 25 Oct 2010, 09:55
Post #13187


Bringing secsi back


Group: Members
Posts: 1.791
Joined: 9 February 08




QUOTE(St @ 25 Oct 2010, 10:42)
Ai ponderat cu numarul total de masini vazute din fiecare model?biggrin.gif
*



da,asa grosso modo.. unsure.gif


--------------------
bemfe vewe .
"Cearta pe net ca e ca paraolimpiada: chiar daca castigi, tot handicapat esti." Nalodaniel
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 25 Oct 2010, 10:10
Post #13188


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.589
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




&feature=related


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GlontZ_YO!
post 25 Oct 2010, 13:10
Post #13189


Membru


Group: Members
Posts: 132
Joined: 11 January 08




sa nu-i uitam pe simpaticii cu urmatoarele "deprinderi":
-xenoane after market de 150000k si care bat oriunde, numai in pamant nu;
-pozitie+proiectoare ziua..de preferat cu lumina alba-bleu tip xenon;
-toate luminile din dotare aprinse (ziua+noaptea), deasmenea de preferat cu lumina alb-bleu tip xenon.
un sincer showfinger.gif regulamentul.gif boxing.gif


--------------------
Renault Clio Symbol 2001, 1.4 8v - B-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 25 Oct 2010, 14:45
Post #13190


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




QUOTE(gotty @ 25 Oct 2010, 09:47)
nu el,un grup de cercetatori britanici! tongue.gif
*


Neah, un grup de cercetatori germani din lagar.... radmasa.gif care si fabrica ocazional tractorase nemuritor-zburatoare tongue.gif

QUOTE
Cand voi afla data exacta de livrare?
De indata ce marfa a parasit lagarul nostru, veti fi instiintat prin email despre data probabila de livrare. O data exacta nu va putem oferi, deoarece DPD-ul preia sarcina livrarii.


sursa este o firma germana , desigur... icon_mrgreen.gif

This post has been edited by luck33ro: 25 Oct 2010, 14:46


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 25 Oct 2010, 18:34
Post #13191


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Astazi de dimineata eram pe bac, sa ma duc la Tulcea (a 6-a oara din aprilie si pana acum, "de placere"), sa-mi iau un certificat de grefa, cum ca am dat in judecata politia romana si sa-mi recuperez permisul. Am indurat 2 mosi de la tara care se spalasera ultima oara cand dadusera ghioceii, un autobuz imputit fara amortizoare pe fata si o senzatie de greata pe jumatate din drumul de 2 ore pana la Tulcea.
La Tulcea a trebuit sa stau 20 de minute la coada la un ghiseu de administratie fiscala ca sa platesc o taxa judiciara de 1 ron, apoi a trebuit sa tai jumatate de oras (pe jos, evident), ca sa cumpar un nenorocit de timbru de 0.15 ron. Ca n-aveau decat de 0.5, nu mai conta. Dupa ce am facut rost de kkt-urile astea (sincer, preferam sa dau 50 de lei si sa o rezolv pe loc), am facut cererea pt certificatul de grefa, am depus-o si mi se zice "vino maine!" wacko.gif "Ceeeee? Doamna, sunt din Galati, mai dau inca 50 de lei la maxi-taxi si imi mai iau inca o zi libera pentru o nenorocita de hartie A5?""Da, bine, vino la 14:30". Ma uit la ceas, era 11:30, asa ca am purces prin oras dupa activitati cultural distractive care sa-mi umple timpul. Cum deja stiu la perfectie centrul din Tulcea, in urma atator vizite "de lucru", nu prea ma aveam cine stie ce de facut. Am mancat, am vorbit la telefon, am dat o tura pana pe faleza, mi-am cumparat piersici din piata, am frecat bancile din parcuri, apoi bancile de la judecatorie, injurand de toti Dumnezeii cu gandul la cate lucruri utile as fi putut sa fac in timpul pierdut (recte sa ma intorc acasa, sa-mi recuperez permisul de la politia GL, sa-mi fac revizia la masina, sa-mi prelungesc RCA-ul si multe altele de le aveam planificate). In fine, a venit si ora stabilita, mi-am luat nenorocitul de certificat, m-am suit intr-un taxi, cu directia autogara. Nu zic ce fata am facut cand am recunoscut nenorocitul de autobuz imputit de dimineata, ca sa nu mai zic de alt mos cu basca de la tara care atenta la locul de langa mine, in conditiile in care jumatate din autobuz era gol. Sa mai zic ca l-am simtit si p-asta de la 2 metri ca n-are apa calda acasa? M-am eschivat, i-am zis ca mi-e rau (chiar asa si imi venea, cu gandul la alte 2 ore de "parfum"), si i-am aratat ca mai sunt locuri si in spate.
La 17:25 debarcam si eu acasa, dupa mai bine de 9 ore pierdute aproape degeaba.
Mai vad maine la politie ce va fi. Daca nu vor sa-mi dea permisul, ii dau si p-astia in judecata, deja stiu procedura.

Asadar, dragi coforumisti, daca vi se mai intampla vreodata sa vi se ceara permisul (sau orice alt act al masinii) cu intentia de a fi retinut, dati-o dracului de lege, nu-l predati, il aratati politistului ca sa-si ia datele de pe el si il puneti la loc in buzunar. Va zic eu, amenda de 4-500 de lei sau cat cenzuratul masii o fi e nimica toata pe langa cosmarul pe care il am eu de 6 luni de zile de cand mi s-a retinut din cauza unei proaste pe role ce s-a infipt in masina mea. Daca nu il predam atunci, nu stateam toata vara pieton si nu cheltuiam atatia bani pe drumuri si nici habar n-aveam cum arata birourile de permise de la Galati, Braila si Tulcea, si nu stiam cum arata Tribunalul din Braila, Parchetul si Judecatoria din Tulcea. Plateam amenda, stateam acasa si lasam organul statului sa se miste oricat de incet ar vrea el. Ma durea undeva.

This post has been edited by Laurentziu83: 25 Oct 2010, 18:37


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
L!nuX
post 25 Oct 2010, 20:04
Post #13192


Membru decent


Group: Members
Posts: 1.316
Joined: 4 January 08
From: Bucuresti




suparat ca m-am intors dupa o saptamana de concediu in Londra (petrecuta la un prieten ) si am suferit o depresie cand m-am intors in tara inca de la aeroport cand am vazut cat de innapoiati suntem noi ca natie , pur si simplu am o depresie totala de o saptamana .

partea buna este ca m-am hotarat definitiv sa plec din tara si sper la anul sa va scriu de pe ip de anglia smile.gif


--------------------
Renault Megane 1.6 16v - 2007 - Numar personalizat !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spy_oh_joy1389
post 25 Oct 2010, 20:15
Post #13193


Megane zen și un mare plimbăreț


Group: Members
Posts: 3.879
Joined: 28 August 08
From: Sibiu




up.gif up.gif up.gif up.gif
Si pe mine ma bate gandul sa imi termin licenta si sa plec naibii de aici ca e o bataie de joc totul. Am si avantajul ca invat lucruri universal valabile si pot sa le folosesc oriunde pentru o slujba.


--------------------
Renault 2 x Megane 4 GT&Zen ||2017||2016
Hanlon's razor: "Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 25 Oct 2010, 20:31
Post #13194


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Sambata seara eram la Otopeni unde salutam un prieten de ramas-bun; pleca definitiv in Dubai.
Eu mi-am dat demisia de aici si ma mut la Bucuresti, si, de acolo, sper, afara.

Tara asta e o MIZERIE.

@Linux: nu iti zic depresia pe care am avut-o in iunie, cand veneam de la Nisa, cand am iesit din avion si m-au izbit cele 30 de grade de afara la 12 noaptea, cucoana de la parcare care "uita" sa-mi dea 2 ron rest, drumurile supraaglomerate pentru o ora tarzie din noapte, radarul care statea la ciupeala la 4 dimineata, cele 33 de grade din casa cum am ajuns si lipsa apei calde, oprite in tot orasul.

This post has been edited by Laurentziu83: 25 Oct 2010, 20:33


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 25 Oct 2010, 21:21
Post #13195


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




da plecati mai repede din "mizeria" asta de tara, ramane mai mult aer de respirat pentru cei care raman.

p.s.: depresia se trateaza cu furadan


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 25 Oct 2010, 21:26
Post #13196


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




QUOTE(Laurentziu83 @ 25 Oct 2010, 20:31)
m-au izbit cele 30 de grade de afara la 12 noaptea
*


Ce tara de rahat, ce neam de imbecili. Cum sa lasi ma sa fie 30 de grade la 12 noaptea afara?! Asa ceva nu se intampla in tarile cu apa calda!!!11!!1!!unuunu!


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 25 Oct 2010, 21:29
Post #13197


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




La Nisa erau 28 ziua in perioada aia. In fine, sa zicem ca nu m-ar fi deranjat prea tare aspectul asta, daca as fi putut sa fac un dus cand am ajuns acasa. Nu s-a putut...

Cu furadan trateaza prostii depresia. Eu unul daca nu pot sa schimb ceva prost in opinia mea, caut altceva mai bun. Simplu.

This post has been edited by Laurentziu83: 25 Oct 2010, 21:30


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 25 Oct 2010, 21:31
Post #13198


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




civilizatie ba la nisa... douajopt de grade...

25 Oct 2010, 21:34:
o sa-mi cumpar o batista alba, sa flutur cu ea de pe aeroport... radmasa.gif

This post has been edited by caktuss: 25 Oct 2010, 21:34


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 25 Oct 2010, 21:46
Post #13199


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Laurentziu83 @ 25 Oct 2010, 21:31)
Sambata seara eram la Otopeni unde salutam un prieten de ramas-bun; pleca definitiv in Dubai.
Eu mi-am dat demisia de aici si ma mut la Bucuresti, si, de acolo, sper, afara.

Tara asta e o MIZERIE.

@Linux: nu iti zic depresia pe care am avut-o in iunie, cand veneam de la Nisa, cand am iesit din avion si m-au izbit cele 30 de grade de afara la 12 noaptea, cucoana de la parcare care "uita" sa-mi dea 2 ron rest, drumurile supraaglomerate pentru o ora tarzie din noapte, radarul care statea la ciupeala la 4 dimineata, cele 33 de grade din casa cum am ajuns si lipsa apei calde, oprite in tot orasul.
*



du-te si tu tot in Dubai, acolo ai minim 30 grade tongue.gif
hai ca ai dat-o in bara rau de tot cu temperatura, de parca ar fi vina poporului pentru temperatura de afara. si la 30 de grade afara poti face un dus si cu apa rece...
iar pentru mizeria din tara... si pentru lipsa apei calde... vorba aia: "fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume"


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
caktuss
post 25 Oct 2010, 21:50
Post #13200


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.433
Joined: 7 May 05
From: Iasi




pentru lipsa apei calde s-a inventat centrala termica...


--------------------
Renault Megane Sedan II 1.6 16v 05-2005 - numar cu gaura
m2 sedan expression 1.6 16v 06/2005
20 000 km (1/09/2006)
33 600 km (26/09/2007)
45 000 km (o3/01/2009)
50 000 km (03/06/2009)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
1066 Pages « < 438 439 440 441 442 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 9th May 2024 - 09:37
Dacia