Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Cauciucuri de la - depozitul de anvelope, goodyear gt2. prin alta parte o fi mai ieftin?

CGB
post 29 Jul 2007, 19:44
Post #1


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




vreau sa iau 2 anvelope goodyear gt2 de la ei (mai precis astea ).
sint la 163 ron cu tot cu tva (pret destul de bun, zic io). a luat careva de la ei prin comanda pe mail?

si inca ceva: aici anvelopele astea gt2 vad ca au 2 preturi diferite (prima din lista si a patra) desi sint identice la prima vedere. care e explicatia? sa fie ceva diferit intre ele?

vreau neaparat gt2-uri d-astea, ptr ca am deja 2 noi (rezerva mea si rezerva de la masina lu' al batran). asa ca mai tre' decat 2.


si daca stiti pe unde-s mai ieftine goodyear-urile astea gt2 ziceti si lu' mosu.

This post has been edited by cristib: 29 Jul 2007, 19:51


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adip
post 30 Jul 2007, 00:00
Post #2


Banned


Group: Members
Posts: 2.177
Joined: 12 July 06
From: Melbourne, Victoria




Eu am vrut in toamna sa iau de la depozitul ala cauciucuri de iarna. Din ce ma interesa de pe site-ul lor nu aveau nimic pe stoc si nici nu stiau daca o sa aduca. Basca, tipa cu care am vorbit acolo mi-a promis ca revine cu un telefon cand are o oferta. Nu am mai auzit de ei pana azi smile.gif
Cel mai bine e sa ii suni si sa afli daca au pe stoc ce vrei tu.
De curiozitate, ai idee ce varsta au cauciucurile de pe rezerve?


--------------------
* * *
What you live with you learn.
What you learn you practice.
What you practice you become.
What you become has consequences .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGB
post 30 Jul 2007, 07:44
Post #3


CGB


Group: Members
Posts: 2.445
Joined: 4 May 05
From: behind




dap. cauciucu' de la rezerva mea are 4 ani (adica de 4 ani e la masina, dar de cand o fi fabricat dreq stie) si a lu' al batran fro 7-8 luni. o sa le pun pe spate p-astea de la rezerve. mai ales ca rezerva mea are destui anisori. dar arata bine smile.gif


--------------------
Renault Clio RS Line 2022
_______________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
padre
post 2 Aug 2007, 11:07
Post #4


Il padrino


Group: Members
Posts: 1.890
Joined: 20 December 04
From: Bucuresti




Eu am lucrat bine cu depozitul de anvelope, si am cumparat anvelope de la ei de vreo 3 ori. E adevarat ca uneori este foarte aglomerat la ei si poate uita sa revina cu telefonul promis, dar nu a fost asa si in cazul meu, fiind destul de prompti.
Lucreaza bine, curat, au scule de calitate. In continuare tot de la ei voi cumpara, ca sa nu mai spun ca la Continental si Good Year am gasit la ei cele mai bune preturi. (pentru unele marci din portofoliu sunt importator direct).


--------------------
Ford Mondeo 2.5T
ex Renault Megane 2.1 1.5 dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
punisher1234
post 4 Aug 2007, 19:45
Post #5


Membru incepator


Group: Banned
Posts: 32
Joined: 24 December 06




sunt furnizori de anvelope mult mai seriosi decat astia. Si eu am avut experiente neplacute cu ei, ieri am luat 2 anvelope Dunlop si erau fabricate in 2006 bineinteles ca am refuzat comanda . Nu le-a convenit deloc cand i-am intrebat care e data de fabricatie.
In concluzie va recomad SIGEMO din SIbiu, super prompti. Le-am comandat anvelopele aseara la ora 18 si azi dimineata la ora 9 ma suna curierul sa ma intrebe detalii de adresa. Habar nu am cand au reusit aia sa le aduca asa de repede, cand au facut cca 600 km. Preturile la fel, super bune.


--------------------
dacia lastun 1985 individual
Clona de-a lui Cristirenault.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adumeu
post 4 Aug 2007, 20:54
Post #6


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 2 January 07




nici eu nu va recomand depozitul de anvelope.eu am luat 2 continental de la ei si dupa numai 80 de km unul din ele mia explodat.....la 100km/h.si acum stau sa ma cert cu ei ca nu vor sami acorde garantia pe motiv ca as fi mers pe janta.am depus reclamatiela OPC si acum astept raspuns de la ei.care sunteti din cta nu va recomand depozitul de anvelope


--------------------
renault clio 1.5 dci 65CP 2002 bicorp - CT-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 00:57
Dacia