Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Ce anume nu va place la clio ?, mai mult symbol ;)

cmandrei
post 19 Apr 2005, 13:29
Post #1


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




As dori daca vreti si voi sa scriem aici si sa discutam despre micile sau marile neplaceri pe care le-ati avut cu Clio.

Sa nu postam ceva ce a mai fost postat (in principiu ... ex: am greierasi in usa ... ci ... dupa x KM parcuri asa si asa a inceput sa ... sau nu imi place forma volanului sau ...)

Sa incep eu: (ca de aici a plecat totul)

1. nu imi place forma schimbatorului de viteze deloc ... mi se pare aiurea (ca o maciuca cu o minge de tenis in varf).
2. nu imi place ca nu vad destul de bine inspre in spate (inca nu am reusit sa ma obisnuiesc).
3. nu sunt inalt dar stau parca prea sus in scaun (nu e reglabil pe inaltime).
4. mi se pare ca din cauza stalpilor stanga dreapta geam fata nu vad destul de bine in curbe, sau viraje.
5. la drum lung drept viteza (plictisitor) nu prea am cum sa-mi pozitionez mainile ca sa stau relaxat.

Cam astea le am acum in cap. Cam asa ceva as dori sa scrieti si voi (se poate si de la motor si altele gen portbagaj ... normal ... iar discutiile sa nu devieze prea mult rolleyes.gif )

Multumesc pentru intelegere,

Andrei.

P.S. ceea ce scrie mai sus sunt doar parerile mele ...


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 19 Apr 2005, 13:49
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stīnga




Valabil doar pentru Symbol:

1. Nu-mi place cum e asezat butonul pentru dezaburirea lunetei. Intotdeauna bijbii dupa el, pentru ca nu ma pot uita pe sub volan in timp ce conduc.

2. Nu-mi place ca semnele de pe blocul de lumini se sterg in timp, desi nu a existat nici un abuz (adica spalare cu cine stie ce agenti de curatare super-agresivi). Doar din utilizarea curenta si atit.

3. Nu-mi place frina de mina, e de un prost gust extraordinar: o teava metalica iesind pur si simplu din podea printr-o taietura din mocheta.

4. Nu-mi place asezarea butoanelor pentru geamuri, jos, linga schimbator. Asta s-a schimbat insa la Symbolul nou, deci hai sa zicem ca nu se mai pune.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 19 Apr 2005, 14:37
Post #3


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Asa e Vlad ai dreptate ... pe astea le-am "uitat" in pricipiu ... dar cred ca pe mine ma deranjeaza cel mai tare faptul ca DA se sterg semnele de pe instrumentele de bord ... (chiar de fiecare data sunt atent sa pun mana altfel sa nu se stearga mai tare) ... aburirea e numai iarna mai mult asa ... frana de mana e cam nasoala dar nu se vede tare wink.gif , iar butoanele de geamuri ... de fiecare data imi spun ... maine o sa-mi clonez o mana mai lunga smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 19 Apr 2005, 15:06
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stīnga




Am uitat ceva: oglinda interioara e asezata prea jos si trebuie sa ma aplec sa vad pe sub ea la fiecare curba la dreapta.


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
itharangus
post 19 Apr 2005, 16:44
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 141
Joined: 24 December 04
From: tm




La Clio Symbol dCI 65 cp ultimul model, ma deranjeaza:
1. Pozitia prea sus a scaunelor din fata, de unde si problema cu vizibilitatea din spatele oglinzii interioare;
2. Suspensiile spate dure de tot (copiii mei vomita uneori din cauza asta);
3. Ating cu capul tavanul in spate daca stau (la Logan de exemplu n-am problema asta, nici la Matiz);
4. Deschidere mica la portbagaj;
5. Pneuri Goodyear putin aderente la drum alunecos;
6. Usile nu se inchid totdeauna din prima (ca la un VW etc);
7. Privit din spate Clio symbol arata cam hidos (portbagaj mare adaugat);
Cam atat imi amintesc deocamdata...
Dar avantajele sunt mai mari... in primul pretul, fiabilitatea, portbagaj mare, consum redus, intretinere usoara si relativ ieftina (fata de alte straine...) etc.


--------------------
CLIO SYMBOL dCI 65CP 45kkm VERDE 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
valiusbug
post 19 Apr 2005, 16:52
Post #6


posesor reno


Group: Members
Posts: 105
Joined: 8 December 04
From: Bucuresti




1. pozitia in scaun - mai ales la drum lung ma dau jos complet anchilozat
2. curentul insuportabil care se face cand deschid un pic geamul si "traseul" pe care il urmeaza aerul este exact pe dupa ceafa mea - se face curent si in alte masini, dar de obicei ii "omoara" pe cei de pe bancheta spate nu si pe sofer
3. pozitionarea absolut imbecila a scrumierei - incomod si pt sofer si deranjant atunci cand cel de pe locul din dreapta trece cu mana peste maneta de viteza cand scrumeaza
4. faptul ca nu exista un loc pe bord in care sa pot pune un suport pt telefon
5. aerodinamica ciudata a parbrizului - la viteza mai mare de 80 km/h, atunci cand dau cu stergatoarele sa spal geamul - apa se aduna in pelicule si "vibreaza" pe vreo 2 zone din parbriz in afara razei stergatoarelor


--------------------
renault clio symbol 1,4 8v 2000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
venom
post 20 Apr 2005, 07:41
Post #7


Membru


Group: Banned
Posts: 186
Joined: 28 January 05
From: Bucuresti




1.pozitia stalpului stanga fata--probleme de vizibilitate in anumite curbe
2.pozitia geamurilor fata---curent de aer , iar daca ploua nu poti sta cu geamul deschis nici daca stai pe loc
3.asta ar fi trebuit prima: spatiul pentru locurile din spate foarte mic si pentru picioare si pe inaltime
4.intarzierea(delay) care apare la apasarea brusca a pedalei de acceleratie
5.aburirea geamurilor pe timp umed si rece .
6.ambreiajul - infern!!


--------------------
>>>>>speed is the essence! >>>>>
Clio Simbol 1.4 16v full dec.2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radu718
post 20 Apr 2005, 07:44
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 675
Joined: 22 December 03
From: Bucuresti




1) Probleme de transmisie, in special sistemul defectuos de proiectare al ambreiajului (mersul in trepte al pedalei, huruitul ambreiajului, trepidatiile la plecarea de pe loc, etc)
2) Greierii (clasicii: din volan, si din stalpul central)
3) Suspseniile oribile : atat cele pe fata, care cloncane, cat si cele de pe spate, care troncane. Uneori ai senzatia ca masina se va rupe.
4) Proasta izolare fonica a usilor fata
5) Piese de o calitate indoielnica: bucse, bielete, casete de directie, etc., care "pica" foarte repede
6) Si nu in ultimul rand: faptul ca maneta de viteze se misca in toate directiile posibile, in mers.


--------------------
Clio Symbol Expression 1.4 8V
Gri Boreal
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xexe
post 20 Apr 2005, 08:32
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 11 November 04
From: Bucuresti




la ceea ce s-a scris mai sus, as adauga parasolarul din cauza caruia, daca-l "deschizi", trebuie sa cam stai cocosat.


--------------------
-------------------------------------
Scenic II 1.5 dCi, 2005, 101 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 20 Apr 2005, 10:11
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Eu in principal ma plang de ambreiaj. Nu merge in trepte, dar e extrem de elastic ma impinge prea tare in talpa. Am mai condus masini si nu era asa.
Ar mai fi si zgomotul langa usi in mers, faptul ca daca deschid geamul tot aerul imi bate in cap mie (de aia merg cu geamurile mereu inchise).
A, si nu imi place cum merge pe drumuri denivelate, ma sperie rau.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 20 Apr 2005, 10:19
Post #11


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Cum anume merge pe drumurile denivelate ... detaliaza putin rogu-te ca nu prea inteleg ce te sperie. Mersi


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 20 Apr 2005, 10:38
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stīnga




AL meu merge perfect pe drumuri denivelate. Nu troncane, nu scirtiie, e perfect.
Am doar un singur greieras, care nici macar nu e din fabrica, ci e un fir de la alarma pe care nu m-am invrednicit inca sa-l invelesc in ceva ca sa taca. smile.gif


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 20 Apr 2005, 13:52
Post #13


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Acum mi-am adus aminte:

Nu imi prea plac nici tetierele de pe scaunele din fata ... sincer sa fie la R5 erau mai misto pentru cap decat acestea ... pe clio-ul pe care il am reglajul este adevarat se face doar pe inaltime - poate daca ar fi altfel ar fi ok. In spate un am tetiere asa ca nu stiu cum stau lucrurile.

Si la mine consider ca suspensia se comporta foarte bine pe denivelari.


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dem
post 20 Apr 2005, 14:57
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 113
Joined: 20 July 04
From: Bucuresti




In plus la cele zise mai sus:
pare instabila cind trec masini mari pe linga tine stationat la stop sau in mers face ca o barca la ponton cind sunt valuri. poate e senzatia mea
tetiera mijloc spate inutila. nu e masina de mers 5 pers la drum lung
lipsa lumina torpedou
de ordin estetic: cocoshata
frina de mina slaba si poti pleca cu ea trasa maxim doar cu martorul aprins in bord
displayul LCD cu comenzi rudimentare trebuie sa derulezi 60 minute daca ai gresit cu 1 minut. poate nu stiu eu. si un ceas de 20 $ are reglajul +


--------------------
Clio Symbol 1,5dCI
bleumarin, full options, Sept. 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata
post 20 Apr 2005, 15:52
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 298
Joined: 26 November 03




1. Ma deranjeaza solutia aleasa pt recirculare, trebuie sa rotesti maneta destul de mult atat pt recirculare cat si inapoi. La ultimele variante am vazut ca au pus buton de recirculare.

2. Daca stropesti parbrizul ceva mai mult, restul de lichid ajunge pe geamurile laterale.

3. Plasticele care ar trebui sa tina centurile din spate ar fi trebuit pozitionate putin altfel, nu exact in pozitia refexa pe care ar avea-o mana sa se sprijine cand cobori. Eu le am rupte pe amandoua. mad.gif


--------------------
ex-dsn 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 20 Apr 2005, 16:25
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Sa detaliez partea cu drumurile cu denivelari.
Nu troncane ca intr-o dacie sau o solenza, insa fata de cum merge pe drum bun, adica extrem de frumos, ei, pe drum denivelat, se aude in masina putin cand treci peste denivelari. Si stim cu totii ca in bucuresti strazi bune bune nepeticite sunt foarte putine. De asta zic ca ma sperie, ca fata de linistea care e pe drum bun cand incep sa aud cum infunda gropile si denivelarile ma sperii, am senzatia ca a patit masina mea ceva. Probabil e perfect normal, insa sunt eu cu frica sa nu se strice ceva.
Ideea e ca uneori nici nu imi dau seama doar uitandu-ma la sosea ca are denivelari, insa apoi incep sa le simt si imediat zic: "gata! ceva s-a intamplat" .


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 20 Apr 2005, 16:39
Post #17


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Exista masina in care sa nu se "auda putin" cand treci prin gropile din Bucuresti sau sa nu simti ? eu cred ca nu ... sau cat de putin este acest putin de care vorbesti tu ?


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 20 Apr 2005, 18:27
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




Nu e neaparat vb de cat de putin. Avand suspensiile pentru confort cand treci pe un drum denivelat rau ai senzatia ca esti calare asa faci sus-jos. Si ma sperii cand patesc asa.


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 26 Apr 2005, 18:24
Post #19


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




Am mai gasit ceva ... nu stiu cat de relevant e sau daca e la toate variantele dar la mine da: in portbagaj nu e nimic pe marginile laterale, doar tabla vopsita si se mai zgarie ... si nu are nimic pe partea interioara a capotei portbagajului (niciunde).


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 26 Apr 2005, 18:41
Post #20


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




@cmandrei
Da, Citroen ! biggrin.gif

This post has been edited by cmandrei: 7 Mar 2006, 12:00


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
matri][xx
post 26 Apr 2005, 18:41
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 31 January 05
From: alba iulia




una dintre cele mai mari neplaceri ale mele este faptul ca scaunele(mai ales cele din fata)sunt foarte sus,dupa cate stiu clio symbol 1.4 16v are scaun sofer reglabil pe inaltime....gresesc cumva????


--------------------
renault clio symbol 2002
renault clio symbol 1.4 8v..2002(standard)
vw passat 1,9 tdi 2003 trendline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rttt_gia
post 26 Apr 2005, 21:57
Post #22


ExRenoAR


Group: Members
Posts: 488
Joined: 21 February 05
From: Bucuresti




gresesti tongue.gif , am io 16v si nu are.


--------------------
Kia Cee'd 1.6 L
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
matri][xx
post 27 Apr 2005, 13:15
Post #23


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 31 January 05
From: alba iulia




de care ai symbol 1 sau symbol 2????ca stiu sigur ca la symbol 2 ai scaun sofer reglabil pe inaltime..


--------------------
renault clio symbol 2002
renault clio symbol 1.4 8v..2002(standard)
vw passat 1,9 tdi 2003 trendline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sosoenduristu
post 27 Apr 2005, 15:12
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 13 February 05




1.desi am doar 1,85, nu prea imi gasesc locul la volan, poate din cauza sezutului scaunului, care imi pare cam scurt.
2.caracteristicile scaunelor, cel putin alea din fata, prea moi.
3. iti ploua in masina daca deschizi geamul si speli parbrizul, dar sper sa se poata rezolva cu deflectoarele de usa
4.faptul ca se monteaza o singura nuanta de textila
5. ca nu se poate avea un interior ca la bicorp, eventual extreme
6. ca sistemul audio cel mai scump ce se pune din fabrica e de calitate prea slaba pana si pt un utilizator fara pretentii (de unitatea centrala ma declar multumit deocamdata, pana schimb difuzoarele)
7.ca e chiar minuscul in spate, mai ales datorita plafonului descendent spre luneta
8.aspectul comenzilor climatizarii, pt ca respira "cheap" prin toti porii
9.raza de bracaj prea mare, mai ales ca e o masina de oras
10.frana de mana, pt ca e prea slaba si poti pleca cu ea trasa fara mari diferente, si pt ca intradevar , arata ca un cur cum iese din podea
11. ca nu are cotiera, nici macar optional
12. ca bancheta nu e rabatabila si din bucati
13.ca deschiderea la portbagaj de mica, si ca inaltimea de incarcare e prea mare
14. ca nu exista carlige de ancorare a unei eventuale plase de bagaje in portbagaj
15. ca taietura la roata din fata e foarte rotunjita, si se umple de smoala toata jumatatea de sub bandou a usilor fata (dar sunt convins ca se rezolva cu aparatori....apropos, cumpar)
16.nu are reglaj pe adancime al volanului
17. ca nu are geamuri electrice spate
18. ca se aburesc geamurile f rapid pe vreme uda/rece
19.ca are reactii destul de violente ale puntii spate la solicitari mai serioase pe viraje
VA URMA


--------------------
symbol dci 80 cp
yamaha wr400f
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 27 Apr 2005, 15:18
Post #25


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




2. scaune prea moi ... daca sunt mai tari nu devin mai putin placute la drum lung ?
18. nu asa se intapla la majoritatea masinilor ?
19. ce fel de reactii ?

Mersi


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sosoenduristu
post 27 Apr 2005, 16:26
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 124
Joined: 13 February 05




@cmandrei
2.nu aveam pretentia sa fie caniscaune, dar sunt prea moi pt gustul meu, iar sustinerea laterala pt astia care avem spatele mai mare si nu intram intre aripioare e aproape 0.
18. nu
19. pleaca pe glisada tarziu pe viraj continuu, dar la schimbarea greutatii de pe o parte pe alta pleaca mai usor, plus ca (cea mai mare problema din punctul meu de vedere), nu prea iti da semnale masina ca va pleca pe derapaj.posibil sa aiba o mare parte de vina si cauciucurile.
aaaa, inca ceva ce m a deranjat destul de tare.abs ul nu functioneaza la mersul cu spatele, sau e din cauza ca aveam viteza f mica?


--------------------
symbol dci 80 cp
yamaha wr400f
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Buttercup_t3o
post 27 Apr 2005, 22:44
Post #27


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 9 April 05




Mie nu imi place la symbolu' meu in primul rand faptul ca ii foarte mic spatiul din spate si ca bancheta e foarte inalta(ca si scaunele fata...). Am incercat sa stau in spate si am stat foarte chinuit,...am 1.90 m si va dati seama...pe scurt nu as putea sa "stau in spatele meu" in masinutza asta...dar in fata, scaunul soferului e reglabil oarecum pe inaltime, dar e cam incomod mai ales la drum lung..ii moale intradevar, si din aceasta cauza mie cel putin imi oboseste foarte tare coloana si gatul... Maicamea are peugout 307 sw si am mers aprox 500 km odata cu el si cand am coborat eram ca nou...nici urma de amorteala sau dureri... cool.gif
Doi la mana, e aspectul bordului care mi se pare facut cam aiurea(e dunga aia ce traverseaza tot bordul,care ascunde fanta pentru aer,nu imi place de nici o culoare), cu toate comezile pentru clima intrate cumva in bord si trebuie sa ma intind ca se le pot actiona..la fel si cu butoanele de la geamuri...
3. directia mi se pare ca merge cam greoi, chiar daca am servo-directie
4. mi se pare foarte instabila la curbe luate mai cu viteza...
5. aspectul partii din spate, parca are cocoasa...
6. schimbatorul il puteau face mai scurt...

si cred ca astea sunt neplacerile ...in rest...motor bun,frane bune,culoare mishto,faruri marfa,mai ales faza lunga!


--------------------
Clio Symbol DCi 65CP 2004Dec24 :)
:: Symbol 65 CP DCi 2005 ::
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
matri][xx
post 28 Apr 2005, 07:04
Post #28


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 31 January 05
From: alba iulia




mai taceti ca pretul la care il iei nou compenseaza toate problemele plus ca are aer conditionat si aproape tot ce trebuie standard...+fiabilitate+faptul ca service-ul renault are preturi destul de mici..


--------------------
renault clio symbol 2002
renault clio symbol 1.4 8v..2002(standard)
vw passat 1,9 tdi 2003 trendline
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xexe
post 28 Apr 2005, 07:34
Post #29


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 11 November 04
From: Bucuresti




mai baieti, fara suparare, dar luati-va audi!
totusi e una dintre cele mai ieftine masini, normal sa aiba "bube"
eu sunt multumit de a mea si-mi place asa cum e cu bune si rele.
oricum, asa e omu', daca are audi vrea porche si daca si-l ia vrea elicopter. rolleyes.gif


--------------------
-------------------------------------
Scenic II 1.5 dCi, 2005, 101 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
the_linu
post 28 Apr 2005, 13:55
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 13 September 04
From: Cluj-Napoca




Ce nu-mi place la Symbolul meu ( Clio Symbol II):
1. pozitia inalta a scaunelor din fata
2. nu am reglare pe inaltime a scaunului sofer si a volanului
3. suspensii moi si la viteze mai mari (peste 120 km/h) parca esti intr-o barca
4. acces nasol la spatiul din portbagaj => nu poti sa pui nimic mai voluminos
5. greierasi si DA, a inceput si mie sa mi se stearga desenul de pe butonul de avarii sad.gif
6. daca mergi cu un geam fata deschis => scartaieli

Cam astea-mi vin in cap acum. In rest, am 25.000 km si nu am avut nici un fel de probleme. Primele 2 revizii facute - ieftine: prima 1,6 mil iar a doua (pe care am facut-o luna asta) 2,6 mil.


--------------------
... parerea mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
28 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 18:13
Dacia